Jezioro Niesłysz-Niesulice/jezioro Lubniewicko/Lub

/ 6 odpowiedzi

Witam !

Na wstępie, w związku z tym, że jestem tu pierwszy raz, chciałbym pozdrowić wszystkich Forumowiczów.

Na przełomie lipiec/sierpień wybieram się na tydzień do Niesulic. Bardzo proszę jeśli ktoś zna to jezioro o wszelkie informacje.

Jakie są koszty pozwoleń, + pozwolenie na połów z łódki (mam swój ponton) na 1 tydzień?

Czyja to woda, czy PZW czy łowisko prywatne,specjalne.

Jaki obowiązuje regulamin, wymiary,okresy ochronne,limity- interesuje mnie szczupak,sandacz,węgorz,okoń, czy wolno łowić w nocy i wogóle z pontonu w dzień?

Gdzie zdobyć pozwolenie.

W związku z tym, że wybieram się do Niesulic z synem 11 lat - czy syn będzie mógł łowić razem ze mną? 

Wg Regulaminu PZW

6. Młodzież nie zrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby

pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.

Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

 Czy na Niesłysz obowiązuje ten zapis?

-----------------------------------------------------------------------------------------

W drugim tygodniu planuję pojechać trochę dalej na północ w okolice Lubniewic nad jezioro Lubniewsko.

Interesuje mnie również wszystko dotyczące wędkowania tak jak w przypadku jez.Niesłysz.

Serdecznie proszę jeśli ktoś ma jakieś informacje bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Mariusz z Bielska-Białej

u?ytkownik57785


Na przełomie czego? Lipiec -sierpień? Kolego! Pobudkaaaaaa! Mamy koniec październikaaaa!A w Niesulicach musisz iść do rybaka sprzedającego zezwolenia, nazywa się Eugeniusz Sobucki, mieszka poniżej dyskoteki, znajdziesz. W nocy z pontonu nie wolno. (2011/10/28 21:21)

MariuszG1968


No sorry.

Oczywiście wyjazd dotyczy przyszłego 2012 roku.

Planuję jechać w ostatnim tygodniu lipca - do Niesulic, natomiast w pirwszym tygodniu sierpnia do Lubniewic.

Pisz co wiesz i oczywiście co możesz.

Mariusz

(2011/10/28 21:30)

u?ytkownik57785


Niesłysz. Jezioro specjalne, pozwolenie roczne 100 zł, zakaz połowu nocą, wszystkie ryby, reszty cen nie pamiętam. Masz tel do rybaka p. Sobóckiego i wszystkiego się dowiesz- 683812290W którym miejscu masz zamiar się zatrzymać w Niesulicach? (2011/10/28 21:37)

MariuszG1968


Dzięki za odpowiedź.

Super, że jest ktoś kto chce pomóc.

Tak wstępnie planuję wynająć domek w Kormoranie.

Kurcze, skoro to łowisko specjalne to chyba mój zapalony dzieciak nie będzie mógł powędkować.

 

 

 

(2011/10/28 21:48)

MariuszG1968


A o jeziorze Lubniewsko masz jakieś informacje?

 

(2011/10/28 22:34)

gocek832


jak chcesz sie dowidzieć czegoś o jeziorach w lubniewicach proponuje ci zarejestrowaćc na portalu wędkarskim wtv tam w opisach jezior znajdziesz wszystkie informacie i mapy z głębokościami dwóch największych jezior (2011/10/29 20:34)