Karpiówka o akcji parabolicznej

/ 5 odpowiedzi
Znowu mam jeszcze jedno pytanie ale teraz ostatnie. Jaką wędkę kupić do łowienia karpi z wywózki na małe odległości. Chodzi o to aby kij wybaczał błędy żeby się na nim ryby nie zrywały. Po prostu wędka musi być miękka. Łowisko na którym będę łowił to starorzecza i nie wiem jakie lbs wybrać. Wydaje mi się że 2,75 albo 3 lbs będzie dobre. A co wy na ten temat myślicie? Jaki model wybrać. Mam do przeznaczenia jakieś 200- 250 zł jeśli będzie coś wartego to mogę dołożyć. Ale chodzi o to żeby była akcja paraboliczna. Karpie jakie będę łowił nie będą duże Pewnie takie po 2-4kg może nie raz pojadę na kilkudniową zasiadkę z grubym nęceniem na jakąś rybę 8kg. Ale głównie chodzi o takie rybki do 5kg. Proszę o rade. Sory że założyłem drugi temat w jednym dniu ale nie wiem co wybrać.
u?ytkownik158065


Znowu mam jeszcze jedno pytanie ale teraz ostatnie. Jaką wędkę kupić do łowienia karpi z wywózki na małe odległości. Chodzi o to aby kij wybaczał błędy żeby się na nim ryby nie zrywały. Po prostu wędka musi być miękka. Łowisko na którym będę łowił to starorzecza i nie wiem jakie lbs wybrać. Wydaje mi się że 2,75 albo 3 lbs będzie dobre. A co wy na ten temat myślicie? Jaki model wybrać. Mam do przeznaczenia jakieś 200- 250 zł jeśli będzie coś wartego to mogę dołożyć. Ale chodzi o to żeby była akcja paraboliczna. Karpie jakie będę łowił nie będą duże Pewnie takie po 2-4kg może nie raz pojadę na kilkudniową zasiadkę z grubym nęceniem na jakąś rybę 8kg. Ale głównie chodzi o takie rybki do 5kg. Proszę o rade. Sory że założyłem drugi temat w jednym dniu ale nie wiem co wybrać.

Ja posiadam daiwy black widow, łowię z wywózki i jestem z nich zadowolony.... (2014/08/14 20:10)

karwos33


Ja mam Robinsona DynaCore carp master 3,6m 2,75lbs. Łowię nim właśnie na niewielkich dystansach bo tu spisuje się znakomicie. Cena - 70zł, nieporównywalna do jakości. Przy Twoim budżecie kupisz 2 i jeszcze kołowrotek ze spokojem. Po prostu świetna wędka na średnie rybki, choć na 9,5kg. karpiu nawet nie jęknęła. Jest na tyle miękka, że dobrze amortyzuje zrywy, dobra do takiej bezpośredniej, bliskiej walki. Tyle ode mnie, pozdrawiam (2014/08/14 22:39)

toki81


pomachaj shimano alvio  dx specimen 3.0 lbs świetny kijek z dobrym zapasem mocy z resztą poczytaj też o nim.ja posiadam 2 takie od ubiegłego sezonu i złego zdania nie dam na nie powiedzieć (2014/08/14 22:41)

szpak666


Ja mam 3 kije Prologic C 1 3,6m 3 lbs. Łowię i z wywózki i z rzutu i spisują się super. Polecam te kije. Jak szukałem ich dla siebie to ta sama półka cenowa i jakościowa to shimano alivio i daiwa black widow- kumpel ma daiwy i też fajne (2014/08/18 18:29)

lesnik11


Witaj !
Jeżeli nie musisz rzucać daleko to polecam Ci Prologica  z serii C.O.M. 3 m. 2,75 lbs. piękny, tani i leciutki parabolik, ewentualnie serię C1 lub trochę droższą C3 / również przepiękny kijek, cena ok. 280 zł. / (2014/08/19 11:03)