Kołowrotek RYOBI ZAUBER czy SPRO RED ARC !? - forum kołowrotek do wędkarski opinie wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2011/08/22 13:32

Kołowrotek RYOBI ZAUBER czy SPRO RED ARC !?

Witam wszystkich.
Chciałbym prosić kolegów po kiju o fachową radę i pomoc w wyborze młynka z podanych w tytule. Który warto zakupić. Otóż sprzęt ma służyć do spiningu - (głownie gumy, wahadłówki, woblery). Gramatura powiedziałbym średnia do 35g max. Kołowrotek chciałbym "doczepić" do kija Shimano Nexave 2,70 MH 14-40g. Prosiłbym jeszcze o zaproponowanie odpowiedniego modelu. (wielkości) Dziękuję i pozdrawiam !

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/22 16:17
Ja przy NEXAVE 5-20g mam reda 3000 i elegancko wywarza kija a do 40g kija to wielkość 4000 ponieważ jest to samo co 3000 tylko większa szpula.

zgłoś naruszenie

wysłano: 2011/08/22 16:32
ja polecam SPRO sie jeszcze nie zawiodłem (odpukać) na tej firmie. Wielu userów potwierdzi że to dobry forma

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/22 18:15
Zapomniałem dodać ,że obecnie łowię na żyłki ,więc czy model 4000 nie będzie miał za dużej szpuli ? .. Ale dziękuję, za oceny i spostrzeżenia ;)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/22 21:25
Witam ja mam akurat reda 10100 i ryobi arctica 3000 i 4000 uwazam ze  sa tej samej klasy i redy i ryobi pracuja bezbłednire z pełna odpowiedzialnoscią polecam obie firmy 

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/08/22 21:27
A dzisaj zamówiłem black arca potestuje i opisze czy niejest gorszy od reda

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/22 21:51
gumis1111 ,czekam na informacje ;D

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/25 07:20

Witam wczoraj dostałem swój nowy krecioł BLACK ARC mógł bym sie duzo rozpisywac o jego pracy wyglądzie itp itp... powiem tylko tak to jest RED ARC w kolorze CZARNYM 

Różnica miedzy nimi jet tylko dwóch łozysk (niewyczuwalna bardzo fajna zabawka

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/25 19:17
hehe ;) , dzięki za info , ale już w drodze red arc ;))D

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/25 19:17
wysłano: 2011/08/25 19:56
Dobrze wybrałeś Kolego Marc92 choć nikt nie podjął się wyjaśnienia dlaczego Spro jest lepsze od Ryobi. Otóż Ryobi ma dwie wady których nie posiada Red Arc: składaną rączkę na zatrzask która jest co prawda wygodna ale zawsze z czasem się na niej pojawiają luzy uprzykrzające łowienie poza tym Ryobi ma tylko jedną szpulę a Red 2 i to obie aluminiowe. A żeby dokupić drugą szpulkę do Zaubera trzeba wydać ok 5 dych więc cenowo Ryobi wychodzi nawet ciut drożej. Ps. Mam 2 Redy 10400 i też myślałem nad Ryobi ale zrezygnowałem z niego z tych dwóch powyższych powodów.

zgłoś naruszenie

Reklama

DAM KOŁOWROTEK QUICK CALYBER 755FS

DAM KOŁOWROTEK  QUICK CALYBER  755FS - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

. Doskonale dobrana do wielkości korpusu pojemność szpuli zadowoli z pewnością nie tylko łowców karpi ale też wędkarzy polujących na drapieżniki metodą martwej rybki. Opatentowany system OOS

cena: 359,00 PLN

wysłano: 2011/08/25 23:27
Kolego tomas81 ja mam akurat Arctice z aluminiowa rączką dokładnie z taka sama jak w spro (a druga szpula Ja jej nigdy nie uzywam ) ale stwirdzam ze spro sa poprostu ładniejsze

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/25 23:53
Kolego tomas81 ja mam akurat Arctice z aluminiowa rączką dokładnie z taka sama jak w spro (a druga szpula Ja jej nigdy nie uzywam ) ale stwirdzam ze spro sa poprostu ładniejsze

