Jakie ruchy robić woblerem ?

/ 8 odpowiedzi
Witam! Mam pytanie do was jakie ruchy robić aby poruszyć drapieżnika do ganiania przynęty.Tylko tyle chce wiedzieć.
sebascorpion


Witam! jak dla mnie jest to zależne od dnia niekiedy wystarczy prowadzić powoli sciągając a niekiedy trzeba podrywać prowadzić szybciej, agresywniej. Zależy poprostu jak ryba żeruje. (2014/07/31 11:52)

limit3d


Wobler sam w sobie zwijany jednostajnym tempem prowokuje "drapieżnika do ganiania przynęty".
Możesz zwijać różnym tempem, podszarpywać, robić pauzy pozwalając woblerowi w zależności czy jest tonący,czy pływający zmienić położenie w toni. Możesz również łączyć te elementy.
Wypróbuj różne rodzaje woblerów, odmienne sposoby prowadzenia i przekonaj się sam, który ze sposobów jest najskuteczniejszy na łowiskach na których wędkujesz. (2014/07/31 11:55)

LISANTE


Dzięki wielkie za pomoc ale jeszcze poczekam aż ktoś jeszcze napiszę ok (2014/07/31 13:25)

beniamin44


może tutaj znajdziesz jakieś wskazówki:https://www.youtube.com/watch?v=4vslyntqZGk (2014/07/31 18:04)

LISANTE


może tutaj znajdziesz jakieś wskazówki:https://www.youtube.com/watch?v=4vslyntqZGk

Już to wcześniej oglądałem i trochę pomogło (2014/07/31 18:12)

guban


Witaj. Ja dopiero w tym roku zacząłem spinningować , ale zauważyłem że u mnie szczupaki ( jak na razie pistolety po ok 35 cm) podchodzą jak prowadzę bardzo wolno. Złapałem też kilka okonków i też na "lenia" poszły.  (2014/08/01 00:16)

LISANTE


guban chętnie spróbuje twojego sposobu bo tak jak w moim stawie są szczupaki od około 35cm do 1m (2014/08/01 08:38)

Artur z Ketrzyna


guban chętnie spróbuje twojego sposobu bo tak jak w moim stawie są szczupaki od około 35cm do 1m

Młody, technika prowadzenia to jedno. Trzeba też dobrać odpowiednią przynętę....

Rodzai woblerów na rynku, masz setki. I są przeznaczone do różnych technik i typów łowiska.

Są woblery bezsterowe, które możesz zwijać monotonnie i urozmaicić tą techikę podszarpnięciami, czy przytrzymaniami (czyli zaprzestaniu zwijania żyłki).
Są o pracy agresywnej i ledwo wyczuwalnej, Są mocno lusterkujace. nirkujące i pływająco, tonące itd.
Każdy wobler ma coś dla tego typu charakterystycznego.

Twoja technika prowadzenia musi je ożywić, by w wodzie zachowywały się jak żywe rybki, czyli pokarm drapieżnika na którego polujesz. Np. takie które są lekko ranne, czy opadły z sił (z opadu). Nawet atakujące inne ryby, czy spłoszone.
Co do woblera, to on jest tak skonstruowany że podczas wykłego ściągania on odpowiednio juz pracuje, tyle że ty tą pracę możesz uatrakcyjnić. Np lekkim podbiciem szczytówką. Wtedy on może odbić w bok, wyłożyć się, czy wynurzyć lub zanurkować. (2014/08/01 17:29)