Kłusownictwo gdzie zgłosić materiały dowodowe?

/ 19 odpowiedzi
Witam Wszystkich
Potrzebna pomoc - od kilku lat na naszym terenie jest kłusownik , bezkarny i bezczelny robi wszystko w biały dzień ( nie legalnie oczywiście ) co zrobić i do kogo się udać ? Rybą opłaca służby kontrolujące , uprzedzają go o w jakich dniach i kiedy będzie inspekcja na wodzie , wtedy bierze sobie wolne i odpoczywa . Ja jednak pracuje i jestem jego cieniem , posiadam wielogodzinne nagrania z kamery i jego nielegalnej działalności > CO MAM ZROBIĆ ??? do kogo z tym się udać by zakończyć ten proceder - jako kłusownik i bezrobotny ma się bardzo dobrze i stać go na wszystko , ryby sprzedaje,wędzi,robi w słoikach ( to wszystko na handel) jednocześnie zdaje ryby z kłusownictwa na LEGALNEJ bazie rybackiej - magazynier pomniejsza tylko wypłatę o 10% ( te 10% to umowa i kasa dla magazyniera ) kłusownik zarabia średnio dziennie 250-500 zł. i tak od 5 lat . CO ZROBIĆ ??? pomocy.
Czekam pomocy od zainteresowanych sprawą .
Pozdrawiam
normalny3
JKarp


Cześć
Jeśli jest tak jak mówisz to należy zgłosić to na Policję.
Janusz JKarp (2011/10/04 21:06)

u?ytkownik57785


Bierz zgromadzony materiał dowodowy i wal prosto na Policję z tym. (2011/10/04 21:26)

jurek


Jeszcze lepiej udać się na rozmowę do prokuratora , to będzie bardziej skuteczne , oczywiście ze wszystkimi materiałami na tego kłusownika .
(2011/10/05 09:39)

89krzysztof


Jeszcze lepiej udać się na rozmowę do prokuratora , to będzie bardziej skuteczne , oczywiście ze wszystkimi materiałami na tego kłusownika .

Dokładnie tak. Prosto do prokuratury, ewentualnie oni zlecą dalsze działania policji. (2011/10/05 09:50)

bobus86


Jeszcze lepiej udać się na rozmowę do prokuratora , to będzie bardziej skuteczne , oczywiście ze wszystkimi materiałami na tego kłusownika .

Dokładnie tak. Prosto do prokuratury, ewentualnie oni zlecą dalsze działania policji.

jak pisza koledzy jesli masz dowody przeciw klusownikowi to zapierd...do prokuratury i oni sie juz nim zajma.choc nie powiem ze najwiekrza radosc daje wlasny wymiar sprawiedliwosci:Pwiem ze tak nie wolno i wedkarstwo jest sportem towarzyskim ale do pewnych granic.kurat jestem typem strasznie nerwowym,i nie zawstydze sie napisac ze kiedys dopier...koledze z dziurki obok.bylo ich trzech i tylko jeden pijany,zachowywal sie jak swinia(dodam ze to byla nocka na ktora zabralem swoja panne)pierdzielil bez sensu zygal,bral nawet 5 cm ploteczki z twierdzeniem ze ,,beda pulpety,,i minmo prosb kolegow nie uspokoil sie tylko znaczaca szukal dymu i wystarczylo ze pszyszedl do mojego stanowiska.wypalilem tylko papierosa i nerwy mi puscily.jego koledzy z kultura podziekowali bez najmiejszego problemu.nie zycze wam takich sytuacji (2011/10/07 22:26)

normalny3


Dzięki za podpowiedź na pewno skorzystam i poinformuje o wynikach. (2011/10/12 21:20)

u?ytkownik61658


moim zdaniem od razu do prokuratora z tym idź , tak dla ostrożności (2011/10/12 22:17)

normalny3


Witam

Tak jak mi Radziłeś zgłosiłem na policje - sprawa trafiła do prokuratury wraz z materiałami była także opisywana w prasie i co ? została umorzona . Policjant powiedział do pani prokurator , że też kupi sobie 500m siatek i będzie zarabiał jak kłusownik jeśli za to nie ma kary.
Krew mnie zalewa na to prawo i ten kraj.

Pozdrawiam
normalny3  (2013/01/14 12:10)

normalny3


Witam

Najlepszego z Nowym Rokiem 2013

Dot: zawodowego kłusownictwa na terenie Zalewu Szczecińskiego i Wolińskiego Parku Narodowego.

