Kleń w Radomce

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam!

Łowił ktoś z was może klenie na Radomce w okolicach Piastowa lub Piaseczna? Jest tutaj ta ryba?

Pozdrawiam ;]
kuba234p


w tych miejscach nie lowiłem ale łowiłem na Radomce w Jastrzębi i Gorynia i tu jest kleń (2013/02/04 16:23)

Kaim12


to moze i u mnie jest :) a na jakie przynety Pan lowi? (2013/02/04 16:37)

Poka


konik polny,owoce, ciasto, kukurydza dosłownie wszystko , na spining małe obrotowki i małe woblerki (2013/02/04 19:51)

bednar14


Witam!

Łowił ktoś z was może klenie na Radomce w okolicach Piastowa lub Piaseczna? Jest tutaj ta ryba?

Pozdrawiam ;]

 

Specem od kleni nie jestem do tej pory w Radomce łowiłem małe kleniki 10-20 cm na robaczki ale w zeszłym roku w Gulinie chodziłem trochę z delikatnym spinem i spod nóg uciekł mi piękny kleń miał około 50 cm więc duże kluchy pewnie są w Radomce. W tym roku bardziej się na te rybki nastawię. Ktoś już pisał na forum o kleniach w Radomce jak poszukasz to znajdziesz. A co Piastowa to ze trzy lata temu jak byłem przejazdem na stawach to przyglądałem się niewielkim rybkom które pływały poniżej zapory był to chyba klenie. (2013/02/04 20:17)

Kaim12


Duze nie sa mi potrzebne, lowie dla przyjemnosc a nie dla jedzenia, ogladajac program "Z wedka nad wode" spodobalo mi sie lowienie tej rybki i chcialbym sprobowac swoich sil ;]  (2013/02/04 23:04)

Kaim12


A moze jeszcze kilka informacji w jakim miejscu szukac tej rybki? (2013/02/04 23:05)

GBH


Jeśli na Radomce na spinning, to warto znaleźc rynnę z głębszą wodą i szybszym uciągiem (np. koło filarów mostów, między wysepkami a brzegiem itp.). Świetne miejsca to brzegowe burty (te odrobinę głębsze) - spuszczasz z wodą woblerka i ciągniesz wzdłuż burty (Głowaczów, Stary Młyn). Trzecim miejscem są odcinki poniżej zapór i progów (w regulaminowej odległości). Tak łapałem klenie w Gulinie, Piastowie, Goryniu, Brzózie.

Osobną sprawą jest połów na przynęty naturalne. Tu zdają egzamin groch i wiśnia. A metoda to przystawka bądź drgająca szczytówka. Kluczową rzeczą przy połowie klenia na Radomce jest ciche podejście i bycie niewidocznym. Czasem nawet łowiąc na ww. metody trzeba podejść na czworakach a nawet leżeć w trawie. Wędkarze o tym zapominają i mają zerowe wyniki. A klenie w Radomce niejednokrotnie przekraczają te 50 cm.....

Powodzenia.

(2013/02/05 07:33)

Kaim12


bardzo przydatne informacje;] a zdradzicie mi  moze kolory woblerow na jakie lowicie, bo staram sie sam strugac ;] (2013/02/05 13:36)

u?ytkownik40829


Radomka w Piastowie pod koniec jesieni , o co kolwiek może być trudno (2013/02/05 15:34)

Kaim12


wiem wlasnie... ale od piaseczna w dol robili to wczesniej wiec moze juz jakas ryba jest :) a w gore piastowa jeszcze nie zrobili tego, przynajmniej nie bylo jak lowilem jesienia  (2013/02/05 18:53)

u?ytkownik40829


No niestety , Radomka w górę od Piastowa (200 m w górę od tzw. rozwidlenia rzek)  też jesienią. Patrząc na ich zeszłoroczny postęp prac

pewnie są już w Gulinie ( stąd duża ilość bobrów pod Domaniowem). Jeżeli chodzi o rzekę od Piaseczna w dół to rzeczywiście zrobili to wcześniej. Byłem również późną jesienią w Lisowie 

i Bartodziejach. Mnie się nie podoba - zero drzew , krzaków , płytka woda. Co prawda przyroda

wylizuje rany , wyrosła trawa a na zakrętach tworzą się dołki jednak od razu stają tam 

samochody.

W Gulinie na spiętrzeniu rzekę uregulowali jakieś 30 lat temu i daje sie tam połowić ale woda

jest dużo głębsza - czyli na okolice Jedlińska musi poczekać.

Pzdr

(2013/02/06 10:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Kaim12


a tak w ogole to po co oni to robia, czemu ma to sluzyc ? (2013/02/06 11:37)

DelTor0


a tak w ogole to po co oni to robia, czemu ma to sluzyc ?



Jak zwykle ktos chce zarobic, a kase na pseudo walke z powodzia zawsze latwo znalesc. Tak u mnie przerobili rzeczke pstragowa w tamtym roku, w srodku lasu... Sarny i dziki byly bardzo zagrozone powodzia... 