OK Kolego ale ja miałem na myśli konkretny model o który było pytanie czyli Zaubera. I jak wyżej pisałem odpadł on ze względu na tą cholerną rączkę- miałem już kiedyś dawno temu do czynienia z tym "wynalazkiem" w jakimś Jaxonie do spławika i to samo mówił mi kumpel mający sklep wędkarski-to tylko bajer który potem uprzykrza życie. No i jako spinningista potrzebuję kilka szpul z różnymi linkami, plećki na sandały i szczupłe co najmniej dwie średnice plus cienka żyłka na kleniojazie. Czyli musiałbym kupić 2 dodatkowe szpule a i tak najczęściej chodzę z dwoma wędkami więc najlepiej mieć 2 identyczne kręcioły z czterema szpulami;) Poza tym mi również bardziej się podoba Spro Red Arc. Ach ten burdelowy kolorek:))) I pasuje kolorystycznie do moich czarnych Team Dragonów;)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/26 11:02
Tomas Dzieki za wypowiedz , to mnie utwierdza w dobrym wyborze ;)) .. byłem w jednym (miejskim) sklepie wędkarskim i bawiłem się "zauberem" .. miałem właśnie obawy co do rączki.. ale powstrzymała mnie też jego praca.. nie wiem skąd były sprowadzone kołowrotki ale idealnie spasowane to nie były.. (między rotorem a szpulą nie było jednakowych odległości..!?) - jak dla mnie to był "game over" dla zaubera. CZytając forum i opinie kolegów, zaryzykowałem i zamówiłem spro. O Tyle fajnie się złożyło, że mam znajomego w sklepie wędkarskim i zgodził się takowy model zamówić (10300), mimo że nie handlują kręciołami spro ;] .. cena tez bardzo fajna , odrazu od producenta za 300zł. Zabaweczka dojdzie we wtorek, już mnie korci ;D .. Jeszcze musze iść spytać czy będą te 2 szpule ;x

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/26 12:09
Marc92 pytać nie musisz, na bank będą dwie szpule. Tu Spro nie robi łachy bo ten model jest katalogowo wyposażony w jedną dodatkową aluminiową szpulkę i jako że mam 2 Redy kupowane osobno gwarantuję iż będzie się ona znajdować . A jak nie to z powrotem do sklepu z reklamacją, nie ma zmiłuj się. Ps. Cena nie jest do producenta bo w takim przypadku musiał by kosztować ok 250 zeta a 3 stówki to lekki upust, taki ok 25-30 złotowy;) tzw. standardowe 10%.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/26 16:16
Całkiem możliwe ;) .. Gdyż z tego co wiem nie zajmują się oni handlem detalicznym ;p ,nie mniej jednak zrobili mi wyjąteczek ;] Więc co do mini rabatu , pewnie i tak jest :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/27 21:04
Witam. chce wtracic pare slow odnosnie ryobi zauber . Widze ze kazdy jedzie po zauberku i jego skladanej raczce, otoz moze i jest to jakas wada ale nie dla wszystkich tym bardziej ze teraz co drugi kreciol ma owe rozwiazanie (skladana na zatrzask raczke). Jezeli komus przeszkadza takie rozwiazanie skladania raczki to jest na rynku zauber cf w ktorym ten problem (co dla niektorych) wyeliminowano poprzez wykrecanie/wkrecanie tej ze raczki co w efekcie prowadzi do tego ze zadnych luzow nie ma :) Pisze o tym bo psiadam takiego zauberka CF 3000 i sprawuje sie o niebo lepiej niz spro red arc z ktorym tez malem do czynienia. Zauber cf kreci wysmienicie, hamulec jest imponujaco precyzyjny i mocny, nie ma zadnych szmerow w mechanizmie czy tez szumow no i jest bardzo dobrze spasowany nie ma mowy o jakich kolwiek niedociagnieciach.  Aha i posiada wkrecana raczke :D (dane tego modelu sobie znajdziecie). No i jeszcze jedno, jest to pierwowzor takich klonow  jak spro red arc, dragon fd 930i itp. choc nie ukrywam ze te klony sa tez bardzo dobre i przyzwoite jak na swoja cene. W pudelku jest kreciol + druga taka sama aluminiowa szpula zapasowa i podkladki pod szpule choc nie wiem po co bo sie nie przydaja. posiadam go od poczatku tego roku wiec tez troche przeszedl i nie moge zlego slowa o nim powiedziec. Oby tak dalej.
 pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/28 04:57
tak ,ale zauber cf kosztuje już dobre 400+ ;))

