Kołowrotek Dragon Ultima Opinia - forum kołowrotek do wędkarski opinie wedkuje.pl

» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Kołowrotek Dragon Ultima Opinia


proszę o opinie tego kołowrotka :D

 


zgłoś naruszenie
#573200
wysłano: 2012/12/08 18:14
Dragon ma dobre wędki ale kołowrotków tej firmy nie polecam do spinningu ze względu na rdzewne łożyska w znacznej większości modeli. Jedynie z tego co wyczytałem w firmowym katalogu Model Rock jest na łożyskach nierdzewnych. Z tańszych kołowrotków spinningowych polecam Modele Okumy w cenie do 200zł a do 300zł ABU np Orra SX lub S. Nowsze modele Mitchella i K-DON Cormorana. "Tanie" Shimano czy Daiwy są słabej jakości i nie nadają się do spinningu. Generalnie rzecz ujmując nie jest łatwo znaleźć dobry i nie drogi młynek do spinera.


zgłoś naruszenie
#573405
wysłano: 2012/12/09 07:26
Kołowrotek Ultima robiony jest dla Dragona przez japońską, bardzo cenioną firmę Ryobi. Tej klasy (kołowrotek kosztuje 400-470 zł) kołowrotek ślicznie pracuje i nie ma mowy o rdzewiejących łożyskach, o których pisze kolega Esox61. A jeśli o łożyskach mowa, mam kilka kołowrotków Dragona, te starsze egzemplarze używam od 5 lat lat i nic tam nie rdzewieje. W nowszych 2-1 rok używania też nic tam nie skrzypi od rdzy, mimo że nie raz zdarzy mi się łowić w deszczu i zamoczyć lub zachlapać kołowrotek (często głęboko brodzę podczas łowienia).
A gdyby pojawiła się jakaś fuszera i coś tam zacznie zgrzytać, to wysyłam do serwisu - mam 5 lat gwarancji.
Jak przeczytałem, w opisie kołowrotka Rock hd podkreśla się nierdzewność łożysk w kontekście łowienia w słonej wodzie, bo jak wiadomo, sól morska jest niezwykle agresywna względem metalu i błyskawicznie wywołuje rdzewienie w niezabezpieczonych łożyskach.

pozdrawiam


Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto lub zaloguj się


zgłoś naruszenie

 

strona główna forum


Google