Kogut jak wykonać wykonanie koguta przynęta wędka - forum wobler blaszka opinie wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2011/09/03 15:26

Kogut jak wykonać wykonanie koguta przynęta wędka

Post został dodany w grupie:

Koguty przynęty wędkarskie, to jedne z najbardziej popularnych wabików na ryby stos…»

172 wędkarzy
43 wątków
SubskrybujSubskrybujeszAnuluj subskrybcję

mam pytanie na temat kogutów(przyneta na ryby).mam zamiar zrobic sobie koguta ale nie jestem zbieraczem piór,siersci roznego rodzaju.czy moge wykonac koguta z siersci psa,kota i np pióra golebia???domyslam sie to dziwnie brzmi ale prosze o odpowiedz i porady jak w prosty sposob wykonac taka przynete.z gory dziekuje i pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/03 15:30

sierść i pióra za sztywne. jak chcesz robić małe koguty na pstrągi czy okonie, to kup sobie na allegro lub w pasmanterii pióra z marabuta.

zgłoś naruszenie

wysłano: 2011/09/03 15:39
co do siersi psa to mam pekinczyka wiec to wlochate stworzenie i siersc jest miekka.i mam w domu pioro z pawia.wydaje mi sie ze dobre byloby pioro np z kanarka czy papugi-kolorystyka.i pytanie:czy mozna go wykonac na zwyklej glowce jigowej czy lepsza jest kotwica potrojna z obciazeniem?jaki najlepszy jest rozmiar haka i ciezar??mam wklejanke do 15 gr i normalny spining do bodajze 30 gr.pstragi i okonie mnie nie interesuja za bardzo.plouje na sandacza

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/03 16:05

poczytaj na forum bo było tego od zarąbania. jeśli chodzi o sierść to ja mam maltańczyka, który ma jedno z najdelikatniejszych włosi wśród psów a mimo tego nie się nie nadaje. a poza tym obcinanie psu włosów aby mieć materiał na przynęty jest czymś okropnym. kolejna sprawa, pióra pawia nadają się do much, do kogutów nie za bardzo, a jeśli chodzi o kanarki itp. to pióra do robienia przynęt zawsze są w różnych kolorach, więc tym się przejmować nie musisz. można robić koguty na główkach, lecz kotwice zapewniają pewniejsze zacięcie ryby. i NIE ! robimy tego na normalnych kotwicach, tylko kupujemy główki do kogutów i na nich montujemy kotwice. co do rozmiaru i ciężaru to musisz eksperymentować. 

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google