Jezioro Lubieńskie

/ 12 odpowiedzi
Mam pytanie do braci wędkarskiej. Czy łowił ktoś ostatnio na jez. Lubieńskim? Jezioro przylega do masta Lubień Kujawski.
Z góry dziękuję za info
glizdziarz


Nie ma na tym forum nikogo kto by na tym jeziorze wędkował? (2009/03/19 20:00)

glizdziarz


Znalazłem namiar na to jezioro. Jezioro jest w zarządzie Gospodarstwa Rybackiego w Szpetalu Górnym . Telefon do Szpetala Górnego
to 054 237-10-74 (2009/04/02 16:45)

wobek82


Witam.
Tak się składa że nad tym akwenem sie wychowałem i stawiałem pierwsze, wedkarskie kroki, zanim przeprowadziłem sie do Płocka. Napisz bardziej szczegółowo co Cię interesuje odnośnie tego jeziora. Wiele lat wstecz było to bardzo ciekawe łowisko leszczy i wegorzy, jednak przyduchy i kłusownicy zrobili swoje:) Jęzioro lubieńskie jest bardzo urozmaicone pod wzgledem glebokości. Zachodni koniec przylegający do miasteczka sięga 18m głebokości (za kościołem) a przeciwległy (wschodni) w miejscowosci Narty to rozłegłe płycizny do 2,5 m. Także i na "głębokiego" leszcza jak i na zasiadke na karpia możesz się tam wybrać. Sandacza też troche jest ale trzeba go szukac z łodzi. Okonek z brzegu na paprochy. W Lubieniu można wykupić zezwolenia jednodniowe jesli Cię to interesuje. Generalnie rybek troche jeszcze tam jest ale trzeba dorze wybrać łowisko żeby połowić i najlepiej poświecić na nie ze 2-3 dni.
W razie czego pisz i pytaj. Chetnie odpowiem. Pozdrawiam (2009/04/03 06:21)

glizdziarz


Ja też zaczynałem tam swoją przygodę z dużymi leszczami, a było to ponad 20 lat temu, jak jezioro było we władaniu PZW. Teraz jest we władaniu gospodarstwa rybackiego. Dziś dostałem od nich maila:
Jezioro Lubień udostepnione jest w łowisku nr 10. Mozna na nim łowić z
brzegu lub łodzi.Znajduja sie tam równiez inne jeziora takie jak:
Kromszewice , Chodecz, Lubieniec, Kaczwka. Zezwolenie kosztuje 80,00 zł z
brzegu a 100,00 zł z łodzi w okresie od 01.04.2009r. do 31.10.2009r. łódka
od 01.06.2009r. do tego może Pan dokupić zezwolenie na spining w kwocie
25,00 zł i zezwolenie do połowu ryb w nocy w kwocie 20,00 zł. Niestety nie
może Pan zapłacić za zezwolenie przelewem. Zezwolenie może Pan wykupić w
Sklepie z Artykułami do Produkcji Rolnej w Lubieniu Kujawskim przy ul.
Wojska Polskiego 2 u Pana Wojciechowskiego Gabriela tel. 054 284 41 02 lub
komórak 660 712 980.
(2009/04/03 17:41)

wobek82


Byłem w sobotę w lubieniu ale niestety nie z wędką. mialem zajżeć do tego sklepu i dowiedzieć sie ile kosztuje dniowe lub trzydniowe zezwolonko. Ciekawszym jeziorkiem sa zdecydowanie kromszewice i chodeckie bo woda w nich o wiele czystrza i z tamtych jezior zazwyczaj o dorodniejszych rybkach sie słyszy. Zwłaszcza szczupakach , leszczach i okoniach. (2009/04/06 15:52)

glizdziarz


Znam tamte jeziora. Na lubień chcę się wybrać z czystego sentymentu. Od ostatniego wędkowania na nim minęło ponad 20 lat. Ciekawi mnie co się zmieniło. (2009/04/07 19:03)

wobek82


No to glizdziarz masz tak samo jak ja. Ostatni raz łowiłem tam dobre 8 lat temu zanim wyjechałem w świat:) Szczególnym sentymentem darzę ostry spad za kościołem, głęboką zatokę po lewo od mola na plaży miejskiej i tzw. kopiec - cypel przez który niegdyś biegł most przez jęzioro ( po lewej za gorzelnią). W tych to odmiennych calkowicie od siebie miejscówkach łowilem fajne płotki, złote leszcze i i niewąskie garbuski. To było kiedyś. Na wiosne tam zajrzę, latem też planuje podczas odwiedzin u moich rodziców. (2009/04/07 21:27)

glizdziarz


Ja łowiłem głównie po prawym brzegu patrzącz końca jeziora w kierunku miasta. Jest tam fajny cypel a wcześniej płytka mulista zatoka gdzie brały kapitalne liny. Zamierzam w maju tam jechać na rekonesans (2009/04/10 18:22)

damwis


Panowie, jeszcze dzisiaj trafić można ładnego leszcza, i ładny linek też czasami podejdzie choć wymaga to dużej cierpliwości ;), jeżeli chodzi o opłaty za wędkowanie z brzegu 15 zł za jeden dzień, weekendówka 25zł, pozdrawiam :) (2012/08/24 10:30)

ascop


Jezioro Lubieńskie nigdy nie było we władaniu PZW. (2015/04/12 15:54)

Slay3r


Wie ktos gdzie mozna kupic pozwolenie i za ile?

I jakie tam drapiezniki w ogole wystepuja? Nie pytam o to, co bylo kiedys, tylko jak jest teraz :) (2016/03/21 17:00)