Kołowrotek spinningowy - jaki?

/ 11 odpowiedzi
tak jak w temacie. z gory dzieki za pomoc.
u?ytkownik10857


Moim skromnym zdaniem jeśli zadasz to samo pytanie i dodatkowo wytłumaczysz jakie rybki chciałbyś łowić w sklepie wędkarskim dobray sprzedawca doradzi Ci coś rozsądnego. Pamiętaj, aby zapytać o gwarancje. (2009/05/02 13:04)

mariusz2462


siema ze mnie nie jest żaden zawodowiec ale na spining polecił bym ci kołowrotek okumy z tylnym hamulcem ja mam i nie narzekam a dawają 5 lat gwarancji na allegro coś wybierzesz. (2009/05/02 21:20)

rochan_


Proponuje dołożyć 20zł i kupić jaxon vx machine (2009/05/02 21:44)

kobikobi1


wydaj te dwie dychy na dobrą żyłkę,i broń boże nie kupuj JAXONA.Za tą cenę możesz z powodzeniem kupić CATANE Shimano.dlaczego?Ja od kilku sezonów używałem OKUMY EPIX,naprawdę dobry i solidny kołowrotek.Niestety z biegiem lat łożyska się wypracowały i trzeba było oddać kołowrotek do serwisu.Niestety na kołowrotek musiałem czekać trzy tygodnie,i wtedy sprzedawca w sklepie polecił mi właśnie CATANE.zaryzykowałem i wziolem ten kołowrotek,chociaż wcale nie bylem do niego przekonany.Pomyślałem ma rok gwarancji,jak się rozleci to oddam.I tak czekam już drugi sezon na jego koniec ,a on hula i hula.EPIXA odebrałem z naprawy,schowałem do pudelka i leży na szafie,a CATANA do tej pory spisuje się rewelacyjnie, a na ryby jeżdżę bardzo często.Tak więc zwinąłem już nią tysiące kilometrów żyłki i pewnie jeszcze trochę zwinę.Tak wie za te pieniądze nic lepszego nie kupisz.POLECAM. (2009/05/02 22:24)

frik


dzieki za porady. mam jeszcze 1 pytanko. na allegro jest wiele kolowrotkow za mniej niz 100 zl w ogromna iloscia lozysk. jakie znaczenie ma ilosc lozysk ? drozsze kolowrotki shimano, ktore sa lepsze maja ich mniej. dlaczego ? (2009/05/03 10:42)

u?ytkownik3921


Zgadzam się z Kobikobi-Catana jest jedną z najlepszych w swojej cenie. Oprócz tego mogę polecić Dimerusa i Rutilusa z Cupido-nie przepadam za sprzętem tej firmy, ale te dwa młynki naprawdę im się udały. Pierwszy kosztuje ok. 80zł, drugi 138-mam obydwa prawie dwa lata i jak na razie spisują się znakomicie. Z nieco droższych mogę polecić również Mikado Hammer-podobno wznowiono już produkcję, a i używane można dostać w dobrej cenie. Jeśli nieco dołożysz-za ok.150-160 dostaniesz Cormorana Corcast Super Spinn 4 pif.Może nie najładniejszy, ale naprawdę wytrzymała maszynka z szeroką szpulą i wzmocnioną przekładnią.Szczerze mówiąc nawet wersja 1-łożyskowa (za 65zł!) sprawdza się znakomicie. (2009/05/03 10:52)

frik


a dlaczego tyle lozysk ? (2009/05/03 19:38)

Grzegorz_Mik


Kołowrotek do spinningu musi charakteryzować się sporą wytrzymałością bo praktycznie pracuje non stop . Dlatego jego mechanizmy muszą być wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów . Ilość łożysk nie jest aż tak istotna ważne aby były dobrej jakości . Niejednokrotnie łożysko ślizgowe wykonane z odpowiednich materiałów jest dużo wytrzymalsze od łożyska kulkowego miernej jakości . Ważna jest jakość kabłąka , jego sprężyn zamykających i rolki prowadzącej żyłkę bo te elementy są najbardziej narażone na zużycie . Powinien być wyposażony w niezawodnie działający hamulec . Ja osobiście używam przedniego hamulca bo moim zdaniem są one precyzyjniejsze . Dobrze ustawionego hamulca który w czasie pracy się nie zacina i nie zmienia swojego docisku nie ma potrzeby regulować w czasie walki z rybą . W tym przedziale cenowym też proponował bym kołowrotek SHIMANO CATANA . Opinię swoją wyrażam na podstawie opinii moich kolegów którzy tymi kołowrotkami wędkują i są z nich zadowoleni . Sam osobiście z tego kołowrotka nie korzystałem (obecnie używam do spinningu SHIMANO TECHNIUM i jestem z niego bardzo zadowolony ) ale na wielu forach w temacie kołowrotków spinningowych które czytałem ma on bardzo dobrą opinię w swojej klasie cenowej .
Pozdrawiam Grzegorz (2009/05/03 21:23)

baltasar


Tak jak poprzednicy polecam CATANE. Służył mi dwa sezony i nie odszedł na emeryturę ze względu na to że się rozleciał, tylko został zastąpiony mniejszym na klenika i jazia , i większym na bolenia. . (2009/05/04 08:47)

MłodyWronki


Kolego tylko shimano catana mam i polecam (2009/05/04 09:26)