Jakie przynęty,metody stosować w Norwegii?

/ 1 odpowiedzi
Witam! od 8 lipca do 23 Sierpnia jadę do Norwegii (do Stavanger,bergen i prawdopodobni do trelleborga) .w tą podróż wybieram się kamperem. Poruszać się będę głównie po fiordach.w zeszłym roku byłem w okolicach Oslo i łapałem tam głównie szczupaki.Wtedy sprawdzały się długie,grube i jaskrawe woblery.Ale teraz na fiordach muszę stosować całkiem inne metody połowu,i w tym sęk.Proszę o jakieś dobre rady na jakie wędki,kołowrotki,przynęty,plecionki i jakie przynęty kupić,jakie są łowne przynęty i jakie metody się sprawdzają.proszę o każdą możliwą informację.łowić będziemy głównie z brzegu choć możliwa jest wypłynięcie na łódz.dużo słyszałem a łapaniu dorszów z brzegu,proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat.na norwegię już zakupiłem wędkę Savage gear salt 2 15-42 gr 279 cm ale wiem że ta wędka może nie wystarczać. Proszę o jakies dobre rady.  Z góry dzięki!
bohun2006


Masz jakiegos gumiaka,czy tylko z brzegu?Jak z brzegu to zapomnij o plecionkach,pekaja na sam widok ostrych muszli i kamieni,ja uzywam zylek do 0,25 wystarcza w zupelnosci,czasem dla emocji zakladam 0,16 dalekie rzuty to skuteczne lowienie,przewaznie ciezkie male blystki wqahadla i gumy w kazdym jaskrawym kolorze z glowkami do 30 gram,ciezsze z brzegu to duzo zaczepow (2015/05/22 10:40)