Rejestr połowu ryb a regulamin

/ 246 odpowiedzi / 2 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JKarp


b) Wszystkie pozostałe dane, wypełniamy w trakcie lub po zakończeniu wędkowania.
Znaczy jakie ?
Zacytuj cały zapis ;-)

Z resztą nie musisz - ja tylko chciałem pokazać, że ten kto pytał nie zabiera ryb. 
Ja tam piszę grzecznie w domu zanim wyjadę.
Widziałem opracowania sporządzone na podstawie rejestrów.
JK (2014/07/24 16:37)

Artur z Ketrzyna


szczerze z tym trzymaniem ryb w siadce i potem ich wypuszczaniem to jest rużnie.
No i co robić? chce zoaczyć ile mi dzisiaj się udało złowić i jaka bedzie najwieksza i takie tam. Potem je wypuszczam.
Kurcze łamię regulamin. Tak więc mam zabrać????

Coś było o RAPR, mieli coś tam zmienić....
Ciekawe co??? (2014/07/24 16:58)

Jack14


Januszu, Arturze to wszystko jest napisane w regulaminie, który otrzymałeś ty ja i inni.Naprawdę są problemy z wypełnianiem rejestrów zgodnie regulaminem (instrukcją) jego wypełniania?No proszę was nie róbcie z tego jakiegoś zeznania podatkowego.Na tym kończę swoje wypowiedzi czy też opowieści.Pozdrawiam.
ps
Tak Arturze łamiesz zasady regulaminu nie stosując się do ich zapisu. (2014/07/24 17:07)

Artur z Ketrzyna


Tak Arturze łamiesz zasady regulaminu nie stosując się do ich zapisu.

No widzisz nie jestem taki święty. I co?
Tyko się pomyliłeś nie RAPR, a nie do końca prawidłowo wypełniam rejestr połowu.
Poprawię się.
RAPR nie mówi że ryb trzymanych w siatce nie mogę z powrotem wypuścić do wody. Jedynie że uważa się że mam zamiar je zabrać.

Tak wiec;
przed łowieniem wpisuje datę i nr łowiska.
potem gatunek poławianych ryb.
robię fotę lub nie i wypuszczam wszystkie ryby.
I wszędzie wstawiam kreski, lub wpisuje te które zabiorę.
I jest zgodne z RAR jak i prawidłowo wypełniony rejestr ;-)

No nic najwyżej więcej kresek będzie w rejestrze. Ale wszystko zgodne z RAPR i instrukcja wypełnienia rejestru połowu.

Główka pracuje ;-)
(2014/07/24 20:02)

kedzio


Sprawa jest bardzo prosta. Sami ją komplikujecie. Jeśli chcesz trzymac ryby w siatce nie w siadce, to masz prawo je trzymać od godz. 00.00, do godz 24.00 i tylko tyle. Nikt ci ich nie zabroni wypuścić. Ale jesli je trzymasz, to musisz je wpisać!

Sprawa jest tak prosta, że aż ohbrzydliwie jasna. Po co więc robicie z tego problem?!

Ja je wpisuję. A jeśli je wypuszczam, to w sekcji ( adnotacje) zaznaczam "wypuszczone".

No i niech mi ktoś cos za to zrobi........

Czuwaj.

(2014/07/25 20:13)

Artur z Ketrzyna


Sprawa jest bardzo prosta. Sami ją komplikujecie. Jeśli chcesz trzymac ryby w siatce nie w siadce, to masz prawo je trzymać od godz. 00.00, do godz 24.00 i tylko tyle. Nikt ci ich nie zabroni wypuścić. Ale jesli je trzymasz, to musisz je wpisać!

Sprawa jest tak prosta, że aż ohbrzydliwie jasna. Po co więc robicie z tego problem?!

Ja je wpisuję. A jeśli je wypuszczam, to w sekcji ( adnotacje) zaznaczam "wypuszczone".

No i niech mi ktoś cos za to zrobi........

Czuwaj.


Kedzio masz inny rejestr... (nie mam rubryki adnotacje)
 Ja rybki muszę wpisać po zakończeniu połowu. Tak więc jak wypuściłem to stawiam kreski. (2014/07/26 09:07)

Grzesiek75


Kurde a ja mam jeszcze inny. (2014/07/26 11:18)

Jack14


@Grzesiek75 ma zawsze coś inaczej tylko nigdy nie wiadomo co z czym. (2014/07/27 17:21)

