Jaki wobler na suma?

/ 9 odpowiedzi
Witam, wiadomo że suma można dostać również na spinning. Pytanie moje do was takie jak w temacie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam!
art-ski


Są sprawdzone woblery Salmo Boxer z grzechotką. Niezbyt duże, ale b.skuteczne. Były skonstruowane z myślą o szczupakach,a stały się hitem na sumy.Osobiście nie łowię sumów, ale przez przypadek polując na szczupaka zdarzyło mi się dwukrotnie złowić niezbyt duże sumiki nieco powyżej metra. Jednego na ten właśnie wobler. (2011/03/02 16:12)

Kangur1979


Jeśli chodzi o spinning to do suma możesz się też dobrać wolno prowadzoną algą lub gnomem(proponuję 3-kę).

Pozdrawiam.

(2011/03/02 19:47)

tece


Jeśli chodzi o salmo boxer, chciałbym wiedzieć jaką posiadasz wersję. Pływającą, tonącą, płytko czy głęboko schodzącą. Pozdrawiam (2011/03/02 21:34)

gaudi xxxx


Salmo boxer i dorado lake-wersje płytko chodzące,wobler na suma ma robić w wodzie duże zamieszanie-pozdrawiam-grzesiek (2011/03/04 15:13)

zander88


a jakie będzie dobre wędzisko na suma?ja mam daiwe triforce 20/60g co o niej sądzicie? (2011/03/20 20:07)

art-ski


Jeśli chodzi o salmo boxer, chciałbym wiedzieć jaką posiadasz wersję. Pływającą, tonącą, płytko czy głęboko schodzącą. Pozdrawiam

Mam wersję zarówno pływającą jak i tonącą. Zakładając wobler sugeruję się przede wszystkim tym jaka jest głębokość wody na której spodziewam się drapieżnika. Nastepna sprawa to czy łowię na rzece czy zbiorniku zamkniętym. Inna praca i szybkość schodzenia wabika jest w rzecznym prądzie , a inna w jeziorowej toni. No i pora dnia czy nocy. Sumy wychodzą w pobliże płycizn traktując je jak stołówkę i wtedy wystarczy wersja pływająca płytko schodząca. Z tego co słyszałem od kolegów lubiących łowić sumy to każdy woblerek z grzechotką powinien być skuteczny. (2011/03/20 20:28)

art-ski


Jeśli chodzi o salmo boxer, chciałbym wiedzieć jaką posiadasz wersję. Pływającą, tonącą, płytko czy głęboko schodzącą. Pozdrawiam

Mam wersję zarówno pływającą jak i tonącą. Zakładając wobler sugeruję się przede wszystkim tym jaka jest głębokość wody na której spodziewam się drapieżnika. Nastepna sprawa to czy łowię na rzece czy zbiorniku zamkniętym. Inna praca i szybkość schodzenia wabika jest w rzecznym prądzie , a inna w jeziorowej toni. No i pora dnia czy nocy. Sumy wychodzą w pobliże płycizn traktując je jak stołówkę i wtedy wystarczy wersja pływająca płytko schodząca. Z tego co słyszałem od kolegów lubiących łowić sumy to każdy woblerek z grzechotką powinien być skuteczny.

Przepraszam, zapomniałem dopisać, że jeśli chodzi o kij nie jestem w stanie ci doradzić, bo tak jak napisałem nie łowię sumów, a te dwa smyki co mi wpadły to był przypadkowy przyłów. (2011/03/20 20:32)

malin1988i


a co myslicie o japonskich big s-ach shekpeare (2011/03/20 20:51)

gaudi xxxx


Świetny kij sumowy to Shimano Beast Master,ciężar wyrzutu do 100gram,długość 2,7 metra-poradzi sobie z naprawdędużym wąsatym... (2011/03/22 08:43)