Karaś złocisty na żywca

/ 17 odpowiedzi
Panowie czy karasia złocistego można używać na żywca???
Timur2148


Tak jeśli ma więcej jak 20 cm. (2015/04/30 18:07)

gienek85


to karaś ma wymiar?? ,jak szukalem w sieci to nigdzie nie moglem tego znaleźć ,wszędzie jest ze brak wymiaru ochronnego (2015/04/30 18:22)

klonek1


Kolego Timur2148 skąd taki rozmiar!?
Nie przypominam aby karaś miał jakikolwiek wymiar ochronny.
Natomiast co do zapytania to tak można lecz jak mówi RAPR żywiec musi pochodzić z tego samego akwenu na którym będzie używany.
Choć tak swoją drogą to karasia złocistego szkoda stosować bo jest go coraz mniej.
To takie moje zdanie:) (2015/04/30 18:22)

u?ytkownik155838


Złocistego szkoda bo jest go bardzo mało ;/ Lepiej już japońca. (2015/04/30 19:28)

gienek85


czytam akurat regulamin pzw Radom i nic nie ma na temat rzekomego okresu ochronnego karasia na wodach radomskich, czy ktos to moze to potwierdzic?? (2015/04/30 20:31)

u?ytkownik165777


Witam . Okręg Katowice też ma wymiar od tego roku na złocistego . (2015/04/30 20:44)

sebascorpion


Koledzy skąd wy wzięliście ten wymiar ochronny karasia? Przejrzałem jeszcze RAPR i nic tam nie ma wzmianki o tym. Chybaze to tylko w niektórych okregach (2015/04/30 20:47)

u?ytkownik165777


Nowego wydania  RAPR faktycznie nie znalazłem [ jest na rok 2016] a informacja o wprowadzeniu wymiaru ochronnego i innych zmian jest w zezwoleniu - rejestrze . (2015/04/30 20:56)

sebascorpion


Az jeszcze raz zajrzałem do rejestru i w moim okręgu tego nie ma. Mysle że zostalo to wprowadzone do niektórych okregow tylko (2015/04/30 21:49)

Bernard51


Skoro nie ma to czas najwyższy aby wszedł wymiar ochronny karasia złocistego bo to nasza rodzima rybka i jest już go bardzo mało. (2015/05/01 05:15)

perwer


Skoro nie ma to czas najwyższy aby wszedł wymiar ochronny karasia złocistego bo to nasza rodzima rybka i jest już go bardzo mało.




Skończe skamlać teksty  typu -najwyższy czas żeby było to ,albo tamto. Ja tez bym chciał żeby najwyższy czas był pokój na świecie ,a w Afryce nie odcinano dziennie setkom dzieci kończyny .
Prównanie głupie ,ale skamlanie te same.Trzeba obracać sie w realiach ,a nie w przesiąkniętym świecie wirtualnym -bo biją dzwony pod kopułą,wcześniej czy później .

 Karaś złocisty ma wymiar tylko w poszczególnych okręgach ,jak koledzy słusznie zauważyli . Jednak jest mały problem .
 Mianowicie -brak karasia złocistego u mnie zauważa sie wyłącznie na łowiskach PZW.Jesli chce go kajs pochytoć ,to tylko na tak zwanych dzikusach (czyli wodach gminnych niby,ale nie objętych patronatem PZW.)  Tam karasia naszego idzie spotkać .Cięzka ręka naszego związku ,nie odbiła jeszcze piętna zagłady danego zbiornika..Dlaczego tak jest ? - PZW ,nie zarybia ,albo rzadko to robi -karasiem naszym ,tylko wciepują japońca z karpiem i sumikiem karłowatym .
 Japoniec krzyżuje sie z naszym i wyłążą po czasie tak zwane po naszymu -basztardy - takie mieszańce .Czyli niby ciało i płetwy złote ,a inna struktura budowy,widoczne  skarłowacenie itd. ..i tu leży pytanie ,czy mieszaniec to japoniec -czy jeszcze nasz?  Mądry człowiek bez dyskusji kapnie sie kiery jest kiery ,ale upierdliwy i nadgorliwiec ,zawsze może coś podważyć i szukać problemu.
 karasiek nasz to pikna rybka -tylko niestety jak nasze raczki ,przegrywa z konkurencją zagraniczną .Mysle że złowienie dzisiaj , czysto rasowej dorodnej sztuki ,staje sie rarytasem . Choć oczywiście ,jak to w życiu - gdzieś czegoś jest więcej ,a kaj indziej nie ma nic- dotyczy to rejonów naszego Kraju. (2015/05/01 06:46)

Artur z Ketrzyna


Złocistego szkoda bo jest go bardzo mało ;/ Lepiej już japońca.

Złocisty czy japoniec, obcy i tyle, te wymiaru nigdzie nie mają (a przynajmniej nie słyszałem)
Jedynie nasz "pospolity" zwany też "złotym"  nie złocistym. Ma na nadawany wymiar ochronny, bo jest go coraz mniej, bo wypiera go ten najeźdźca. (2015/05/01 07:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

perwer


Wiadomo że piszemy o naszym Karasiu pospolitym -nazwali go koledzy i ja zdrobniale złocistym -ale  tylko tępa głowa może nie zajarzyć ...Taki wniosek ,bez obrazy dla nikogo -a wszelkie podobieństwo w tym wpisie jest przepadkowe..)
Jak na sandacza koledzy piszą sandał - to wyskoczysz że o laciach piszą .Synek jak na Ciebie patrze na tym form i na Twoje wpisy .... ehhh daruje se komentarz ,ale nie wiem czy Cie żałować ,czy Ci współczuć ? (2015/05/01 09:30)

rafalwedkuje


HI HI HI A tu po staremu jak na dobre forum przystało pyskówka jak się patrzy.Pewnie u was pogoda jak u mnie dopisuje ,że siedzicie przed zjadaczem czasu. (2015/05/01 10:18)

perwer


HI HI HI A tu po staremu jak na dobre forum przystało pyskówka jak się patrzy.Pewnie u was pogoda jak u mnie dopisuje ,że siedzicie przed zjadaczem czasu.



  ee tam ,do pyskówki musza być dwie osoby konkretne majace argumenty ...

 a umnie pogoda w miare - ja niestety w robocie - papierkowa robota . Tyle tylko że w przerwie oblece neta dla relaksu ...no i żeby był relaks ,musze omijać wedkuje..heheh pozdro...


  (2015/05/01 12:01)

pstrag222


Okręg Zamość wymiar ochronny 25cm (2015/05/01 17:02)