Pisałem , że odpowiem po zakończeniu sprawy i tak też czynię . Pani prokurator prowadziła sprawę osiem miesięcy i w końcu sprawę umorzyła. Policjant co przygotował materiały dla pani prokurator powiedział po zakończeniu sprawy , że także zakupi 500m siatek i będzie bezkarnie stawiał i na pewno więcej zarobi niż w policji , uznał swój czas za zmarnowany na przygotowanie materiału dla pani prokurator.Sprawa była także opisana w lokalnej prasie i to także nie dało rezultatu. Fajny mamy kraj i prawo dla przestępców , kłusownik ma się całkiem dobrze i nadal kłusuje i rybę sprzedaje a ,że zima taka słaba to kłusuje nawet teraz - obecnie odławia dużo płoci i szczupaka . Przestałem za nim chodzić i filmować bo krew mnie zalewa na tą sytuacje.

Pozdrawiam
Jerzy

Ps.  KTO MOŻE POMORZE I W JAKI SPOSÓB ? (2013/01/14 12:25)

ryukon1975


Witam

Tak jak mi Radziłeś zgłosiłem na policje - sprawa trafiła do prokuratury wraz z materiałami była także opisywana w prasie i co ? została umorzona . Policjant powiedział do pani prokurator , że też kupi sobie 500m siatek i będzie zarabiał jak kłusownik jeśli za to nie ma kary.
Krew mnie zalewa na to prawo i ten kraj.

Pozdrawiam
normalny3 











Liczyłeś na cud?
Prawie trzydzieści lat łowię i nie spotkałem się osobiście z faktem żeby kogoś ukarano za kłusownictwo a kłusownicy i ich działalność nad wodą to wręcz codzienność. (2013/01/14 12:26)

MASTINO


To nie jest żaden wyjątek. Mało to sie słyszy o pijakach, którzy zabili kogoś autem a na drugi dzień już jeździli po ulicach a sprawę umorzono? Mało złodziei nie trafia do pudła mimo złapania na gorącym? Mało innych przestępców chodzi wolno i śmieje się w twarz swoim ofiarom albo policjantom, którzy ich złapali? Mało kłusowników po złapaniu ich na kłusownictwie robi to nadal juz po jednym dniu? Znam takich kilkunastu najmniej. Takie są realia polskiego sądownictwa i decyzji prokuratorskich. Zapytaj pierwszego znajomego policjanta ile razy jego praca poszła na marne wraz z decyzją prokuratora bądź sędziego.  (2013/01/14 13:24)

Jack14


Jeśli masz dowody to może jakiś pan czy pani redaktor z TV by się tym materiałem zainteresował...

Warto próbować bo inaczej to tylko dno i bombelki.

(2013/01/14 16:18)

Efi99


witam! Zapytam z ciekawości jeżeli to trwa już 5 lat , to czemu nie zgłosiłeś tego wcześniej? No ,ale lepiej póżno niż wcale :). Jeżeli chcesz to skończyć to do sądu albo najlepiej do zarządu głównego pzw w warszawie. Pozdro (2013/01/14 16:44)

JakubUrsynow


Może warto założyć bloga na tej stronie z opisem sytuacji i wzorem listu który każdy może przesłać na e-mail prokuratury, jeśli się sprężymy (może warto podziałać na innych forach) to może coś wskóramy.
No i może jak ktoś z forumowiczów ma pojęcie o prawie to niech zajmie stanowisko jakie są możliwości odwołań etc. (2013/01/14 19:17)

JakubUrsynow


I jeszcze jedno- masz linki do internetowych artykułów tej lokalnej prasy? (2013/01/14 19:18)

MASTINO


Musiałbyś złożyć zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania, jak i o umorzeniu takiego postępowania przygotowawczego, które wnosi się do sądu właściwego do rozpoznania danej sprawy, a to za pośrednictwem Prokuratury, która to postanowienie wydała. 
Jeśli odmówili z powodu małej szkodliwości czynu, należałoby przywoływać okoliczności, które przemawiają za tym, że ta szkodliwość jednak nie jest znikoma. Wiem, że takie odwołania przynoszą często skutek pozytywny. Świadomość tego typu czynów wyraźnie rośnie w murach Temidy, bo jest coraz więcej wyroków skazujących za kłusownictwo rybackie. Pani Prokurator widocznie nie do końca wie co to jest wędkarstwo, kłusownictwo rybackie, okresy ochronne itd itd.... (2013/01/14 19:42)

Pitbul


Karp ma rację. Zgłoś sprawę do Policji. Zwłaszcza "wyposzczone" ostatnio komórki odnośnie przestępczości gospodarczej (PG) mogą być zainteresowane tematem. Kontakt na priv. T. (2013/01/15 01:44)