Kolejny potwór z Zalewu Rybnickiego

/ 58 odpowiedzi
http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,34293,rybnik-szymon-porwol-zlowil-gigantycznego-suma.html
kucus22


http://youtu.be/hhNgS3q9DA4 (2014/03/11 21:53)

Jędrula


W sierpniu , dokładnie 18-stego , złowię o 30 cm większego . Już mam zamówionego w Odrze obok mostu drogowego w Krzyżanowicach . Ma pobrać na wielkiego leszcza z gruntu . Po wszystkim wrzucę fotki :)

(2014/03/11 22:01)

kucus22


W sierpniu , dokładnie 18-stego , złowię o 30 cm większego . Już mam zamówionego w Odrze obok mostu drogowego w Krzyżanowicach . Ma pobrać na wielkiego leszcza z gruntu . Po wszystkim wrzucę fotki :)


Ha ha :) Jędrzej to daj cynka jeszcze bliżej tego 18-nastego co bym nie zapomniał. Podjadę ze Szwagrem i ziomkami z osiedla Cię asekurowac podczas holowania bestii:) W razie co wezmiem linkę holowniczą i Cię uwiążem do filara mostu:P A tak na poważnie czujesz takie bydle w nurcie odry?! To by dopiero był przeciwnik:) (2014/03/11 22:11)

Jędrula


W nurcie Odry takie bydle ?! Nie ! Nie wyobrażam sobie kompletnie na co i jak bym go wyciągnął :) (2014/03/11 22:18)

kucus22


no chyba tylko na linkę holowniczą i filar mostu drogowego:) Jako kręciołek można by też zastosowac kołowrót linowy z pobliskiej kopalni:) (2014/03/11 22:24)

Bernard51


No kolejna niezła reklama dla zalewu Rybnik, na pewno każdy z nas marzy o takiej rybce na kiju.
A jak jest z środkami pływającymi, teraz, na Rybniku bo bez pontonu, łodzi podejrzewam ciężko takie bydle okiełzać. (2014/03/12 03:51)

kucus22


No kolejna niezła reklama dla zalewu Rybnik, na pewno każdy z nas marzy o takiej rybce na kiju.
A jak jest z środkami pływającymi, teraz, na Rybniku bo bez pontonu, łodzi podejrzewam ciężko takie bydle okiełzać.

Z tego co się orientuję to jest całkowity zakaz połowu ryb ze środków pływających, wyjątkiem mogą byc np. zawody wędkarskie. Jak widac wędkarze jakoś radę dają:) (2014/03/12 06:56)

Jakub Woś


Nie znam przepisów na Zalewie Rybnickim ale zdaje się że sum ma okres ochronny. Zapewne wziął i został wyholowany na zestaw okoniowy. Jeśli było inaczej czy wędkarz nie złamał regulaminu nastawiając się na suma? Poprawcie mnie jeśli się mylę. (2014/03/12 07:40)

Zionbel


Nie znam przepisów na Zalewie Rybnickim ale zdaje się że sum ma okres ochronny. Zapewne wziął i został wyholowany na zestaw okoniowy. Jeśli było inaczej czy wędkarz nie złamał regulaminu nastawiając się na suma? Poprawcie mnie jeśli się mylę.

W artykule z linka jest taki blockquote kolego :)
- Oczywiście że mamy okres ochronny, więc nowego rekordu Polski nie będzie, ale po raz trzeci w historii widzimy wypuszczoną rekordową rybę z Rybnika - pisze Artur Bechter na Forum Sumowym.  (2014/03/12 07:59)

pawelz


A jakie to ma znaczenie, ze został wypuszczony ?.
Został bo MUSIAŁ być wypuszczony.
Pytanie brzmi, na co i jakim sprzętem został złowiony.
I kol Ras al Ghul ma całkowitą rację. Jeśli ktoś nastawił się celowo na tego suma, to jest kłusownikiem i tyle. To tak jakbym nastawił sie we wrześniu na pstrągi i chwalił się nimi publicznie. (2014/03/12 08:59)

kazik-kz2


A jakie to ma znaczenie, ze został wypuszczony ?.
Został bo MUSIAŁ być wypuszczony.
Pytanie brzmi, na co i jakim sprzętem został złowiony.
I kol Ras al Ghul ma całkowitą rację. Jeśli ktoś nastawił się celowo na tego suma, to jest kłusownikiem i tyle. To tak jakbym nastawił sie we wrześniu na pstrągi i chwalił się nimi publicznie.

