Kołowrotek Dragon Viper FD 850 i

/ 8 odpowiedzi
Witam. Chodzi mi dokładnie o model Dragon Viper FD850i, widziałem kilka postów na temat tego kołowrotka, ale w zasadzie nic w nich nie było konkretnego. Chodzi mi głowinie o to czy taki kręcioł nadaje sie np. do lekkiego czy średniego spinningu, a także do gruntu??  Może ktoś z was jest w stanie napisać coś o nim wiecej niż do tąd jest na forum..? 
Daniello92


Poprawka.
Źle się wyraziłem.. Chodziło mi bardziej o feedera, a nie o grunt. 
(2013/01/18 00:34)

olivia85


Sprawdzi się. Płynna praca kręcioła. Wytrzymała szpula duraluminowa. Kabłąk działa bez zarzutu. W przypadku lekkiego feeder'a lub quiver'a możesz zainwestować w mniejszy rozmiar młynka.

Pzdr :) (2013/01/18 12:05)

Karlospinner


Witam
Posiadam Kołowrotek Dragon Viper FD 835i co prawda jeszcze go nie uzywałem bo zakupiony był tydzień temu. Zamierzam używać go do spinningu i Federa też powinien ogarnąć. Więc model FD850i śmiało ogarnie temat ale jak kolega wyżej napisał moze weź faktycznie mniejszy model jak nie będziesz łapał na ciężki sprzęt.
Pozdrawiam.   (2013/01/18 13:36)

Draq


Ja używam starszy model do spinna na okonie. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Chodzi bardzo dobrze już 2 sezony, nie piszczy nie szeleści. Dobra maszynka. (2013/01/18 13:50)

Daniello92


Trochę spóźniona odpowiedź gdyż, musiałem czekać na przyjęcie do grupy Dragon.. Nieważne.
Jeśli chodzi o feeder to zamierzam łowić na rzekach z obciążeniem do 120 g. Jeszcze jedno, wytłumaczcie mi jakie ma znaczenie rozmiar 50 kołowrotka, poza tym że więcej nawinie się żyłki na taką szpule, przy jednym obrocie korbką zwinę więcej żyłki (większe przełożenie, tak to rozumiem :D), no i waga jest nieco zwiększona? 
(2013/01/21 10:24)

olivia85


Przy połowach rzecznych lepiej stosować rozmiary większe, tj. 40stkę czy nawet 50tkę. Ważne jest odpowiednie "zgranie" zestawu (wędka + kołowrotek). W przypadku stosowania zbyt lekkich kołowrotków względem wędziska, kij będzie nienaturalnie "uciekał do przodu", zmniejszając komfort połowu ;) (2013/01/24 11:13)

Daniello92


Dobrze powiedziane, kołowrotek przy moim spinningu (Shimano catana cx 300ml) zgrywa się idealnie :) Feeder ucieka trochę do przodu, ale w tym przypadku to nie ma tak dużego znaczenia.  (2013/01/25 10:15)

Krul-Mateusz


Znajomy go ma. Spokojnie się nada do spina i lżejszego gruntu. Tylko nie oczekuj po nim fajerwerek. Cena adekwatna do możliwości młynka. (2014/04/18 10:04)