Jezioro Jamno pytanie o szczegóły

/ 16 odpowiedzi
Witam  mam pytanie jak wyglada aktualnie łowienie w tym jeziorze lub na kanale dopływowym  szykuje mi sie tam urlop  na co można sie zasadzic i czy w nocy można już wędkowac . Kiedys ponoć tam było można tylko w dzień łowić  ,pytanie dotyczy też czy na kanał jest inna opłata niż na jezioro
niko


z tego co kiedys czytałem ryb tam w pizd.... szczególnie leszczy i sandaczy ale nigdy tam nie łowiłem kiedyś był opis tego jezioro w wędkarzu polskim (2012/03/23 15:05)

u?ytkownik107205


Jezioro Jamno ma połączenie z morzem Kanałem Jamneńskim. Kiedy leszcze przepływają pomiędzy basenem mało słonego w tych miejscach  Bałtyku ( tak jakby gdziekolwiek był słony) to miejsce to stanowi raj dla amatorów łatwego mięsa. Nigdy wędkarzu - nie próbuj asymilować się z grupą ludzi wystającą w kwietniu i maju z wędkami nad tym kanałem.O ile rzecz jasna zależy ci na byciu wędkarzem . Z kolei samo jezioro to dobre łowisko sandacza - ( po tarle) . W zatokach mniej wietrznych ( Jamno jest bardzo wietrzne , jeszcze bardziej niż Kopań ) łowi się duże liny -choć zdarza się to nieczęsto a także szczupaki w które to jezioro jest dość zasobne.  Poza tym leszcze - nikt nie wie jaki się może trafić na grunt albo  cięższą  odległościówkę. W jeziorze Jamno żyje chroniony  minóg rzeczny . Ciekawe dlaczego w Estonii minoga rzecznego jest "wpip " a u nas to zwierzę ginące ?   (2012/03/23 17:37)

u?ytkownik107205


Jak widać - można łowić normalnie , jak człowiek i z poszanowaniem przyrody.Takie możliwości daje jezioro.  Łowienie na Kanale Jamneńskim nie ma nic wspólnego z wędkarstwem . To spęd marginesu pseudo - wędkarskiego , dla którego nie liczą się żadne przepisy. Zwłaszcza w kwietniu i w maju - widać to wyraźnie po płociach z obwisłym od ikry brzuchem a następnie leszczach przygotowujących się do tarła , które jest u tej ryby porcjonalne i dość rozciągnięte w czasie. (2012/03/23 17:45)

exciter101


tu masz wszystko szczegółowo  www.zpw.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=58 (2012/03/23 17:58)

okonek1235


Witam mieszkam w Koszalinie do jeziora Jamno mam 10km, jezioro jest własnąścią  Gospodarstwa Rybackiego w Mielnie opłata za połów na na Jamnie za cały rok w dzień wynosi 56 zł, a za połów przez całą dobę 80zł dotyczy to połowu z brzegu z łodzi są droższe, są też opłaty tygodniowe i dwu tygodniowe. Jeśli  chodzi o połów na kanale to wygląda to tak; w miejscowości Unieście w kierunku Mielno-Łazy jest kanał łaczący Bałtyk z Jamnem granicą odzielającąm morze z jeziorem jest most jadąc w kierunku na Łazy po lewej stronie kanał podlega Urzędowi Morskiemu i tam opłata wynosi 50 zł na cały rok a po prawej do jeziora. A jakby co to popytaj w Urzedach Pocztowych może mają druki opłat.[GOSPODARSTWO RYBACKIE MIELNO pow. KOSZALIN woj. ZACHODNIOPOMORSKIE], prawdopodobnie wysyłają do innych Urzędów Pocztowych w innych miastach.

(2012/03/23 19:43)

okonek1235


Witam mieszkam w Koszalinie do jeziora Jamno mam 10km, jezioro jest własnąścią  Gospodarstwa Rybackiego w Mielnie opłata za połów na na Jamnie za cały rok w dzień wynosi 56 zł, a za połów przez całą dobę 80zł dotyczy to połowu z brzegu z łodzi są droższe, są też opłaty tygodniowe i dwu tygodniowe. Jeśli  chodzi o połów na kanale to wygląda to tak; w miejscowości Unieście w kierunku Mielno-Łazy jest kanał łaczący Bałtyk z Jamnem granicą odzielającąm morze z jeziorem jest most jadąc w kierunku na Łazy po lewej stronie kanał podlega Urzędowi Morskiemu i tam opłata wynosi 50 zł na cały rok a po prawej do jeziora. A jakby co to popytaj w Urzedach Pocztowych może mają druki opłat.[GOSPODARSTWO RYBACKIE MIELNO pow. KOSZALIN woj. ZACHODNIOPOMORSKIE], prawdopodobnie wysyłają do innych Urzędów Pocztowych w innych miastach.

