Karta wędkarska w Niemczech

/ 63 odpowiedzi
panowie.jak zdobyc karte w niemczech i co trzeba zda i miec.no i lie to kosztuje?
abra1990


Kolego zależy od landu, każdy ma tam swoje rację, są licencję na połów w wodach komercyjnych i po wykupieniu takiej nie potrzebna ci karta ( FANGLIZENZ, Angelschein)  . A jeśli już to kartę wędkarską możesz nabyć w każdym urzędzie miejskim zwie sie ona fachowo;   Fischerei (erlaubnis) schein którą można nabyć za 20-30 Euro w każdym większym mieście. Podstawą wydania takowej jest aktualna polska karta wędkarska przetłumaczona oczywiście,

Jest też Obowiązek posiadania zezwolenia użytkownika wody na połów,
które można wykupić w sklepach wędkarskich w pobliżu miejsc wędkowania. Zezwolenie takie kosztuje 5-15 Euro na jeden dzień.
Nie zawsze da się wykupić jednodniowe zezwolenie. Np. na Ren można otrzymać jedynie trzydniową licencję za 10 Euro.

Tu masz dokładną informację co i jak ;
http://www.rysch.com/wedkarstwo/jak_polowic_w_niemczech.htm


(2012/04/17 09:57)

Piotr 100574


na Bawarii musisz zdać na niemiecką kartę ,egzamin jest raz w roku ,zapisujesz się na kurs do grudnia ,chodzisz sobie co sobotę na kurs w połowie marca masz egzamin ,w tamtym roku kurs kosztował 130 eu książki potrzebne do nauki 50 eu egzamin 35 eu ,powodzenia (2012/04/17 16:45)

Piotr 100574


jest jeszcze możliwość jeśli nie masz stałego meldunku to dostaniesz w gminie kartę turystyczną na 3 miesiące ,potrzebne jest przetłumaczenie naszej karty wędkarskiej (2012/04/17 16:48)

piotrcarp


Witam jest jeszcze mozliwosc przepisania karty z polskiej na niemiecka tylko niewiem czy wszedzie tak robia ja w tamtym roku tak se przepisalem i nic nie musialem zdawac wystarczylo miec przetlumaczone zaswiadczenie o zdanym egzaminie w polsce i ile lat sie bylo czlonkiem koloa wiec nie musialem nic zdawac jedno zdjecie wystarczylo a koszt zezwolenia na 5 lat 48euro (2012/04/17 19:40)

robson3434


Hallo , a wiecie moze czy Polska karte wedkarska mozna w NRW przepisac ? I czy jak posiadam polska karte to moge w innym landzie wykupic pozwolenie na lowienie. Dzieki za odpowiedz  (2012/04/21 16:56)

karpiarzpila


Kolego gdzie to bylo, bo wierzyc mi sie nie chce w to co piszesz jest egzamin raz w roku i kurs ktory troche trwa. Jestem z Munchen pytanie czy ten egzamin mozna zdawac w polskim jezyku wiem ze mozna po rusku i angielsku. (2012/09/09 12:04)

Piotr 100574


Kolego gdzie to bylo, bo wierzyc mi sie nie chce w to co piszesz jest egzamin raz w roku i kurs ktory troche trwa. Jestem z Munchen pytanie czy ten egzamin mozna zdawac w polskim jezyku wiem ze mozna po rusku i angielsku.




można w polskim języku zdawać ,musisz tłumacza przed przystąpieniem do kursu zameldować ,i musi zawsze z tobą być na kursie który jest w każdą sobotę od 1 stycznia do połowy marca ,nie wiem ile kosztuje tłumacz na godzinę ale około 50 eu ,tak że policz sobie 65 godzin kursu i 2 godziny egzaminu he he ,proponuję iść zdać po niemiecku ,jest trochę nauki ale jest to do zdania (2012/09/09 12:25)

Piotr 100574


a koledze z monachium napisze że na starnberger see można jeszcze łowić na polską kartę :)))))paru moich znajomych łowi (2012/09/09 12:28)

arksh


tlumaczenie polskiej karty+zdjecie+20E(oplata za przepisanie10E+10E oplata roczna)+5min wolnego czasu = fischerschein tak jest u nas na polnocy robilem to 2 miesiace temu pozdrawiam (2012/09/09 16:15)

Piotr 100574


na południu to nie działa ,nikt tu ci nie przepisze karty (2012/09/09 16:25)

kubek5761


witam wszystkich!

