Zestaw z koszyczkiem zanętowym na karpia

/ 22 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam zacząłem zabawę z wędkarstwem karpiowym. No i mój pierwszy zestaw to sprężyna z dociążeniem,krętkik, przypon karpiowy na włos. Założyłem kulke proteinową i zanęte truskawkową. Ale żadnych brań nie było ale wyczytałem że to dlatego że nie karmie ryb kulkami bo to na moim stawie.! A co jeśli gdyby założył kukurydzę truskawkową? ?? Albo jakuś inny zestaw polecicie ?? Bo obok miałem na drugiej wędce zestawy koszyczek na rurce antysplątaniowej i zwykły przypon 15cm z haczykiem 10 i na haczyku białe robaki i karpie brały jak szalone .!!
zbynio 33


Michał wstaw zdjęcie swojego zestawu. Co za kulkę założyłeś? Skoro masz efekty na robale to łów na robale, a jak na kuku to próbuj na kuku. Kukurydza oczywiście na włos. Napisz może co chcesz osiągnąć? Stawy rządzą się swoimi prawami. łowiłem kiedyś na jednym, to truskawka dawała tylko efekty. Faktem jest, ze nie przetestowałem Bóg wie ile towaru, ale kilka smaków i zapachów... Niby kulki były te same (kolor, kształt, wielkość), a na jednej był napis truskawka i brały. Ryby na PZW są miej wybredne.... (2015/07/11 10:28)

michal310798


Dziś poszedłem nad staw z wędką spławikową i nastawiłem się na karasie. Łowiłem bez zanęty na białego robaka. Źle się łowiło bo straszny wiatr był i duże fale. No ale narpiew złowiłem kilka karasi i wzięło coś wielkiego be wędka się wigieła bardzo mocno i niestety nie utrzymałe ryby i wpłyneła mi pod pomost i się zerwała :-( no i znowu kilka karasi no i coś mocno plusneło po drugiej stronie stawu przy brzegu. Więc szybko żuciłem tam spławik ale tam były mocne fale i ciężko było zauważyć branie , więc delikatnie zwijałem żyłke no i od razu karp 400g, następnie w tym samym miejscu zarzuciłem zestaw i znowu zwijałem delikatnie żyłke i kolejny karp. 600g. No i kolejny raz zarzuciłem i wziął karp 1,5kg.!! Trochę mnie to zaskoczyło bo regularnie dokarmiam ryby zjadają wszystko i karp bez zanęty na zestaw żyłka0,30, stoper, spławik 2g , krętlik, przypin z haczykiem 10 (20cm) żyłka 0,20. A jak z tym włosem spróbować? ?? (2015/07/11 11:40)

michal310798


I jeszcze taki karpik się trafił (2015/07/11 12:11)

zbynio 33


Pisałeś, że łowiłeś na włos. Zastanawiam się kim Ty jesteś? Gratki ryb :). (2015/07/11 12:26)

michal310798


Ale kedyś na włos a dziś spłswik (2015/07/11 12:33)

zbynio 33


No to już kumam :)). Pozdrole i życzę wiecej wspaniałych sukcesów wedkarskich;). (2015/07/11 12:53)

michal310798


a teraz mam zamiar użyć tej kuku do tej zanęty co mam . oczywiście kuku na włos (2015/07/11 13:12)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

michal310798


a oto karpik którego złapałem na spławik( na robaka ) (2015/07/11 13:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zbynio 33


Michał nigdy nie używałem tych kulek, ale zdaje się to sa pływaki. Lorpio dobra i chwalona firma.. Jak miałeś długi przypon tak nad dnem była umieszczona kulka :)). Przypon spoko zrobiłeś. Bardziej do kukurydzy powinien się sprawdzić. Wielkość haka tak na oko, to bardziej na karasia i lina... Sprężynę nie koniecznie musisz blokować może być na przelotowo. Karp i tak strzeli w kij i się zatnie.Ta kukurydza to trochę chyba miękka na włos, ale i taka można założyć..... (2015/07/12 10:48)

OmenCM


Koledzy mam pewnie pytanie, nie będę zakładał nowego tematu..
1. Jakich kulek (wielkości używacie do połowu karpi) Od tego sezonu tak serio zabieram się na połów karpi, byłem na 2 wypadach, ale z mizernym skutkiem.
2. Jak nęcicie ?
3. Czy daleko rzucacie od brzegu. Czy macie swoje upodobania do szukania ryby?

Wiem jak złapać karpia i to dość sporego na niewielkich akwenach, ale na jeziorach nie mam coś szczęscia.

Ps. łowię głównie na włos, koszyk zanętowy. (2015/07/16 11:20)

Bernard51


Ad 1 Używam przeważnie 16-tki.
Ad 2: przed zasiadką przynajmniej dwa razy.
Ad 3: nie rzucam wywożę daleko od tych co paciarą rzucają
Ad 4 : używam zestawu na sztywno z ciężarkiem 80-100gr
Ad : Amenn (2015/07/20 16:07)

OmenCM


Dzięki za informacje.

Możesz rozjaśnić Ad.3 - jak wywozisz.. łódką zanętową? (2015/07/21 08:58)