Zasady wyrobienia Karty wędkarskiej

/ 19 odpowiedzi
Witam, mam 15 lat, mieszkam niedaleko Poznania w miejscowości Pobiedziska. W mojej okolicy jest sporo jezior - niczym na mazurach :) Chciałbym wyrobić sobie kartę wędkarską. Dawniej na rybki chodziłem z tatą lecz teraz chciałbym się wybrać samemu. Czego musiałbym się nauczyć, ile uzbierać pieniędzy na wyrobienie oraz gdzie powinienem się udać aby zgłosić?? Słyszałem o jakimś egzaminie który powinienem zdać. W internecie znalazłem stronę: www.kartawędkarska.pl, spróbowałem szczęścia - na 20 pytań 14 było prawidłowych, a za drugim razem 15/20 - to chyba dobrze co nie?? Na pewno przydało mi się to, że przeczytałem parę poradników dla wędkarzy.
Krul-Mateusz


...oraz chciałbym wiedzieć wszystko na temat karty wędkarskiej. Czy to prawda ze karta jest tylko na jeden sezon czy też do końca życia? (2012/07/20 19:48)

jakub-serafin


kartę wędkarską dostajesz raz jednak co roku musisz opłacać składki aby była ona ważna cena karty od 14 lat kosztuje około 180 zł nie chcę cię oszukiwać ponieważ mnie dotyczy amatorski polów ryb(nie mam skończonych 14 lat) a kosztowało mnie to 42 złote- składka członkowska i na wody nizinne (2012/07/20 20:33)

ayem


kartę wędkarską dostajesz raz jednak co roku musisz opłacać składki aby była ona ważna cena karty od 14 lat kosztuje około 180 zł nie chcę cię oszukiwać ponieważ mnie dotyczy amatorski polów ryb(nie mam skończonych 14 lat) a kosztowało mnie to 42 złote- składka członkowska i na wody nizinne

Kolego kartę wędkarską wyrabiasz raz na całe życie . Jeżeli chcesz być członkiem PZW wyrabiasz legitymację członkowską którą opłaca się corocznie i aby łowić wykupujesz zezwolenie . Jeżeli nie chcesz należeć do PZW wykupujesz tylko zezwolenie ale jest ono droższe ale kartę wędkarską musisz mieć.
(2012/07/20 20:46)

ayem


A więc karta wędkarska (biała książeczka) raz na całe życie bez dodatkowych opłat.
Legitymacja członkowska opłacana corocznie około 180 zł. (2012/07/20 20:50)

ayem


kartę wędkarską dostajesz raz jednak co roku musisz opłacać składki aby była ona ważna cena karty od 14 lat kosztuje około 180 zł nie chcę cię oszukiwać ponieważ mnie dotyczy amatorski polów ryb(nie mam skończonych 14 lat) a kosztowało mnie to 42 złote- składka członkowska i na wody nizinne



Nas wszystkich obowiązuje amatorski połów ryb . Kolego mylisz pojęcia i wprowadzasz w błąd. (2012/07/20 20:52)

Roxola


Witam, mam 15 lat, mieszkam niedaleko Poznania w miejscowości Pobiedziska. W mojej okolicy jest sporo jezior - niczym na mazurach :) Chciałbym wyrobić sobie kartę wędkarską. Dawniej na rybki chodziłem z tatą lecz teraz chciałbym się wybrać samemu. Czego musiałbym się nauczyć, ile uzbierać pieniędzy na wyrobienie oraz gdzie powinienem się udać aby zgłosić?? Słyszałem o jakimś egzaminie który powinienem zdać. W internecie znalazłem stronę: www.kartawędkarska.pl, spróbowałem szczęścia - na 20 pytań 14 było prawidłowych, a za drugim razem 15/20 - to chyba dobrze co nie?? Na pewno przydało mi się to, że przeczytałem parę poradników dla wędkarzy.



Za egzamin nic nie płacisz, a składka roczna dla członka uczestnika, czyli do 16 lat wynosi 20złWszystkiego się dowiesz z tej strony;http://www.poznan.pzw.org.pl/wiadomosci/23620/63/skladka_okregowa_caloroczna I w pierwszej kolejności szukajcie odpowiedzi na stronach swoich Okręgów, dopiero później szukajcie pomocy na forum, bo wiele pytań non stop się powtarza. (2012/07/20 21:08)

withanight88


Witam, mam 15 lat, mieszkam niedaleko Poznania w miejscowości Pobiedziska. W mojej okolicy jest sporo jezior - niczym na mazurach :) Chciałbym wyrobić sobie kartę wędkarską. Dawniej na rybki chodziłem z tatą lecz teraz chciałbym się wybrać samemu. Czego musiałbym się nauczyć, ile uzbierać pieniędzy na wyrobienie oraz gdzie powinienem się udać aby zgłosić?? Słyszałem o jakimś egzaminie który powinienem zdać. W internecie znalazłem stronę: www.kartawędkarska.pl, spróbowałem szczęścia - na 20 pytań 14 było prawidłowych, a za drugim razem 15/20 - to chyba dobrze co nie?? Na pewno przydało mi się to, że przeczytałem parę poradników dla wędkarzy.



