Koguty ile kotwiczek jedna czy trzy kotwiczki - forum wobler blaszka opinie wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2011/08/19 19:47

Koguty ile kotwiczek jedna czy trzy kotwiczki

Post został dodany w grupie:

Koguty przynęty wędkarskie, to jedne z najbardziej popularnych wabików na ryby stosowanych przez węd…»

184 wędkarzy
74 wątków
SubskrybujSubskrybujeszAnuluj subskrybcję

Witam mam pytanie odnośnie kogutów czy wolno nie nie łowić legalnie otóż mi powiedziano że nie wolno ponieważ , posiadają one 3 ostrza i że ich promień jest zbyt duży i to już jest kłusownictwo natomiast gdy będę mieć jeden haczyk to wolno , dziwna sprawa może ktoś coś wie na ten temat to prosił bym o podpowiedzi niby jest już za późno bo przerobiłem tego sowjego którego ZNALAZŁEM uciąłem  dwa ostrza i został jeden.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/19 19:57

Jakaś bzdyra, oczywiście że można łowic na koguty które robine są na kotwicach z trzema ostrzami, przecież nawet w sklepach wędkarskich są takie sprzedawane.

zgłoś naruszenie

wysłano: 2011/08/19 20:20

Kolega ma racje,można stosowac koguty o trzech grotach.zreszta ryba dobrze sie zapina i z łatwością sie odczepia na brzegu.wiec wiele krzywdy jej to nie sprawia.minus z zaczepami,nieraz tak miałem ze jednego dziennie zawsze taciłem

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/19 20:53

Gdzieś ktoś coś słyszał, że dzwoni, ale nie wiedział w którym kościole.... :) Nie na trzy ostrza, ale na trzy kotwiczki przy przynęcie nie wolno łowić.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/19 21:31
nie popadajmy w skrajności...dla jednych sa ostrza dla drugich kotwiczki...itp.a obrotówka niby też ma "trzy kotwiczki"lub kotwiczke i również jest przynętą.../ja łowie na trzy groty bo takie kupuje i jest git:)

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/08/20 01:42
Oj, coś cudujecie. Kotwiczki są jak najbardziej legalne, ale do określonej w RAPR wielkości.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 10:40
Okręgi mogą sobie różne obostrzenia robić - np. w Okręgu Krakowskim łowiąc na żywca obowiązuje zakaz stosowania haków innych , niż o jednym ostrzu - tak , jakby sie po polsku nie dało napisać , że łowiąc na żywca można stosować tylko pojedynczy haczyk !!!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 14:26
w niektórych okręgach np w katowickim nie wolno łowić na koguty na kotwicach ...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 14:39
właśnie i PAKUS ma coś chyba racji bo mi mówili chłopaki że to zależy od wielkości ich rozstawu i promienia na końcu koguta . a co niektórzy to piszą mi tu o kotwicach a kogut to ma ołowianą główkę parę piór za którymi kryją się 3 haczyki . i o te haczyki mi chodzi , w sklepie mi kolega powiedział że wolno sam miał takie na sprzedanie , jak dla mnie to skomplikowana sprawa...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 14:39
wysłano: 2011/08/20 14:41
no Alkoholik16 ma racje a mnie obejmuję okręg Płocko-Włocławski to nie wiem czy u nas tak nie ma też

zgłoś naruszenie

Reklama

RUBLEX BŁYSTKA OBROTOWA CELTA 3

RUBLEX BŁYSTKA OBROTOWA CELTA 3 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

RUBLEX CELTA Uniwersalna seria błystek obrotowych wyposażonych w system zapobiegający skręceniu żyłki. Dość ciężki korpus i charakterystyczna zwężająca się górą paletka połączone są fantasty

cena: 8,90 PLN

wysłano: 2011/08/20 14:44

c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie
więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm.

W tym wypadku "haczyki" czytaj- KOTWICZKI.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 14:44
tak , jakby sie po polsku nie dało napisać , że łowiąc na żywca można stosować tylko pojedynczy haczyk !!!!

A no widać nie można
Względem nazewnictwa w RAPR kotwiczka to hak o 2 lub 4 ostrzach;

fragment RAPRu:

IV. ZASADY WĘDKOWANIA

1. Wędka:
    Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
    1. jednym haczykiem z przynętą albo
    2. w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo
    3. w metodzie spiningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm,

Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 14:45:30
zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 15:07

w niektórych okręgach np w katowickim nie wolno łowić na koguty na kotwicach ...

bzdura, wolno , tylko na dwóch zbiornikach zakazano, Przeczyce i Kozłowa Góra,

na pozostałłych zbiornikach wolno

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/23 19:39
Z tego co mi wiadomo to w Katowickim jest tak jak napisał kolega powyżej

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google