Kolor plecionki, przekrój i podkład

/ 10 odpowiedzi
Witam kolegów po kiju. Zwracam się z pytaniem do tych bardziej doświadczonych. Kupiłem 250m plecionki Jaxon 0.15 i tu pojawia się moje pytanie. Kupując przez internet nie zauważyłem że plecionka jest koloru ciemno szarego (myślałem że będzie przeźroczysta). Czy można taką plecionkę wykorzystać na spining w naszych polskich warunkach i czy nie będzie się to odbijać na ilości brań, chodzi mi głównie o szczupaki i okonie, sandacze odpuszczam bo jestem po prostu za mało doświadczony na te ryby. I drugie pytanie: czy grubość 0.15 nie jest za duża? Nie chce łowić na boczny trok a łowie tylko na woblery do 30g i gumy obciążone do 20g. I ostatnie pytanie: mój kołowrotek mieści 100m żyłki o przekroju 0.3, słyszałem żeby lepiej nie nawijać samej plecionki tylko najpierw jakiś podkład. Czy 100m żyłki o tym samym przekroju co plecionka wystarczy czy może lepiej zrobić to inaczej? Za konstruktywne odpowiedzi z góry i serdecznie dziękuje.
Połamania kija, oby nie na kolanie :)
u?ytkownik1117


Na szpulę w moim kołowrotku można nawinąć metrów żyłki o średnicy mm.

W takim razie chcę policzyć ile metrów żyłki o średnicy mm można nawinąć na moją szpulę.
Chcesz umieścić ten przelicznik na swojej stronie? Jeśli tak to wklej na niej poniższy kod html
<form action="http://www.wedkowanie.net/pojemnosc_szpuli.php" method=post>
Na szpulę w moim kołowrotku można nawinąć
<input type=text name="b" size="5"> metrów żyłki o średnicy <input type=text name="a" size="5">mm<br><br>
W takim razie chcę policzyć ile metrów żyłki o średnicy <input type=text name="c" size="5">mm można nawinąć na moją szpulę. <br>
<input type=submit value="Przelicz">
</form>
<hr><div align=center><b>&copy;<a href="http://www.wedkowanie.net">wedkowanie.net</a></b></div>

©wedkowanie.net (2011/02/23 08:18)

u?ytkownik37642


Też wkleiłem sobie ten kod do przeliczenia szczerze powiem,że nawet nie wiedziałem o jego istnieniu.Ułatwi to troche ''życie".Pozdro. (2011/02/23 08:48)

withanight88


To czy nawiniesz calość czy nie to zalezy od Ciebie, jezeli masz 250 m i nie dzielisztego na dwa kolowrotki smiało nawijaj. Nie daje sie całosci w celu zaoszczedzenia bo w twoim przypadku ponad 150 m plecionki nigdy wody nie dotknie i po roku czy dwóch i tak sie doniczego nie będzie nadawała.


Zylke na podkład zawsze daje sie drubsza( mocniejsza) od tej na wierzchu. 



Nie ma chyba przezroczystych plecionek? sa tylko szare , czarne, zielone i kolorowe ( we wszystkich odcieniach)

(2011/02/23 08:53)

adamoski


Są ostatnio w Decathlonie - taką dostałem:)  (2011/02/23 09:04)

SLOWAK


kolego dostałeś plecionkę w decathlonie u mnie nie dawno otworzyli taki sklep napisz mi proszę czy jest tam dużo artykułów wedkarskich to sie tam wybiorę,dzieki pozdrawiam. (2011/02/23 11:45)

ryukon1975


Ten przelicznik mnie rozwalił totalnie,jak niektórzy chcą łowić ryby jak nawet do nawinięcia żyłki na kołowrotek potrzebują komputera?Może jeszcze przelicznik ile kilogramów ryby na metr sześcienny wody w mojej rzece?Chętnie skorzystam.:) (2011/02/23 11:54)

misteRY


czyli jesli mam kolor ciemno szary do nada się ta plecionka na spining? nie odbije się to na ilości brań? wiem że woda w jeziorach polskich nie jest krystaliczna ale chciałbym usłyszeć wasze opinie (2011/02/23 15:44)

Jack14


Do tej pory nie widziałem plecionek przeźroczystych i o takich nie słyszałem.

(2011/02/23 15:55)

mar83


Decthlon to kicha sprzedają tam badziewie. Przynajmniej w mojej miejscowości. Szkoda chodzić (2011/02/23 15:57)

Jack14


Używam plecionek PP i jak narazie nie widzę potrzeby do zmiany producenta po prostu jestem zadowolony.

Może ktoś mnie przekona do wypróbowania innej?

 

(2011/02/23 16:26)