Grzesiek75


Jak to mówią ja wiem a ty się domyśl. (2014/07/27 21:53)

darek-salamon


Czytam  i czytam i jak z tym PzW jest ?mąci w głowach wędkarzom co to się porobiło- to samo PzW wszędzie i inne ma regulaminy  w kazdym okręgu inaczej.Widać teraz jaki  to porąbany związek.Jak regulamin ma być przejrzysty to kuźwa chyba dla wszystkich taki sam wszędzie.Pomijając kwestie opłat zróżnicowanych w całym kraju.Przepisy kuźwa ruchu drogowego też są takie same dla wszystkich w całej polsce a nie że w Warszawie jeździmy lewą stroną a w Krakowie pod prąd.I nie ma właśnie w regulaminie zakazu trzymania ryb w siatce jest  tylko określony czas długości i jakich ryb z jakimi nie możemy trzymać.Rejest jest prawnie dobrowolny to raz,potem się jakieś kary do niego stosuje itd.PSR się śmieje bo rzeczywiście sprawdzają wpis datę i łowisko.Ryb od razu w siatce trzymanych nie wpisywać tylko gatunek mozna wpisać na łowisku- wszystkie zabierane  -niezwlocznie po skończonym wędkowaniu ,wagę na spokojnie można w domu sobie wpisać.Kto tymi rejestrami zarządza i jest imiennie odpowiedzialny? Za dupę nadgorliwca wziąść niech to prostuje.Powiecie- to jak kto to wymyślił no przecież nasz kochany związek PzW związek ? Cały związek? Wszystcy wspólnie?Nie- jakiś porąbany pomyslodawca bądż grupka ludzi co jeszcze za chory pomysł dostała nie byle jaką kasę i to za  pomysł wdrozeniowy.Skoro ryby mozna trzymać w siatce 24 godz zgodnie z limitem, potem mogę je zabrać lub wypuścić tak mówi regulamin PZW .To jak to kuźwa jest regulamin  rejestru jest ważniejszy od regulaminu PZW?PSR nie nałoży mandatu za ryby w siatce ,jezeli już to może za brak rejestru tylko ,a upomnienie za brak daty.A nie że mamy ryby w siatce nie wpisane.Nie widziałem regulaminu w rejestrze ze trzeba rybę po rybie wpisywać od razu do takiego rejestru.Może zawodnikom tak nakazać na zawodach uklejka wpis ,plotka od razu wpis .Czemu na zawodach nie wypisują rejestrów ?też powinni bo do badań byłoby przydatne ile ryby jest w zbiorniku, no ale gdzie jest tu sens?.,po co wpisywać i rejestrować jak ryby wracają wszystkie do wody.Kołomyja związkowa i tyle.Regulamin przeczy regulaminowi. (2014/07/28 10:22)

MASTINO


1) "PSR nie nałoży mandatu za ryby w siatce ,jezeli już to może za brak rejestru tylko ,a upomnienie za brak daty."..............

2) "Nie widziałem regulaminu w rejestrze ze trzeba rybę po rybie wpisywać od razu do takiego rejestru"........



1) No i nie masz racji po raz kolejny..... Doedukuj się, poczytaj, popytaj a potem klep na ogóle.  PSR wystawia mandaty za niewypełniony rejestr, bo jego wypełnianie (data, łowisko, ewentualnie ryby) nakazuje pośrednio Ustawa o Ryb. Śródl. Taryfikator PSR przewiduje za to (brak wpisu w rejestrze) mandat od 20 zł w górę. U nas jest to praktykowane od 50 zł. To samo dotyczy mandatu za niewpisane ryby w siatce, również wystawią mandat od 5 dych w górę, bo to nakazuje im Ustawa, art. 27a ust. 1 pkt. 2 b (Technika połowu ryb niezgodna z RAPR). Kolejny raz proszę, żebyś nie klepał tu bzdur na forum, z którego uczą się przepisów młodsi ale i starsi wędkarze.

2) To mało widziałeś. Jest kilka takich Okręgów, gdzie należy według RAPR rybę złowiąną wpisać tuż po złowieniu. Nie klep po raz kolejny bzdur, jeśli nie jesteś czegoś pewien.

(2014/07/28 12:37)

pawelz


1) "PSR nie nałoży mandatu za ryby w siatce ,jezeli już to może za brak rejestru tylko ,a upomnienie za brak daty."..............

2) "Nie widziałem regulaminu w rejestrze ze trzeba rybę po rybie wpisywać od razu do takiego rejestru"........



1) No i nie masz racji po raz kolejny..... Doedukuj się, poczytaj, popytaj a potem klep na ogóle.  PSR wystawia mandaty za niewypełniony rejestr, bo jego wypełnianie (data, łowisko, ewentualnie ryby) nakazuje pośrednio Ustawa o Ryb. Śródl. Taryfikator PSR przewiduje za to (brak wpisu w rejestrze) mandat od 20 zł w górę. U nas jest to praktykowane od 50 zł. To samo dotyczy mandatu za niewpisane ryby w siatce, również wystawią mandat od 5 dych w górę, bo to nakazuje im Ustawa, art. 27a ust. 1 pkt. 2 b (Technika połowu ryb niezgodna z RAPR). Kolejny raz proszę, żebyś nie klepał tu bzdur na forum, z którego uczą się przepisów młodsi ale i starsi wędkarze.

