Jaki spinning na sandacze i pstrągi?

/ 3 odpowiedzi
Znalazłem na allegro kilka kijów spinningowych, z których jeden bym wybrał, tylko nie wiem który. Chciałbym zacząć łowić sandacze z łódki i pstrągi na średniej wielkości rzekach. Preferowane przynęty : sandacz - kopyta 8 cm. na główce 15g pstrąg - woblery 6-7 cm., obrotówki nr 3 Bardzo bym prosił o radę w wyborze kija, a może ktoś mi zaproponuje coś innego za około 200zł Konger World Champion IRI 10-30 g. Konger Maxim Flanker 10-30 g. Berkley Lightning Spin 10-30 g. Dragon Mystery Turbo Spin 10-30 g. Dragon Millenium Wobler 10-35 g. Mistral Amundsen Spin 7-25 g. Całe życie łowiłem okonie i szczupaki, teraz chciałbym coś zmienić, ale brak mi wiedzy. Z góry dziękuję za podpowiedź.
u?ytkownik2569


Myślę że z powodzeniem możesz wykorzystać kijaszek którym łowisz szczupaki przy połowach sandaczy, jeżeli chodzi o pstrąga to Mistral wydaje się być całkiem niezły jeśli tylko ma akcje szczytową. Nie mogę ci doradzić nic na temat kijów przeznaczonych do plecionek bo sam łowię sandacze używając żyłki, może ktoś inny ci w tym pomoże. Sam używam kija Suveran 15-40 który służył mi przy połowie pomorskich salmonidów, ale doskonale sprawdza się na Angielskich sandaczach i szczupakach. (2009/04/06 18:44)

u?ytkownik10857


Generalnie rzekłbym tak: do pstrąga sugerowałbym wędzisko długości 2,4 m o cw 15-30 gr o akcji szczytowej( tzw szpada). Takim kijem połowisz zarówno woblerem jak i gumą (na główkach 5-8 gr) a jego długość docenisz wędrując poprzez zakrzaczone brzegi rzeki.
Z sandaczem jest trochę inaczej. W momencie brań agresywnych (co ma często miejsce na początku sezonu) idealnym będzie kij 2,0m o cw 15-40. W chwili bardziej chimerycznych brań (jesień) lepsza okazywała się wklejanka z zapasem mocy np. Xenon Zander Robinson o cw 7-35gr , 2,25m. (2009/04/07 10:17)

stan


Bardzo dziękuję za rady, zamówiłem Mistral Amundsen 7-25g 244 cm długości, myślę, że na razie wystarczy na pstrąga, a później coś dokupię na sandacza. (2009/04/08 08:19)