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/30 16:48
Właśnie doszedł mój nowiutki nabyteczek , SPRO RED ARC. Śliczny design , chodzi jak masełko.. rewelacja. zero luzów, pięknie spasowany. Delikatne szmerki, ale jak to w nowości - zapewniono mnie ze się dotrze ;] I tak raczej będzie. Nic dodać nic ująć, super zabawka - za tą cenę. Polecam wszystkim którzy maja zamiar kupić kręciołek za kwotę 300zł. (oczywiście test opisywany jest na sucho, jednak za 2tyg. pierwsze połowy jesiennych szczupali) tak więc sprawozdanko z połowów za 2tyg. ;]

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/30 16:55
Właśnie doszedł mój nowiutki nabyteczek , SPRO RED ARC. Śliczny design , chodzi jak masełko.. rewelacja. zero luzów, pięknie spasowany. Delikatne szmerki, ale jak to w nowości - zapewniono mnie ze się dotrze ;] I tak raczej będzie. Nic dodać nic ująć, super zabawka - za tą cenę. Polecam wszystkim którzy maja zamiar kupić kręciołek za kwotę 300zł. (oczywiście test opisywany jest na sucho, jednak za 2tyg. pierwsze połowy jesiennych szczupali) tak więc sprawozdanko z połowów za 2tyg. ;]

Skoro masz zamiar jechać na szczupłe za 2 tyg to lepiej teraz go sprawdź i dobrze dotrzyj bo żadnego krecioła nie powinno się męczyć od nowości dużymi przynętami. Niech na początku popracuje na spokojnie, jak silnik bez przeginek. Dzięki temu dłużej powinien Ci posłużyć.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/30 20:47
tak , ale za 2tyg zawody mam spiningowe ,a przynęty nie będą szczególnie ciężkie, takie max 20g - głównie :) ..ale wezmę pod uwagę to co mówiłeś , tylko mam dylemat czy łowić na żyłeczkę ,czy plecionkę ;p .. na plecionkach mało co się znam , nigdy nie miałem - tyle co od znajomych wędkarzy ;x. Jakieś porady ?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/07 13:33
...  "
I pasuje kolorystycznie do moich czarnych Team Dragonów;)... "
Piękny zestawik ... jak moje shimaniaki odejdą na wędkarską emeryturę od razu zamieniam je na SPRO

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/08 11:04
Posiadam ryobi zaber 3000 zakupiony w tym roku w czerwcu  i zapłaciłem za niego 220zł +30 zł zapasowa szpula u tego samego sprzedawcy+12zł kurier=262zł.Kołowrotek posiada skręcaną rączke.Należy przed zakupem pytać o rączki bo często zdjęcia nie przedstawiają stanu faktycznego.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/09 08:59
No więc Panowie i Panie.. mam mały kłopocik i pytanko .. Otóż jak wspomniałem, Spro mam od niedawna. Docieram go trochę na sucho (bez żyłki) po prostu bawię się nim co jakiś czas (kręcąc) i niepokoi mnie jedna rzecz. Zapewniano mnie ,że młynek się dotrze.. a chyba jest odwrotnie.. Dostał jakiegoś szmeru (słychać go z rotora).. nie wiem czy to łożyska, czy jest suchy w środku :X .. Sam nie chcę pchać łapsk.. bo kręcioł na gwarancji. To jest coś takiego jakby jakaś część obcierała o obudowę. Nie wiem czy to normalne czy nie .. ale sprzęt za 300zl i takie obcieranie ? CO mam z tym zrobić ? Dotrzeć go z obciążeniami , czy nieść do sklepu i pokazać im co i jak ? (oddać na gwarancję) ?? Potrzebuję szybkiej rady. Thx

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/09 10:24
Proszę o pomoc !

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/09 12:14

Niestety ale mam podobny problem z kołowrotkiem Red Arc- zakupiłem go w czerwcu w cenie około 300 zł, sugerując się pozytywnymi opiniami użytkowników. Ogólnie nie narzekam ale byłem trochę negatywnie zaskoczony co do właśnie szumów tego kręcioła. Lekkie obcieranie występowało od początku, przez ten okres nic na plus się nie zmieniło. Czasami mam wrażenie że feederowy Daiwa Regal- Z BR chodzi ciszej.

Wydawało by się że za takie pieniążki nie powinno być żadnego szmeru, a jednak. Choć zaznaczam że wykonanie  Red Arca jest świetne.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/10 19:37
Często są te kołowrotki nie smarowane ,albo bardzo słabo.Ten problem nie występuje w Ryobi zauberze

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google