(2013/02/06 12:16)

bednar14


Jak od Piastowa aż do Gulina uregulują to zepsują ładny kawał rzeki ;-( (2013/02/06 15:39)

Kaim12


zyje juz 16 lat i powodzi w moich okolicach spowodowanych Radomka nie bylo... a rybki byly fajne i rzeka piekna :) (2013/02/06 17:52)

Kaim12


nie raz slyszalem od taty jak to rzeka wylala i ryby sie na lace lowilo, teraz nawet rzeka z koryta nie wyjdzie, a raczej jest za malo wody... (2013/02/06 17:56)

Jacoslaw


Dla zainteresowanych ( czyli chyba nas wszystkich):

"Prace" na Radomce będą trwały do 2015r.
W tym roku zniszczone zostaną odcinki Radomki:
Dąbrówka Podłężna, Piastów, Gutów, gm.Jedlińsk

Główne roboty do wykonania:
1)Udrożnienie koryta rzeki, odmulenie warstwą 20 cm, usunięcie przeszkód
i utrudnień w przepływie, na długości ca 5000m;
2)
Roboty ziemne związane z poszerzeniem koryta
na długości ca 3900 m;
3)
Wykonanie 6 przekopów w miejscach zakoli o łącznej dł: ca 5000m
4)
Umocnienia brzegów rzeki opaską faszynową 50 x 25 na łącznej długości
 (brzeg lewy i prawy) ca 2500m;
5)
Umocnienia brzegów rzeki brzegosłonem z materacy siatkowo-kamiennych na łącznej długości (brzeg lewy i prawy) ca 1450m;
6)
Umocnienia brzegów rzeki tamami faszynadowymi na łącznej długości (brzeg lewy i prawy)
ca 290m;
7)
Umocnienia gabionowe przekopów na powie
rzchni ca 6000m
8)
Remont stopnia z piętrzeniem w km 3+995;
9)
Remont brodu przejazdowego w km 3+820
.
Jeśli ktoś chce szczegółowe info co kiedy i gdzie będzie niszczone to @.
Reasumując: Radomka zostanie doszczętnie zniszczona na odcinku od 43 do 800 kilometra swojego biegu.

Nie jest ważna ani fauna ani flora. Najważniejsze są beton i stal.
Ryby? po co komu jakieś tam ryby w rzekach. Beton i stal!
Całe koryto rzeki będzie regulowane, nie będzie już dołków, wypłyceń i górek. Radomka będzie równa i płytka. Ktoś wyżej pisał, ze w wymeliorowanych korytach na zakrętach tworzą się dołki ale od razu widać tam samochody. Nie będzie żadnych dołków. Zakręty zostaną wybetonowane, żeby przypadkiem się nierówność nie zrobiła w korycie i, żeby głębiej nie było.

Kleń w Radomce? Hahahahah jaki kleń. Chyba klin, wbity w dno rzeki, żeby równo było.

Ja to widzę tak, ktoś wpadł na pomysł, zeby:
 Nad rzeką ma być równo i czysto. Żadnych drzew! żeby broń Boże liście nie ubrudziły równego dna rzeki! Poza tym rzeka ładniej wygląda jak jest równa niż gdy jakieś paskudne drzewa ją obrastają. Należy zastanowić się nad zastąpieniem przybrzeżnej, paskudnej zielonej trawy pasem ślicznego, równo wylanego betonu. Należy zlikwidować wszelkie rośliny wodne bo przez te paskudne rośliny woda w Radomce płynie nierówno!
Żeby ułatwić rzece równy pływ, ustala się aby głębokość Radomki była stała i wynosiła nie więcej niż 70cm. Najlepiej 50cm, żeby było widać piękne, równe, świeżo wyregulowane dno Radomki. Ryby, o ile jakieś nie daj Boże zostaną, należy przegnać bo tylko brudzą i mącą równą wodę.

Najgorsze jest to, że ktoś to wymyślił, inny ktoś wyraził na to zgodę a jeszcze inny ktoś pozwolił wydać na to miliony złotych. Z naszych kiszeni nota bene.
Dla szerzej zainteresowanych http://forum.gazeta.pl/forum/w,68,142552375,142558236,Re_Brzegi_Radomki_Barbarzynska_ingerencja_w_nat.html

Pozdrawiam. (2013/03/02 14:48)

wiktor-badowski


Panowie, tego nie można tak zostawić. Trzeba zorganizować protest, wysłać listy protestacyjne do zainteresowanych polityków, przypomnieć im, że są tu dla nas, a nie odwrotnie.
Niezależni specjaliści od dawna trąbią, że to co robi się w Polsce z rzekami woła o pomstę do nieba. Cała Europa już oprzytomniała w tym temacie i renaturalizuje koryta rzek, tylko Polska jak zwykle zacofana, a raczej rozkradana! To jest jakaś masakra i nie można tego tak zostawić, to nasza wspólna odpowiedzialność by coś z tym zrobić albo chociaż spróbować.
Proszę osoby chętne do pomocy by zgłaszały się w odpowiednim wątku:
http://forum.wedkuje.pl/f,ratujmy-radomke,320609,0.html
Jestem w stanie od razu zająć się redakcją listu protestacyjnego, poza tym warto byłoby nagłośnić sprawę poza okręg radomski. Jeśli macie jakieś pomysły, trochę wolnego czasu i chęci to dajcie znać. (2013/03/02 18:55)