Karta w innym okręgu

/ 3 odpowiedzi
Witam, mam pytanie odnośnie wyrabiania karty wędkarskiej, mianowicie jestem studentem, studiuje w Lublinie, a zameldowany jestem na Podkarpaciu, jeśli dobrze wyczytałem to kartę wędkarską mogę wyrobić tylko w powiecie w którym jestem zameldowany, ale nie muszę tam zapisywać się do koła, tylko mogę normalnie zapisać się do koła w Lublinie, opłacić składkę i łowić cały rok, dobrze rozumuje? Drugie pytanie, także nie wiem czy dobrze wyczytałem, ale składki roczne można opłacać wyłącznie do kwietnia br., ale kartę można wyrabiać cały rok? to znaczy, że np. wyrobię kartę we wrześniu, i zapłacę wyłącznie za kartę, nie będę opłacał żadnych składek czy zapisywał się do koła, opłatę już mogę uiścić w nowym roku.
Artur z Ketrzyna


Karta to dokument państwowy. Zaliczasz egzamin i wyrabiasz e kartę. Mówisz ze studiujesz w Lublinie, pewnie mieszkasz w akademiku, lub na stancji. Może zaświadczenie lub tymczasowy meldunek posiadasz. Może to wystarczy, zapytaj się w starostwie w Lublinie.
Lub przy okazji jak będziesz w domu to se wyrobisz. Zaliczyć egzaminy możesz i w Lublinie, zaświadczenie prześlesz do domu i ktoś w starostwie załatwi sprawę za ciebie, ważne by i zdjęcie miał...
Normalnie jest termin opłat do końca kwietnia, ale i później też możesz opłacić. po prostu jak się spóźnisz to kara w postaci wpisowego... Bo nie uiszczenie opłat (zawłaszcza członkowskiego) jest równoznaczne z utratą członkostwa.
Z wpisowego koło może zwolnić... (2014/05/21 00:13)

Kappuchu


Teraz nawet nie mam za bardzo czasu żeby się tym zajmować, dopiero mogę pomyśleć o wyrabianiu karty najszybciej we wrześniu, a akurat wtedy będę w domu, więc z wyrobieniem w swoim mieście nie będzie problemu, tylko rozumiem że nie ma żadnych problemów z wyrobieniem karty w swoim mieście a zapisaniem do koła i opłaceniem składki w Lublinie, oraz nie ma żądnych problemów jeśli zapiszę się do koła dopiero od nowego roku, pisałeś coś o utracie członkostwa i troszeczkę zgłupiałem, bo nie wiem czy po wyrobieniu karty od razu muszę wpłacać składkę we wrześniu, czy poczekać bez żadnych konsekwencji dopiero zapisać się  do koła od nowego roku (2014/05/21 11:33)

darek-salamon


Kartę ktora wydaje starostwo to jest państwowa licencja która musi posiadac kazdy chetny do wedkowania w Polsce po ukończeniu 14 lat.Członkiem to bedziesz jak zapiszesz sie do koła PZW.A mając kartę licencje ze starostwa, mozesz zapisać sie do koła w kazdej chwili.Najlepiej zrób to po nowym roku unikniesz płacenia tzw.  Wpisowego umownie kary za spóżnioną opłatę,opłata taka dodatkowa w  tym i w kazdym nastepnym roku  jest po ostatnim kwietnia,opłata dodatkowa dla spóżnialskich to 25 zł.Czyli opłaty jesli bedziesz dokonywał co roku przed końcem kwietnia nie bedziesz placił tego wpisowego. A jako student masz prawo do ulgowych składek aż do 25 roku zycia ,  (2014/05/21 12:35)