Ja takze jestem w niemczech 3tygodnie w miesiącu i mieszkam 8 km od Wurzburga (bez meldunku)  i chciałbym potrenowac troszke wi,ęc jesli ktos by mi chciał pomuc w wyrobieniu karty niemieckiej i połapac ewentualnie zemna to prosze o kontakt (najlepiej na GG po godz  19 stej 10689207)

                    pozdrawiam Artur

(2012/10/14 15:46)

Piotr 100574


wurzburg należy do bawarii ,bez meldunku stałego możesz otrzymać kartę turystyczną w gminie na okres 3 miesięcy ,przetłumacz papiery takie jak karta wędkarska ,zaświadczenie o zdanym egzaminie w polsce na kartę wędkarską,jak byś miał stały meldunek to nie załatwisz nic i pozostał by ci niemiecki państwowy egzamin na kartę pozdrawiam (2012/10/14 17:15)

kubek5761


ok.dzieki ..a po upływie 3 miesięcy moge znowu przedłuzac o kolejne 3 miesiące i tak przec cały rok czy to jest tylko jedno razowe????? (2012/10/15 20:15)

Maciejx68


Czy są porozumienia między polskim pzw a niemieckim by łowić tylko np. na weekend . lub tydzień. Myślę że jest coś z ustaleń między związkami .

 

 

(2012/12/07 21:34)

SirHunter


Witaj,na temat karty wedkarskiej w Niemczech moznaby książki pisać.Nie chce się na ten temat rozpisywać bo nie jestem poeta:)Więc napisze krótko , w Niemczech są 2 rożne Związki Wędkarskie ( VDSF i DAV ) każdy z nich ma swoje przepisy i akceptuje najróżniejsze sprawy związane z karta wedkarską.Po prostu musisz się zapytać w którymś z kół jak to wyglada w miejscu gdzie masz zamiar zamieszkać. A jeśli chodzi o Bundesfischereischein ( niebieska legitymacja ze zdjęciem ) otrzymasz ja tylko na podstawie zdanego egzaminu w Polsce który wcześniej musisz mieć przetłumaczony a najlepiej jeszcze w Niemczech bo co niektóre koła nie uznają Polskich tłumaczeń.Otrzymasz ja tylko na 5 lat, ceny są zróżnicowane.Jeśli masz dalsze pytania , napisz .PozdrawiamAndrzej ( Acia ) (2012/12/17 21:37)

Piotr 100574


zależy od landu,na bawarii nie ma szans ,trzeba sobie zdać egzamin państwowy tu na miejscu ,pozdrawiam (2012/12/17 22:04)

kasalka


Podłączę się.
No właśnie, co Land to inne wymagania. Ich jest kilka, Okręgów PZW ponad 40. też mają różne wymagania i ciężko to ogarnąć. Mniejsza z tym
Jak w Niemczech podchodzą do porozumień z PZW?
Trzeba mieć tłumaczenie czy wystarczy okazanie polskich dokumentów? (2012/12/18 00:46)

SirHunter


Podłączę się.
No właśnie, co Land to inne wymagania. Ich jest kilka, Okręgów PZW ponad 40. też mają różne wymagania i ciężko to ogarnąć. Mniejsza z tym
Jak w Niemczech podchodzą do porozumień z PZW?
Trzeba mieć tłumaczenie czy wystarczy okazanie polskich dokumentów?





Pozwole sobie krotko odpowiedziec na to pytanko,
a wiec jesli chodzi o porozumienia z PZW Niemieckiego DAV ( Niemcy Wschodnie )
to wiem na pewno ze z Brandenburgiem jest jakies porozumienie bo nawet ostatnio na zebraniu DAV gdzie jestem takze czlonkiem cos wspominano o jakims kolezenskim wedkowaniu na terenie Slaska.Jak sie nie myle to jest tez jakies porozumienie z Saksonia ( byly DDR ).

Jesli chodzi o VDSF ( Niemcy Zachodnie ) to nie obilo mi sie nawet o uszy zeby jakies porozumienie istnialo.
Wiec na dzien dzisiejszy calkowicie wykluczam ta opcje.Tu moge sie mylic ale raczej watpie.