Za egzamin nic nie płacisz, a składka roczna dla członka uczestnika, czyli do 16 lat wynosi 20złWszystkiego się dowiesz z tej strony;http://www.poznan.pzw.org.pl/wiadomosci/23620/63/skladka_okregowa_caloroczna I w pierwszej kolejności szukajcie odpowiedzi na stronach swoich Okręgów, dopiero później szukajcie pomocy na forum, bo wiele pytań non stop się powtarza.






Proponuje zrobić na forum jeden tamat , nazwać go poradnikiem czy FAQ-iem i tam objasnic wszystkie przypadki najczęsciej zadawanych pytań. 
Bo tego już się czytać nie chce, codziennie nowe pytania, w dodatku takie same. Powinny z automatu lądować w koszu.
Nie wszystkich obowiązuje rejestr. (2012/07/20 22:33)

szymides


Oto numer do gości u którego ja zdawałem egzamin na kartę-784077560. A to do skarbnika pzw w Pobiedziskach-512314326. Płaciłeś chyba 10 zł i kartę trzeba było odebrać w starostwie za 2 dni. Mogłeś mnie o wszystko wypytać a nie forum zaśmiecać (2012/07/21 09:44)

Krul-Mateusz


Ok, wypełniłem w internecie ten egzamin i gdzie teraz mam sie udać?? (2012/07/23 22:42)

withanight88


Ok, wypełniłem w internecie ten egzamin i gdzie teraz mam sie udać??





:)))) (2012/07/24 13:48)

henryk58


Mateusz , Pani Ola wyjaśniła chyba wszytko , przeczytaj ze zrozumieniem i ok.

 

Powodzenia

(2012/07/24 15:54)

Krul-Mateusz


Dzięki wszystkim, którzy podsyłali mi swoje posty aby mi pomóc. Test mam już za sobą (18/19 poprawnych odpowiedzi) Jutro jadę dać papiery i zdjęcie do Poznania. (2012/07/26 15:17)

spinn12345


Ja mam 15 lat i zapłaciłem cos około 70 zł ;) (2012/07/26 15:41)

Krul-Mateusz


Dala czego zapłaciłeś aż tyle?? ja byłem w swoim kole (040. Pobiedziska). Kazali mi zrobić ten internetowy test (kartawędkarska.pl) przyniosłem im wydrukowane zaświadczenie o zdaniu tego egzaminu (aby zdać trzeba mieć powyżej 16pkt ja miałem 18/19), dali mi taki papierek z którym mam sie zgłosic w Poznaniu do Starostwa i porposili o numer legitymacji szkolnej. Teraz musze jechać do Poznania ze swoim zdjęciem, legitymacją, 10zł, zaświadczeniem o zdaniu egzaminu. Poczekać pare dni i odebrać karte wędkarską. Czyli ja zapłacę 10zł - tylko. (2012/07/26 19:18)

Roxola


Jeżeli w ten sposób teraz zdaje się egzamin na kartę wędkarską....   To mnie już nie dziwią pytania na forum. (2012/07/26 19:44)

szymides


Oto blockquote z serwisu kartawedkarska.pl:



Aby wstępnie zdać egzamin na kartę wędkarską z wykorzystaniem systemu znajdującego się pod adresem www.kartawedkarska.pl należy się zarejestrować, prawidłowo odpowiedzieć na pytania, a następnie udać się do najbliższego Koła lub Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego (właściwego dla miejsca zamieszkania osoby zdającej), gdzie Komisja Egzaminacyjna będzie mogła potwierdzić znajomość zagadnień związanych z wędkarstwem. Ważne, by zabrać z sobą dokument potwierdzający tożsamość.

 

Za egzamin są pobierane opłaty (ok. 10 zł lub bezpłatnie), które zdający wnosi w Kole PZW, w którym przeprowadzany jest egzamin. W Kole PZW dowiemy sie również jakie są podstawowe opłaty członkowskie oraz za wędkowanie w danym okręgu. Ogólne informacje o składkach i opłatach, w tym ulgach, znajdują się tutaj.

Informujemy, że na obecną chwilę nie ma aktów prawnych, które pozwalają na przeprowadzenie pełnego procesu egzaminacyjnego przez internet. 

Wstępny egzamin na kartę wędkarską on-line składa się z 20 losowo wybranych pytań
Pytania losowane są z bazy kilkuset pytań, które podzielono na kilka kategorii tematycznych.

(2012/07/26 22:47)

Bernard51


Może jest to w pewnym sensie udogodnienie ale wiedza mlodych adeptów wedkarstwa wzrosnie przez takie egzaminy -Wątpię?? (2012/07/27 06:20)

Krul-Mateusz


to fakt, naprawdę wolałbym cały test pisać własnoręcznę pod czyimś okiem. Moi koledzy - ich loginów nie wymienie wszystkie odpowiedzi sciągneli z internetu. A do tego młodych wedkarzy powinien ktoś nauczyc wyciagania haczyka z pyska, wiązania przynęt itp (2012/07/27 22:15)