2) To mało widziałeś. Jest kilka takich Okręgów, gdzie należy według RAPR rybę złowiąną wpisać tuż po złowieniu. Nie klep po raz kolejny bzdur, jeśli nie jesteś czegoś pewien.


Jesli wymaga ustawa, tzn, ze w calym kraju powinien byc wymagany rejestr. A tak nie jest. To PZW jako stowarzyszenie i podmiot odpowiedzialny za gospodarowanie na okreslonym obwodzie przezucilo ciezar prowadzenia rejestrow na szeregowych wedkarzy. I tak bylo od wielu lat. Z ta roznica, ze teraz moga za brak wymaganego rejestru ukarac (dostali takie przywileje od zeszlego roku). Jeszcze kilka lat temu, za brak rejestru mogli co najwyzej naskoczyc.
Wielokrotnie tu na wedkuje.pl byla na ten temat dyskusja i o dziwo pamietam wiekszosc doszla do porozumienia, ze po wprowadzeniu nowych przepisow mozna karac za brak rejestrow. Kilka lat temu PZW nie mialo takich mozliwosci i co najwyzej sad kolezenski albo inne "wewnetrzne" sankcje. Ale na pewno nie mandat. (2014/07/28 13:27)

Zielan


W mojej skromnej opinni mandat za brak wpisu w rejestrze(data i numer łowiska) to totalne nieporozumienie. Strażnicy teksasu sobie statystyki podbijają mandatami za pierdołe. Nie bądź dziad tylko daj chłopu długopis i niech go uzupełni.  (2014/07/28 13:34)

darek-salamon


Mastino dziwne jest że dzwoniłem do kilku okregów i rozmawiałem z komendantami PSR strażnicy za nie wpisane ryby nie karają mandatami co najwyzej dostaniesz upomnienie.Wszystcy powtarzają to samo po skończonym łowieniu niezwlocznie wpisac ryby zabierane oczywiście zgodne z wymiarami i limitami wagowymi..Ryby wypuszczane nie są wpisywane.Mandat za całkowity brak takiego rejestru już tak bo to  jest owe zezwolenie załącznik zezwalający na wędkowanie.Widać że w Twoim okręgu macie po.....rmylonych strażników pewnie nadgorliwi służbiści starzy ormowcy.Już pal licho datę i nazwę łowiska bo to ok musi być jak gatunek pierwszej ryby złowionej i wpuszczonej do siatki.Ale nie strasz mandatami kolego bo takich nie stosują za nie wpisane ryby w czasie wędkowania.Bo to jak nakaz zabrania ryb wpisywanych.Ja mam prawo sie rozmysleć i ryb nie zabrać i na koniec wypuszczę wszystkie bo skaleczyłem ręke i nie będę ich skrobał.Dalej szukaj przepisów i pisz co chcesz masz prawo.PSR to głupcy skoro tak uważasz kropka. (2014/07/28 17:06)

Brave Hart



przed łowieniem wpisuje datę i nr łowiska.
potem gatunek poławianych ryb.
robię fotę lub nie i wypuszczam wszystkie ryby.
I wszędzie wstawiam kreski, lub wpisuje te które zabiorę.
I jest zgodne z RAPR jak i prawidłowo wypełniony rejestr ;-)


I nikomu nie grozi żaden mandat... (2014/07/28 18:15)

krisbeer


http://forum.wedkuje.pl/f,zezwolenie-i-rejestr,706366,0.html

W ,,instrukcji wypełniania rejestru'' dla okręgów: Mazowieckiego,Białostockiego, Bialskopodlaskiego, Ciechanowskiego, Siedleckiego, jest zapisane:
1) wędkarz zobowiązany jest po przybyciu na łowisko:
a) przed rozpoczęciem wędkowania wpisać:
- datę i łowisko (akwen i najbliższą miejscowość)
b) po zakończeniu łowienia gatunek i liczbę sztuk. rejestr obejmuje tylko te ryby które zabieramy z łowiska
c) masa kg może być wypełniona później tj. po zważeniu ryb (nad wodą lub w domu)

czyli rejestr uzupełniamy po zakończeniu łowienia

Dla okręgu Radomskiego (inny rejestr) zapisane jest:
- Po złowieniu ryb przeznaczonych do zabrania wędkarz niezwłocznie wypełnia rubryki ,,gatunek, sztuk, cm''
masę można wpisać jak powyżej

dla okręgu Lubelskiego zapisane jest:

,,ryby złowione i przeznaczone do zabrania należy wpisać po zakończeniu łowienia ale przed opuszczeniem łowiska''

Tak więc co kraj to obyczaj. U mnie tylko Radom jest tak rygorystyczny. (2014/07/28 18:18)

kedzio


I właśnie to jest wkurzające. Jesteśmy członkami tego samego stowarzyszenia, a pajace na stołkach nie potrafią zrobić nic, co by było dla wszystkich jednakowe. Mój kapelmistrz zwykł był mawiać:

-"Każdy c*j na swój strój.

(2014/07/28 20:08)