(2012/03/23 19:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

okonek1235


Witam mieszkam w Koszalinie do jeziora Jamno mam 10km, jezioro jest własnąścią  Gospodarstwa Rybackiego w Mielnie opłata za połów na na Jamnie za cały rok w dzień wynosi 56 zł, a za połów przez całą dobę 80zł dotyczy to połowu z brzegu z łodzi są droższe, są też opłaty tygodniowe i dwu tygodniowe. Jeśli  chodzi o połów na kanale to wygląda to tak; w miejscowości Unieście w kierunku Mielno-Łazy jest kanał łaczący Bałtyk z Jamnem granicą odzielającąm morze z jeziorem jest most jadąc w kierunku na Łazy po lewej stronie kanał podlega Urzędowi Morskiemu i tam opłata wynosi 50 zł na cały rok a po prawej do jeziora. A jakby co to popytaj w Urzedach Pocztowych może mają druki opłat.[GOSPODARSTWO RYBACKIE MIELNO pow. KOSZALIN woj. ZACHODNIOPOMORSKIE], prawdopodobnie wysyłają do innych Urzędów Pocztowych w innych miastach.Podaję numer tel. do GR. Mielno 943189796.



(2012/03/23 19:56)

krzkwi5


Dzięki już wiem coś więcej,  a jeżeli chodzi o ryby  i przestrzeganie czegokolwiek to jest globalny problem , na Mazurach jak byłem  to  wszystkie niewymiarowe szły do wody a ci co obok siedzieli t byli zbulwersowani że wypuszczamy tyle ryb   a żeby ich roałoscić  to szczupak ok 50 cm dostał buzi i też poszedł do wody , trzeba było widzieć ich miny (2012/03/24 12:53)

krzkwi5


Dzięki już wiem coś więcej,  a jeżeli chodzi o ryby  i przestrzeganie czegokolwiek to jest globalny problem , na Mazurach jak byłem  to  wszystkie niewymiarowe szły do wody a ci co obok siedzieli byli zbulwersowani że wypuszczamy tyle ryb   a żeby ich roałoscić  to szczupak ok 50 cm dostał buzi i też poszedł do wody , trzeba było widzieć ich miny
(2012/03/24 12:55)

krzkwi5


Dzięki już wiem coś więcej,  a jeżeli chodzi o ryby  i przestrzeganie czegokolwiek to jest globalny problem , na Mazurach jak byłem  to  wszystkie niewymiarowe szły do wody a ci co obok siedzieli byli zbulwersowani że wypuszczamy tyle ryb   a żeby ich rozłoscić  to szczupak ok 50 cm dostał buzi i też poszedł do wody , trzeba było widzieć ich miny


(2012/03/24 12:56)

adwent


Witaj mieszkam w Koszalinie i wędkuje na j.jamno .Jezioro jest dookoła zarośniete i jest mało dojścia do wody żeby łapać z brzegu, najlepiej jest łowić z łódki. (2012/03/31 18:19)

krzkwi5


Byłem  nad tym jeziorem już dwa razy , ryby  są kwestja  rozeznania w zeszłym roku nie siedziałem na pomoscie tylko w szuwarach i miałem ładne ryby  (2014/01/07 13:14)

roobcio


Witam, latem wybieram się nad Jamno (tak postanowiłem bo chcę powędkować a małżonka na plaży lubi poleżeć). Będę wdzięczny za podanie namiarów na sensowną kwaterę, najlepiej w Unieściu, aczkolwiek niekoniecznie, warunek - musi być łódka do dyspozycji. Pozdrawiam (2015/05/06 20:31)

tomasz196209


Witam, latem wybieram się nad Jamno (tak postanowiłem bo chcę powędkować a małżonka na plaży lubi poleżeć). Będę wdzięczny za podanie namiarów na sensowną kwaterę, najlepiej w Unieściu, aczkolwiek niekoniecznie, warunek - musi być łódka do dyspozycji. Pozdrawiam

Myślę że w Unieściu najlepsze kwatery i jedzenie a do tego własny dostęp do jeziora z własną łódką znajdziesz w PANORAMIE , ceny nie najniższe ale warunki super .Jedyny problem to taki że o tym czasie już pewnie nie znajdziesz wolnego terminu . (2015/05/06 22:11)

piotreek


Witam, latem wybieram się nad Jamno (tak postanowiłem bo chcę powędkować a małżonka na plaży lubi poleżeć). Będę wdzięczny za podanie namiarów na sensowną kwaterę, najlepiej w Unieściu, aczkolwiek niekoniecznie, warunek - musi być łódka do dyspozycji. Pozdrawiam

Witam.Niech kolega zajrzy na http://www.przystan.pl/,co prawda to nie Unieście tylko Łazy,ale wygląda całkiem ciekawie i wszystko na stronie konkretnie opisane.Pozdrawiam (2015/05/07 22:43)

roobcio


Panorama brak miejsc. Żona uparła się na willę Carmen http://www.carmen-mielno.pl/willa.html . Łódki nie mają ale musiałem iść na jakiś kompromis. I teraz moje pytanie - gdzie najbliżej i w jakiej cenie można wypożyczyć łódkę na kilka dób. I gdzie z tą łódką się kierować żeby zapolować na coś innego niż podleszczaki. Jadę tam na tydzień więc trochę mało czasu na szukanie miejscówek tym bardziej na tak dużej wodzie. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny, pozdrawiam. (2015/07/09 14:27)