Jeśli złowił go na zestaw okoniowy, lub feeder na białego chyle czoła.

Jeśli był to typowy, mocny sprzęt na suma czy zębacza to kłusol i w dodatku pajac.

 

(2014/03/12 09:15)

Haryyy5


107 kg ... tego nie dałoby się raczej wyłowić na nic innego jak zestaw na suma ... (2014/03/12 09:37)

bartbmp


Nie chcę nikogo bronić, ale z tego co wiem, na rybniku ludzie zasiadają się również na większe karpiowate.Wydaje mi się, że zestaw na wujka Karpia mógłby poradzić sobie z dziadkiem Sumem...Nie znam szczegółów, ale taka była moja pierwsza myśl... (2014/03/12 09:39)

pawelz


Szkoda, że nie ma podanej metody połowu. Jeśli jest tak jak piszesz (zestaw karpiowy) to zwracam honor i wielkie gratulacje. (2014/03/12 09:55)

pazurekal


Jak zwykle zazdrość ludzka nie zna granic :) Nie ważne czy złowił ten okaz na sprzęt taki czy inny, ważne że złowił, w tym kraju jest jeszcze coś takiego jak domniemanie niewinności i puki wina nie została udowodniona pozostaje złożyć tylko ogromne gratulacje i wielki szacun że ta piękna bestia wróciła do wody. Pianę będziecie bić kiedy indziej. (2014/03/12 10:24)

huntersum2000


Czy w Polsce nigdy nie będziemy postępować zgodnie z prawem i jeszcze będziemy sie tym chwalić . Przecież gościu ewidentnie kłusował a wy zamiast go potępić podziwiacie i gratulujecie.Dziwny i biedny ten nasz kraj.Ten człowiek powinien zostać przykładnie ukarany a jego zachowanie przedstawione jako coś co nigdy nie powinno mieć miejsca.Czy zdajecie sobie sprawe że ta ryba wyciągnięta tuż przed tarłem może nie przeżyć i jak tu można takiego nieetycznego postępowania gratulować (2014/03/12 11:06)

Jędrula


Czy w Polsce nigdy nie będziemy postępować zgodnie z prawem i jeszcze będziemy sie tym chwalić . Przecież gościu ewidentnie kłusował a wy zamiast go potępić podziwiacie i gratulujecie.Dziwny i biedny ten nasz kraj.Ten człowiek powinien zostać przykładnie ukarany a jego zachowanie przedstawione jako coś co nigdy nie powinno mieć miejsca.Czy zdajecie sobie sprawe że ta ryba wyciągnięta tuż przed tarłem może nie przeżyć i jak tu można takiego nieetycznego postępowania gratulować

 

 

 

 

 

 

Kłusował ? Coś wiesz więcej ? Skąd ten wniosek ?

 




(2014/03/12 11:22)

kazik-kz2


Jak zwykle zazdrość ludzka nie zna granic :) Nie ważne czy złowił ten okaz na sprzęt taki czy inny, ważne że złowił, w tym kraju jest jeszcze coś takiego jak domniemanie niewinności i puki wina nie została udowodniona pozostaje złożyć tylko ogromne gratulacje i wielki szacun że ta piękna bestia wróciła do wody. Pianę będziecie bić kiedy indziej.


Jaka zazdrość?

Że nastawił się na suma w okresie ochronnym?

Z tego co czytam na innych portalach gość ewidentnie łowił na zestaw sumowy.

