Kolor żyłki na spinning.

/ 13 odpowiedzi
Dzień dobry, 
Pierwszy raz na wedkuje.pl W tym roku dopiero zaczynam swoją przygodę ze spinningiem, i nie wiem jaką żyłke mam wybrać, i grybość znam ale z kolorem sie pojaiwa problem czytałem i jedni piszą że to niema znaczenia, inni że ma nawet bardzo duże. Łowie głownie na wirówki, obrotówki i wszelkiego rodzaju gumowe przynety, czasami na woblery. Tam gdzie łowie, to są łowiska pożwirowe, oraz cegielnie. 
Myslałem nad żyłką Dragona nano crystal widziałem ją w WW, widziałem też York Shock jest bardzo wytzrymała, mój znajomy zakupił żyłke Mikado Sensei Pike.

Jaka wy koledzy po kiju mi polecacie .?
juchasfish


siemka, podłącze sie do tematu bo też mam ten problem z doborem żyłki. 
Pzdr. juchasfish (2014/04/18 10:16)

u?ytkownik168824


Dzień dobry, 
Pierwszy raz na wedkuje.pl W tym roku dopiero zaczynam swoją przygodę ze spinningiem, i nie wiem jaką żyłke mam wybrać, i grybość znam ale z kolorem sie pojaiwa problem czytałem i jedni piszą że to niema znaczenia, inni że ma nawet bardzo duże. Łowie głownie na wirówki, obrotówki i wszelkiego rodzaju gumowe przynety, czasami na woblery. Tam gdzie łowie, to są łowiska pożwirowe, oraz cegielnie. 
Myslałem nad żyłką Dragona nano crystal widziałem ją w WW, widziałem też York Shock jest bardzo wytzrymała, mój znajomy zakupił żyłke Mikado Sensei Pike.

Jaka wy koledzy po kiju mi polecacie .?


Skoro czytałeś i odpowiedzi były różne to po co zakładasz kolejny temat skoro odpowiedzi ponownie będą różne prawda?

(2014/04/18 10:30)

halski021


Co spinningista , to inne zdanie:) Wg mnie , dla niedoświadczonych spinningistów kolor żyłki nie ma znaczenia ,bo jest to tylko jeden z wielu czynników wpływających na wyniki.Po nabraniu  doświadczenia sam będziesz decydował co wg ciebie wpływa na wyniki. (2014/04/18 10:31)

u?ytkownik168824


Kup taką żyłkę abyś ją widział na tle wody oraz w miejscu styku z wodą,tym bardziej jeżeli masz zamiar łowić na wszelkiej maści przynęty gumowę.Obecnie niektóre firmy oferują żyłki w kolorze fluo-trochę mniej rozciągliwe,więc nad taką się skup (oczywiście jeżeli tylko żyłkę bierzesz pod uwagę)-ja osobiście wybrałbym plecionkę.Koloru jaskrawego nie masz co się bać,żadnym okoniom,sandaczom czy szczupakom on nie przeszkadza.Możesz jeszcze się rozglądnąć nad czerwoną żyłką,która będzie dobrze widoczna dla Ciebie  zaś w wodzie bardzo szybko ten kolor gaśnie. (2014/04/18 10:43)

sosen82


Dla ryb nie ma znaczenia jaki będzie miała kolor. Pomyśl logicznie, zakładasz gruby stalowy, tytanowy, fluorocarbonowy i Bóg wie jeszcze jaki przypon, który jest bardzo widoczny i styka się bezpośrednio z przynętą. Kolor ma znaczenie dla Ciebie, szczególnie przy łowieniu sandaczy tu przydałaby sie plecionka w kolorze fluo. Wielokrotnie miałem brania szczupaka, które wydawały się jakbym zaczepił, uderzył przynętą w zielsko, ale widok plecionki, która na styku z wodą zmieniła swoje położenie mogłem zorientować się, że to branie.


Fajną i godną polecenia żyłką jest Robinson Nano core spin

http://forum.wedkuje.pl/f,zylka-robinson-nano-co-spin-opinie,746281,0.html (2014/04/18 10:54)

czaro93


Jeśli chodzi o kolory żyłek/plecionek to mam jedną zasadę,która wynika z własnych doświadczeń. Jazie, klenie żyłka przeźroczysta, lekko błękitna (zależy od kolory wody w łowisku) jednym słowem maskująca, zaś szczupak, okoń, sandacz żyłka dobrze widoczna dla wędkarza, czasami od tej reguły odstaje okoń ale to tylko w łowiskach z b. czystą wodą. Pozdrawiam (2014/04/18 11:07)

mlodywedkarz99


czyli mogę śmiało kupić czarną .? (2014/04/18 11:16)

u?ytkownik168824


czyli mogę śmiało kupić czarną .?


Weź dowiedz się co Ty w ogóle chcesz łowić i wtedy wybierz kolor. Kup nawet purpurową w kropki bordo.Userzy wyjaśniają Ci, a Ty wyskakujesz z jakąś czarną.

(2014/04/18 11:19)

mlodywedkarz99


kupie raczej tą żyłke --> http://allegro.pl/zylka-dragon-nano-crystal-0-20-135m-5-40kg-nowosc-i4086177129.html (2014/04/18 11:52)

s4mo


Kolor zyłki plecionki ma znaczenie... Jednak na głębokości 1,5m zyłka/plecionka traci swój kolor.Jeśli łapiesz na fluo i chcesz polapać bolenie to lepiej pisakiem na czarno przemaluj ...  (2014/04/26 08:54)

Diablo


Kolor zyłki plecionki ma znaczenie... Jednak na głębokości 1,5m zyłka/plecionka traci swój kolor.Jeśli łapiesz na fluo i chcesz polapać bolenie to lepiej pisakiem na czarno przemaluj ... 

Ma znaczenie ale dla wędkarza. (2014/04/26 09:37)

Krul-Mateusz


Moim zdanie kolor żyłki nie ma większego znaczenia. Polecam żyłkę Trabucco T-Forec Pike Spinning. Jest ona koloru bardzo ciemny turkus - prawie czarna. Są to naprawdę bardzo wytrzymałe żyłki (jak na ich grubość), nie skręca się. Duża wytrzymałość na węzłach. (2014/04/26 11:53)

u?ytkownik102837


Moim zdanie kolor żyłki nie ma większego znaczenia. Polecam żyłkę Trabucco T-Forec Pike Spinning. Jest ona koloru bardzo ciemny turkus - prawie czarna. Są to naprawdę bardzo wytrzymałe żyłki (jak na ich grubość), nie skręca się. Duża wytrzymałość na węzłach.




Ja też uważam że kolor nie ma aż takiego znaczenia w spinningu no chyba że w opadzie sandaczowym gdzie brania obserwuje się na styku plecionki (żyłki) z wodą. Wtedy najlepsze są kolory fluo (2014/04/26 15:06)