Kołowrotek Mistrall Odys 50

/ 2 odpowiedzi
Ostatnio przeglądając różne internetowe sklepy wędkarskie natknąłem się na niedrogi kołowrotek. Spodobał mi się szczególnie pod względem jego nowoczesnego designu. Był to kołowrotek firmy Mistrall, nigdy nie miałem styczności z tą firmą, ale postanowiłem zamówić ten kołowrotek, oczywiście po uprzednim przeczytaniu opisu. Wyposażony był w regulację hamulca w górnej części korpusu. Szpula miała pojemność 240m/0.45mm, jest to naprawdę dużo jak dla mnie, ponieważ mój stary kołowrotek miał pojemność 150m/0.18mm... Łożysk miał 5+1. Teraz charakterystyka (przyznaję się bez bicia, że sam jej nie pisałem) :

  • Aluminiowa szpula główna
  • Grafitowa szpula zapasowa
  • Aluminiowa rączka
  • Hamulec przedni
  • Wyważany rotor (komputerowo)
  • Łożysko oporowe
  • Łożyska kulkowe, które były naprawdę dobrze zrobione !

Zamówiłem kołowrotek za 79.99 zł, myślę, że cena nie jest zbyt duża jak na taki porządny sprzęt. Czekałem 2 dni robocze, zamówiłem we wtorek (nie liczyłem) ,doszedł w piątek. Gdy kurier dowiózł przesyłkę szybko i ostrożnie otworzyłem paczkę. Pierwsze wrażenie? bardzo lekki. Postanowiłem już w sobotę pójść na mój ulubiony staw. Przygotowałem sobie zanętę uniwersalną domowym sposobem, białe robaki z własnej hodowli, oraz bułkę. Na miejscu zmieniłem kołowrotki, założyłem przynętę i zarzuciłem. Podciągnąłem troszkę żyłkę aby w razie czego móc zaciąć, no i bardzo spodobała mi się rączką, wygodna do trzymania i kręcenia. Czekając na branie po 20 min zanęciłem i po kolejnych ok. 20 min. zaczęło coś się bawić, gdy wyciągałem rybę przy pomocy tego kołowrotka bardzo łatwo udało mi się ją zmęczyć. Był to karp, 3.502 kg, no a długości nie miałem jak zmierzyć ale na oko miał ok. 60cm. 

Przy kolejnych wyprawach kołowrotek bardzo dobrze się spisywał nawet nie miał problemu, który miałem w moim starym kołowrotku, czyli wplątywanie żyłki, co było dla mnie bardzo uciążliwe. 

Więc nadszedł czas na ocenę sprzętu :).


- Trwałość

- Niska waga ok. 450g bez żyłki.

- Hamulec, który świetnie działał

- Dosyć niska cena

- I najważniejsze.. farba która nie schodziła, jest i myślę, że będzie dalej tak wytrzymała. 


Wad na razie nie widać. ;)


Połamania kija tym, którzy łowią na wędziska z firmy Mistrall, wątpię żeby jakikolwiek kij się złamał. 

No i oczywiście innym powodzenia.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kuba gq


Pisałem już o tym modelu wielokrotnie ale powtórzę! Świetny młynek! Używam Odysa na 3 wędkach w różnych wielkościach i nie odczuwam potrzeby wymiany od 3 lat.  (2015/11/27 10:35)

Marian1981


Koledzy chcę kupić kołowrotek firmy mistrall nigdy takiej firmy nie używałem(kolejny młynek w normalnnej cenie max 100 pln)
mój cel to średni spining 25g, pytanie który wybrać(szpula ma być szeroka): Mistrall Odys 30 fd
Mistrall RX Carbo fd
...odys ma fajną rolkę(prowadzącą żyłkę)i ładnie pracuje miałem możliwość sprawdzenia w sklepie, carbon uchwyt jest z pianki ciekawe jak będzie się trzymał i nie wiem jaką ma rolkę prowadzącą żyłke i nie mam gdzie sparwdzić itd.

ps
będzie to kolejny w mojej kolekcji budżetowców, ale tak lubię. (2018/08/26 23:25)


Sklep wedkuje.pl

Mistrall Odys