Karta wędkarska w Danii? - forum wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2013/02/10 12:50

Karta wędkarska w Danii?

Post został dodany w grupie:

Czyli Polscy wędkarze w Danii łączmy się i wymieniajmy:ciekawymi łowiskami,przygodami i nie tylko...»

35 wędkarzy
32 wątków
SubskrybujSubskrybujeszAnuluj subskrybcję

witam czasem bywam w Danii w okolicy Horsens, jako że może znów tam pojadę, zastanawiam się czy brać ze sobą wędkę (spining), orientuje się może ktoś ile tam kosztuje odpowiednie zezwolenie na wędkowanie (bo czytałem różne opinie) i gdzie można to "załatwić"?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/10 14:13
kartę kupisz na każdej poczcie a kosztuje to 140 koron za rok i można łowić na morzu i fiordach, natomiast na rzeki i jeziora trzeba dodatkowe pozwolenia dokupić u właścicieli danych wód, a ile to kosztuje to nie wiem, ja łowoiłem cały czas na fiordzie czasem na morzu

zgłoś naruszenie

wysłano: 2013/02/10 14:30
Lowie po calej Europie koszt licecji nie powinien przekraczac 80€ na rok jak na Danie.
Wszelkich informacji udzieli Ci kazdy sprzedawca w sklepach wedkarskich. 
Dokladnie wypytaj sie o wymiary i terminy ochronne , bo na zachodzie rybek masa!!!!!!.....a jak zlapiesz nie ta co trzeba w danym okresie, a Cie skatroluja 350-500€ nie twoje.
Polamania!!!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/19 14:52

Karty kosztuja

- 185kr na poczcie plus 30 kr prowizji to koszt na 12mc

- 130kr na jeden tydzien plus 30kr

- 40kr jeden dzien plus 30kr

Karty, uprawniaja  na polow na wodach slonych i slodkich. Na poszczegolnych jeziorach trzeba wykupic dodatkowe zezwolenie na polow dzienny.Cenny wachaja sie od 20-240 kr w zaleznosci od jeziora.

Dodatkowo trzeba sie dowiedziec czy mozna lowic poszczegolne gatunki ryb bo niektore sa chronione na danej wodzie (naprzyklad karpie na vallensbæksø)

Niektore jeziora naleza do klobow i niemozna nanich lowic jak niejestes ich czlonkiem.

* Karte mozna kupic na stronie www.fisketegn.dk ,dodatkowo 15kr kosztuje plastikowa karta.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/04/29 15:09
na poczcie już nie kupisz karty

zgłoś naruszenie

Reklama

strona główna forum

Google