Czy taki przykład powinien dawać? Mam nadzieje że inni za przykładem nie ruszą na sumy w marcu - bo dobrze biorą. Co z tego że wypuścił?

 

Jeszcze raz powtórzę, jesli to był przyłów np na zestaw karpiowy - chylę czoła i zwracam honor.

Jeśli to była zasiadka na suma to jest zwykłym kłusolem.

 

(2014/03/12 11:22)

pawelz


Czy w Polsce nigdy nie będziemy postępować zgodnie z prawem i jeszcze będziemy sie tym chwalić . Przecież gościu ewidentnie kłusował a wy zamiast go potępić podziwiacie i gratulujecie.Dziwny i biedny ten nasz kraj.Ten człowiek powinien zostać przykładnie ukarany a jego zachowanie przedstawione jako coś co nigdy nie powinno mieć miejsca.Czy zdajecie sobie sprawe że ta ryba wyciągnięta tuż przed tarłem może nie przeżyć i jak tu można takiego nieetycznego postępowania gratulować

 

 

 

 

 

 

Kłusował ? Coś wiesz więcej ? Skąd ten wniosek ?

 




W jednym z postów na forum sumowym pokazany jest sprzęt i ktoś tam napisał, kto zna łowcę, że ten nastawił się celowo na sumy. A to już kłusownictwo niezależnie, czy ma się zamiar rybę wypuścić czy nie. Tu jest dokładniej: http://www.forumsumowe.pl/forum/viewthread.php?thread_id=5100&owstart=80 post #87 (2014/03/12 11:28)

Wedkarstwomazowieckie


A mi się wydaje że sum mógł zostać złowiony na karpiówkę np: na pellet lub inne  przynęty karpiowe,a jak wiemy w Rybniku jest trochę dużego karpia.
Nawet jak sum by został złowiony na wędkę sumową,to dla mnie osobiście to nie jest kłusowanie,skoro został wypuszczony.
Wiadomo prawdziwy kłusownik by zabrał suma,nie patrząc na okres ochronny

Najważniejsze że sum dalej pływa (2014/03/12 11:33)

pawelz


A mi się wydaje że sum mógł zostać złowiony na karpiówkę np: na pellet lub inne  przynęty karpiowe,a jak wiemy w Rybniku jest trochę dużego karpia.
Nawet jak sum by został złowiony na wędkę sumową,to dla mnie osobiście to nie jest kłusowanie,skoro został wypuszczony.
Wiadomo prawdziwy kłusownik by zabrał suma,nie patrząc na okres ochronny

Najważniejsze że sum dalej pływa

Czytałeś ten wątek który podałem ?.
Proponujmy zacząć celowo łowić sandacze w maju jak stoją na gniazdach. Przecież będziemy je wypuszczać. A biorą ... że hej. (2014/03/12 11:42)

huntersum2000


Przecież ten kłusownik łowił na typowe zestawy sumowe czy trzeba coś więcej .Nie rozumiem prób waszych usprawiedliwień go to może wogóle zlikwidujmy okresy ochronne.Dla mnie wyrok to przynajmniej dwuletni zakaz połowów na wodach pzw dla niego i nauczka dla innych naśladowców a nie gratulacje (2014/03/12 11:49)

kazik-kz2


Co za przykład daje ten gość? Zapalony wędkarz? Nie, zapalony kłusol !!!

Ważenie i mierzenie takiego byka nie jest proste i napewno nie odbiło się to pozytywnie na jego zdrowi.

Jesli był to przyłów powinien w wodzie być odpięty i natychmiast wypuszczony!

Ale tak nie było.

Panowie podobno sandacze dobrze biora w maju?

to może tak na sandacze od maja - przecież będziemy je wypuszczać...

Ten łowca powinien dostawć ta pałą sumową w łeb a nie gratulacje.

 

Wędki sumowe, multipikatory, rękawice do podbierania suma... nie wydaje mi się że to był przyłów.

(2014/03/12 11:58)