Koguty ile kotwiczek jedna czy trzy kotwiczki - forum wobler blaszka opinie wedkuje.pl

wedkuje

» » » » ➠ Subskrybuj✔ Subskrybujesz✕ Anuluj subskrybcję

Koguty ile kotwiczek jedna czy trzy kotwiczki

Post został dodany w grupie:
Witam mam pytanie odnośnie kogutów czy wolno nie nie łowić legalnie otóż mi powiedziano że nie wolno ponieważ , posiadają one 3 ostrza i że ich promień jest zbyt duży i to już jest kłusownictwo natomiast gdy będę mieć jeden haczyk to wolno , dziwna sprawa może ktoś coś wie na ten temat to prosił bym o podpowiedzi niby jest już za późno bo przerobiłem tego sowjego którego ZNALAZŁEM uciąłem  dwa ostrza i został jeden.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/19 19:57

Jakaś bzdyra, oczywiście że można łowic na koguty które robine są na kotwicach z trzema ostrzami, przecież nawet w sklepach wędkarskich są takie sprzedawane.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/19 20:20

Kolega ma racje,można stosowac koguty o trzech grotach.zreszta ryba dobrze sie zapina i z łatwością sie odczepia na brzegu.wiec wiele krzywdy jej to nie sprawia.minus z zaczepami,nieraz tak miałem ze jednego dziennie zawsze taciłem

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/19 20:53

Gdzieś ktoś coś słyszał, że dzwoni, ale nie wiedział w którym kościole.... :) Nie na trzy ostrza, ale na trzy kotwiczki przy przynęcie nie wolno łowić.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/19 21:31
nie popadajmy w skrajności...dla jednych sa ostrza dla drugich kotwiczki...itp.a obrotówka niby też ma "trzy kotwiczki"lub kotwiczke i również jest przynętą.../ja łowie na trzy groty bo takie kupuje i jest git:)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 01:42
Oj, coś cudujecie. Kotwiczki są jak najbardziej legalne, ale do określonej w RAPR wielkości.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/08/20 10:40
Okręgi mogą sobie różne obostrzenia robić - np. w Okręgu Krakowskim łowiąc na żywca obowiązuje zakaz stosowania haków innych , niż o jednym ostrzu - tak , jakby sie po polsku nie dało napisać , że łowiąc na żywca można stosować tylko pojedynczy haczyk !!!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 14:26
w niektórych okręgach np w katowickim nie wolno łowić na koguty na kotwicach ...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 14:39
właśnie i PAKUS ma coś chyba racji bo mi mówili chłopaki że to zależy od wielkości ich rozstawu i promienia na końcu koguta . a co niektórzy to piszą mi tu o kotwicach a kogut to ma ołowianą główkę parę piór za którymi kryją się 3 haczyki . i o te haczyki mi chodzi , w sklepie mi kolega powiedział że wolno sam miał takie na sprzedanie , jak dla mnie to skomplikowana sprawa...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 14:41
no Alkoholik16 ma racje a mnie obejmuję okręg Płocko-Włocławski to nie wiem czy u nas tak nie ma też

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/08/20 14:44

c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie
więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm.

W tym wypadku "haczyki" czytaj- KOTWICZKI.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 14:44
tak , jakby sie po polsku nie dało napisać , że łowiąc na żywca można stosować tylko pojedynczy haczyk !!!!

A no widać nie można
Względem nazewnictwa w RAPR kotwiczka to hak o 2 lub 4 ostrzach;

fragment RAPRu:

IV. ZASADY WĘDKOWANIA

1. Wędka:
    Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
    1. jednym haczykiem z przynętą albo
    2. w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo
    3. w metodzie spiningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm,

Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 14:45:30
zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 15:07

w niektórych okręgach np w katowickim nie wolno łowić na koguty na kotwicach ...

bzdura, wolno , tylko na dwóch zbiornikach zakazano, Przeczyce i Kozłowa Góra,

na pozostałłych zbiornikach wolno

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/23 19:39
Z tego co mi wiadomo to w Katowickim jest tak jak napisał kolega powyżej

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google