Jaxon Inspiral Slim Pole czy Spiral Pole

/ 11 odpowiedzi
cześć,
Jestem nowy na tym forum i mam do was pytanie jakiego bata 7m wybrać. Upatrzyłem sobie jaxona inspiral pole ale występuje on w dwóch wersjach slim i spiral pole i nie wiem co wybrać. Czytałem dużo na forum i nie mam tam nic konkretnego na ten temat. Wiem tylko tyle że jeden który jest cięższy jest zmocniony dodatkowym splotem i waży chyba 380g i czy jest to dobra waga jak na bata tej długości? Czy lepszy będzie ten spiral bez dodatkowego splotu który waży 295g? Dodam że będe łowił na kanale żerańskim i występują tam ładne płocie które są waleczne i nie wiem czy wybrać tego bata z dodatkowym splotem czy tego bez który jest lżejszy? No i jeszcze jedno pytanie: Ja wcześniej już łowiłem batem 5 i wiem jak się łowi takim kijem a teraz chce kupić bata na kanał i czy &m wystarczy czy będzie za mało? No widziałem że na kanale niektóży łowili na baty 8m i nie wiem co wybrać, kiedyś spodkałem ludzi z batami 7m i nawet fajnie im to wychodziło, no i nasuwa się pytanie jaka długość będzie odpowiednia? Bardziej pasuje mi 7m ponieważ łatwiej jest opanować takie wędzisko bo z ósemką przy wietrze może być problem.

Pomóżcie proszę !!!
lukiluk


Czyżby nikt nie miał tego kija ??? Może ktoś pomoże przynajmniej co do dłukości bata na kanł żerański ? (2014/02/23 18:37)

khakiprichi


Czyżby nikt nie miał tego kija ??? Może ktoś pomoże przynajmniej co do dłukości bata na kanł żerański ?

mam tego inspirala 7m szwagier ma slima też 7m ja mogę łowić cały dzień na przepływankę a on słabo to znosi jednak dobre 100 gram lżejszy kijek.....łowiłem nim jazie po 1,5kg bez problemu na Warcie także polecam!!!! (2014/02/23 19:06)

lukiluk


Dziękuje za odpowiedz. Właśnie pujde do sklepu i wezme te dwa kije do ręki i wybiore ten który będzie mi lepiej leżał. A co do długości to jaką długość bata proponujecie na kanał żerański, bo mi sie wydaje że siudemka będzie najbardziej uniwersalna, ale moge się mytić bo może ósemka jest bardziej odpowiednia (2014/02/23 19:18)

jakubpor


Bierz ten który lepiej będzie ci leżał w ręce (2014/02/23 19:25)

lukiluk


Właśnie mam zamiar tak zrobić tylko jeszcze nie wiem jaką długość wybrać na kanał, Czy może ktoś pomóc ??? Bo nie wiem czy wybrać 7m czy więcej (2014/02/23 20:22)

jakubpor


Bierz siudemkę zawsze będziesz mógł skrócić zestaw a w krótszym to wiesz "kicha" (2014/02/23 20:45)

jakubpor


A w dłuższym może ci męczyć rękę. miałem już 7-emki w rekach. (2014/02/23 20:48)

lukiluk


a łowiłeś siódemką na kanale żerańskim? bo się zastanawiam czy starczy mi i sięgnie w dobrą odległość od brzegu. Ali mi też się wydaje że siódemka będzie najlepsza bo najbardziej uniwersalna na inne moje łowiska. Bo szustka jest za krótka na kanał a ósemką trudno jest operować i jest za długa na inne moje łowiska w których będe łowił (2014/02/23 20:52)

Witheltz


Jeśli zdecydujesz się na 7m bierz spirala. Mam takiego , naprawdę wart jest swojej ceny i to jest ten lżejszy czyli 295g sprawdzone na wadze elektronicznej. (2014/02/23 21:08)

lukiluk


A mam pytanie czy ta lżejsza wersja podoła płociom po 35cm? Jaką największą rybe na niego wyciągnoleś ? (2014/02/23 21:16)

khakiprichi


pisałem że łowiłem nim 1,5 kilowe jazie a ty pytasz teraz o pół kilowe płotki oczywiście że podoła!!! (2014/02/24 06:34)