Kolor przynęty w mętnej wodzie

/ 3 odpowiedzi
Witam mam pytanie otóż czy kolor przynęty ma wielkie znaczenie  gdy łowimy w trochę brudnej rzece  takiej trochę koloru kawy z mlekiem podczas ładnego słońca lub pochmurnego nieba. Jeżeli ktoś wie jak dobrać kolor przynęty do łowiska i pogody to niech się podzieli. Dodam jeszcze ze głownie nastawiam się na szczupaki, okonie, bolenie i klenie. z góry dziękuje 
kubaxxx


na taką wodę polecam jaskrawe błystki np. fluo (2013/05/08 20:18)

elan1993


Na początek w takiej wodzie bym próbował przynętami w kolorze barwy bliskiej wody. Będą to przynęty w kolorze: złota, brązy, kremowego, uniwersalnej bieli, albo ich przeważającej część . Z doświadczenia wiem wędkując na jeziorach, że gdy nadchodzi czas kwitnięcia wody najlepszymi przynętami będą w barwie zielonej. Nie raz wypływając z bratem na różnych jeziorach w polowaniu na szczupaka to on miał właśnie lepsze wyniki. Nie zależnie czy było słońce, czy duże zachmurzenie. Miał kilka swoich blaszek obrotowych (roz.2-3), imitacji okonia do których montował malutkiego twistera, najczęściej w kolorze białym. Jak mu zazdrościłem tego gdy to on co każdą wyprawie miał przynajmniej jednego szczupaka na kiju, a ja ciągle nic mimo zmieniania techniki prowadzenia, koloru przynęt i samych przynęty (od miękkich do twardych). Dopiero gdy spostrzegłem ten aspekt przynajmniej miałem brania i nie wracałem z wędkowania zdegustowany.Nie twierdze, że kolory jaskrawe są złe, ale nie każda ryba zechce zaatakować. Może to wręcz podziałać w odwrotną stronę i spłoszyć rybę. (2013/05/08 21:53)

Boolek


ja bym proponował jakieś jasne od razu (2013/05/08 22:02)