mam pytanko. czy mozna chc troche kierowac sie kalendarzem bran przy planowaniu wypadow wedkarskich czy to tylko taki pic na wode? porownywal ktos wskazania kalendarza do rzeczywistych wynikow na lowisku? co biora pod uwage ludzie ukladajacy kalendarz?
Grzegorz  Zaremba
(2009/11/14 23:22)

co jest grane? znowu post wstawiony nie do tego dzialu gdzie chcialem. wyszukiwarka sie chrzani czy co?

Kazimierz Lipiec
(2009/11/15 00:13)

Kalendarze jakie si ukazuj prawie wszystkie s oparte na fazach ksi篹yca i z tego co zaobserwowa貫m to wielu na to patrzy , bo kiedy s dobre dni to miejsca na 這wiskach jest ma這 tylu siedzi . cho熲y z tego tytu逝 mo積a planowa wypraw ( zw豉szcza ci co nie lubi 軼isku) . A tak na serio to ksi篹yc jednak ma wp造w na zachowanie ryb , ale czy na brania to jeszcze nie do ko鎍a sprawdzi貫m poniewa nie mam wszystkich dni w roku zape軟ionych w swoich notatkach jakie robi pod k徠em tego tematu. Jak do tej pory to co mam sprawdza si w 40 procentach . Trzeba jeszcze dorzuci zmiany temperatur i ci郾ienia co niejednokrotnie zak堯ca ca造 kalendarz ksi篹ycowy. Gatunki poszczeg鏊ne te lubi przy innych fazach inaczej 瞠rowa co wprowadza nast瘼ne korekty i raczej nale篡 podzieli na fazy ryb karpiowatych , fazy ryb drobnych , fazy ryb drapie積ych itd. Tak w豉軼iwie nie do ko鎍a mi si to zaz瑿ia i jeszcze nale瘸這 by wiele pracy w to w這篡 aby co konkretnego powiedzie. Dobrym sposobem by by這 dobra si do rejestr闚 i z nich o wiele 豉twiej mo積a co wywnioskowa , ale jak wiesz to s dokumenty jako dane osobowe i prawo zabrania wgl康u do nich ka盥emu kto by chcia .

Piotr Wagrowski
(2009/11/15 08:04)

kol-miszczunio.Obserwowa貫m fazy ksi篹yca i w/g nich planowa貫m swoje wypady.Bardzo rzadko si sprawdza造.Mo瞠 po cz窷ci ksi篹yc ma jaki wp造w na
aktywno嗆 ryb.Jednak opr鏂z faz ksi篹yca istotne s jeszcze inne elementy t/j.
tem.wody ,poziom wody,pochmurnie,s這necznie.przed i po burzy itd.Dlatego
planuj帷 wypady w wi瘯szo軼i przypadk闚 kieruj si intuicj i wieloletnim
do鈍iadczeniem. piotr0206.

Marek  Chocimski
(2009/11/15 09:33)

Miszczunio, temat ju by wa趾owany. Mo瞠sz poczyta tu:
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,wplyw-kosmosu-na-wedkowanie-fazy-ksiezyca,6870
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,kalendarz-ksiezycowy,8632
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,kalendarz-bran-wg-faz-ksiazyca-a-fouchera,2853

Pozdro ....

Grzegorz  Zaremba
(2009/11/15 14:32)

dzieki panowie za wszystkie odpowiedzi. dzis mialy byc dobre brania i sprawdzilo sie niestety tylko w przypadku malych ploci i okoni tych, mozna bylo naciagac (tylko po co?) szczupak nawet nie dotknal. tydzien temu mialy byc slabe brania i rzeczywiscie byla tylko jedna plotka i okonek. albo zbieg okolicznosci albo po czesci sie sprawdza. pozdrawiam.

Tomasz  Bogacki
(2009/11/15 19:23)

Kalendarz bra po prostu jest do dupy,kiedy spr鏏owa貫m i nie wysz這 brania jak w kalendarzu by造 bardzo dobre brania a tu nad wod po prostu lipa nie ufaj kalendarzowi on jest do DUPY najlepiej jak sam b璠ziesz wiedzia jak p鎩dziesz na ryby.

konto usuni皻e
konto usuni皻e
(2009/11/15 19:40)

Ja zawsze patrz jako tak odruchowo na kalendarz bra i jak jest s豉ba pogoda to on przekonuje mnie, 瞠by jecha nad wod. Jak jest 豉dnie to nawet jak pokazuje, 瞠 brania s s豉be to i tak jad :-) tak powa積ie to jeszcze nigdy mi si nie sprawdzi - bardziej ci郾ienie powietrza, aktualna pogoda i pozytywne my郵enie. Z kalendarzem jest jak z aparatem, kt鏎y zabieram na ryby - jak go mam to s豉bo jak nie wtedy najwi瘯sze ryby - i co czuj, 瞠 go mam i b璠 na nie polowa - cho powinny wtedy bra bo jak mam aparat to zdj璚ie i do wody, cho bez aparatu te :-) a poza tym bywa, 瞠 na r騜nych portalach kalendarze pokazuj co innego. Wi璚 bardziej z humorem podchod do tematu. Pozdrawiam i powodzenia. p.s. kalendarze bardziej si przydadz w kontaktach z p販i pi瘯na :-)))

Grzegorz  Zaremba

Dodaj wpis