Konger Maxim Twist-proszę o Wasze opinie.

/ 6 odpowiedzi
Witam, czy ktoś z kolegów łowi wędką KONGER MAXIM TWIST 270 2-12 gram. ???? Interesuje mnie ten kijek i proszę o opinie
mikess123


Witam, posiadam taką wędeczkę ale o dł. 240 (2-12g) cm ze starszego wypustu (przed 2009 rokiem). To moja podstawowa wedka i łowię nią bardzo dużo. Napisz co w szczególności Cię interesuje. (2011/06/01 13:18)

lysy82


Czy jest to szybki kij, a nie klucha, czy jest czuły, łowic chce na to okonie na troka i jazie na woblerki małe. No i czy jest solidnie zrobiony , bo to podstawa (2011/06/01 14:02)

barrakuda81


Dobry kij polecam.Używam od 2 lat i jestem zadowolony.Polecam,świetne wrażenia z holu nawet niewielkich okoni. (2011/06/01 15:18)

lysy82


A nadaje się na większe rybki? (2011/06/01 17:45)

barrakuda81


To zależy co rozumieć przez większe rybki:)Napewno kij na sumy i duże szczupaki to to nie jest ale z większym przyłowem można sobie śmiało poradzić.Głównie łowię nim okonie do 40cm ale czasem trafi się szczupak lecz nigdy nie miałem na nim większego niż 2 kilo.Oj, wtedy to jest jazda...Wiadomo,że kijek jest delikatny ale nie lichy.Ma progresywne ugięcie-nie jest to typowa wklejanka-pała.Ładnie pracuje przy zachowaniu ciętości.Typowy kijek do gumki ale małą obrotóweczkę też poprowadzimy.Fajna zabawka i relatywnie niedroga.Polecam. (2011/06/01 19:08)

lysy82


Będę łowił nim okonie i jazie, klenie na Narwii , kij delikatny, ale ja lubię delikatne łowienie, nie będę machał na kilogramowego jazia pałą do łowienia dorszy. Tak lubię łowić. Lubię czuć na kiju drgania najmniejszego wobka i drobne stuknięcia okonka lub innego zwierza ;) , na tym mi zależy, do tej pory miałem robinson xenon perch 240  CW 2-10g, jest krótki na łowienie z brzegu, a dwa wydaje mi się że gorszy od KONGERA , no i Konger ma wyrzut o te dwa gramiki większy, co też ma znaczenie, zawsze to dwa gramy. (2011/06/01 21:12)