Kalendarze brań wędkarskich

/ 7 odpowiedzi
Jakub Woś


Często poruszany temat... dla mnie bajka. (2014/04/13 17:57)

darek-salamon


Dla mnie tez bajka tak jak ze pelnia a ja w pelnie lapalem ryby.Na jakiej podstawie ktos tworzy te kalendarze i po co?????????? Tylko tego jestem ciekawy.Albo zapytam kobity czy wierzy w swoj kalendarzyk(:(:(: (2014/04/13 18:50)

sebaworoch


Wydaje mi się te kalendarze pisane są na podstawie faz księżyca bez uwzględnienia ciśnienia, temperatury, wiatru, poziomu wody. Może na komercyjnych łowiskach się sprawdzą ale na  dzikiej wodzie wątpię. (2014/04/13 18:52)

SVT


Te kalendarze piszą na podstawie "Zbiorników komercyjnych". Nie ma co się nimi kierować. (2014/04/13 18:58)

u?ytkownik16322


Całe moje prawie 40 letnie doświadczenie z kijem mówi że to jedna wielka lipa. Wystarczy załamanie pogody np. we wrześniu  tego ,,naukowiec " nie przewidzi  drukując kalendarz w styczniu i te całe dywagacje o d....   potłuc.
Ps. Trzeba po prostu oglądać prognozę pogody a w rzekach również i stan wód.
Julian (2014/04/13 19:01)

prins


Na jednym z wymienionych kalendarzy brania dobre a na innym złe - dzisiaj nic nie brało niestety :( (2014/04/13 20:09)

heroesxd


Oczywiście, że to bajki. Gdy byłem młodszy wierzyłem w to i zmarnowałem wiele okazji na wędkowanie przez rzekome słabe brania. W praktyce okazywało się, że w dniu kiedy miały być słabe brania dzień był świetny. Podczas, gdy brania zapowiadały się doskonale to nad wodą była lipa. I co najważniejsze w różnych kalendarzach brań są różne prognozy. Nie mam pojęcia, który może działać prawidłowo. O ile w ogóle taki istnieje :)  (2014/04/14 13:52)