(2012/12/18 01:06)

Mefokiller


Witaj,na temat karty wedkarskiej w Niemczech moznaby książki pisać.Nie chce się na ten temat rozpisywać bo nie jestem poeta:)Więc napisze krótko , w Niemczech są 2 rożne Związki Wędkarskie ( VDSF i DAV ) każdy z nich ma swoje przepisy i akceptuje najróżniejsze sprawy związane z karta wedkarską.Po prostu musisz się zapytać w którymś z kół jak to wyglada w miejscu gdzie masz zamiar zamieszkać. A jeśli chodzi o Bundesfischereischein ( niebieska legitymacja ze zdjęciem ) otrzymasz ja tylko na podstawie zdanego egzaminu w Polsce który wcześniej musisz mieć przetłumaczony a najlepiej jeszcze w Niemczech bo co niektóre koła nie uznają Polskich tłumaczeń.Otrzymasz ja tylko na 5 lat, ceny są zróżnicowane.Jeśli masz dalsze pytania , napisz .PozdrawiamAndrzej ( Acia )
W 1992 roku nie uznano mi tutaj polskiej karty wedkarskiej.Zdawalem tu na niemiecka latwizna.Bylem na kursie jak sie zapisalem i na egzaminie.To nazywa sie Fischereischein i kosztuje tu 10 € na rok.Naleze do zwiazku wedkarskiego i posiadam Deutscher Sportfischer-Pass za co place 15€ w roku w VDSF(Verband Deutscher Sportfischer).Posiadam ten ausweis tylko po to zeby mniej placic za np.karte NOK(Nord-Ostsee Kanal-kanal kilonski)dla zrzeszonych 38€ na rok,niezrzeszeni 110€,roznica jest.To samo jest z innymi wodami tutaj.naleze do AV.Angler Nord eV.Nalezalen rok temu do kola z wlasnymi wodami placilem jako zrzeszony 156€ na rok.Atu moge lowic gdzie misie podoba w Schleswig-Holstein.Pozdrawiam Mefokiller


(2013/01/01 21:24)

Mefokiller


Fischereischein na ktory musisz zdawac jest podstawa do wszyskich pasow i pozwolen wedkarskich.Bez niego mozesz lowic tylko na prywatnych stawkach sadzawkach za ok.20€ na dzien.Polow w morzu tylko z Fischereischeinem niepotrzebujesz specjalnych oplat uiszczac. (2013/01/01 21:53)

Mefokiller


Fischereischein na ktory musisz zdawac jest podstawa do wszyskich pasow i pozwolen wedkarskich.Bez niego mozesz lowic tylko na prywatnych stawkach sadzawkach za ok.20€ na dzien.Polow w morzu tylko z Fischereischeinem niepotrzebujesz specjalnych oplat uiszczac.Jest on wazny na cale zycie u nas.Musisz tylko za znaczki placic 10€ na rok.
(2013/01/01 21:58)

Piotr 100574


Powinni Koledzy pisać z jakiego landu są te cenniki bo widzę że co land to cena za kartę jest inna,na bawarii sam kurs na kartę to koszt ok 140 eu egzamin ok 40 eu ,karta na 5 lat 75 eu ,dożywotnia dla osobnika w wieku 38 lat to 260 eu,zezwolenia na poszczególne łowiska też są różne ,ja za 1 jezioro płacę 85 eu z brzegu,jeżeli bym chciał łowić z łodzi to już koszt 155 eu (2013/01/02 13:22)

Mefokiller


Powinni Koledzy pisać z jakiego landu są te cenniki bo widzę że co land to cena za kartę jest inna,na bawarii sam kurs na kartę to koszt ok 140 eu egzamin ok 40 eu ,karta na 5 lat 75 eu ,dożywotnia dla osobnika w wieku 38 lat to 260 eu,zezwolenia na poszczególne łowiska też są różne ,ja za 1 jezioro płacę 85 eu z brzegu,jeżeli bym chciał łowić z łodzi to już koszt 155 eu

 

ajestes zrzeszony w VDSF?

(2013/01/02 15:17)

Piotr 100574


nie należę do żadnego związku wędkarskiego ,szkoda mi na takie coś pieniędzy,tu we weilheim gdzie mieszkam koszt przynależenia do związku to 250eu składka ,30 godzin trzeba dla związku odpracować ,jeżeli nie odpracujesz płacisz za godzinę 10 eu,co wraz ze składką równa się 550 eu,mają łowiska nie ciekawe ,wolę wykupić roczną składkę na jezioro nad którym mieszkam Starnberger See ,koszt to jak pisałem 85 eu z brzegu,i myślę że takiego czegoś o czym ty piszesz to tu na górnej bawarii nie ma  (2013/01/02 17:07)

Piotr 100574


Pod tym linkiem są ceny przynależności do koła wędkarskiego w mojej miejscowości,dodam że jest to najtańsze koło w regionie ,pozdrawiam



http://www.av-pfaffenwinkel.de/site/attachments/article/7/flyer.pdf

(2013/01/02 17:20)