Jaki olej i jaka proporcja mieszanki do silnika?

/ 18 odpowiedzi
Witam proszę o odpowiedź na pytanie, jakiego oleju używać do mieszanki z benzyną w silniku 2 suw , i w jakiej proporcji??
Romuald55


Każdy producent podaje te dane.Najczęściej 1:50 /jamaha/ 1:75 /evinrude/.Mam te silniki więc wiem.Ja stosuję semisyntetyk do mieszanki.Orlenowski.Taki różowy. (2015/01/26 14:26)

koles


Chodzi konkretnie o silnik Mercury. Nie bede się rozpisywał szeroko, ale odkupiłem go od kobitki a ona nie wiedziała kompletnie o co chodzi, bowiem silnik został jej po ojcu. Było w nim ciut mieszanki koloru zielonego. Mam czterosuwa ale z dwu nie miałem nigdy styczności ,stąd moje pytanie. (2015/01/26 18:00)

destruktor


nie lej go za duzo bo zatrzesz silnik morzesz nawet nalać jak kolega wyzej napisał w proporcji 1:75 a czemu zatrzesz silnik  (2015/01/26 21:53)

u?ytkownik32263


Mariusz być może jutro będę u mechanika na Zimowym więc jeśli nie zapomnę to się podpytam o Mercurasy. Choć może się okazać że są różne mieszanki w zależności od rocznika/modelu?, tu jednak tylko zgaduję bo się po prostu nie znam na tym. Jednak co mi powiedział Darek, w różnych silnikach stosuje się różne miksy. (2015/01/26 23:08)

Bernard51


nie lej go za duzo bo zatrzesz silnik morzesz nawet nalać jak kolega wyzej napisał w proporcji 1:75 a czemu zatrzesz silnik

Mylisz się kolego im bogatsza mieszanka tym, mniejsza możliwość zatarcia silnika co najwyżej nie odpali lub będzie słabszy i na obroty nie będzie wchodził.
Stary model mercurego jak dobrze pamiętam ,ale głowy bym nie dał, było 1;30

http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=1540
Poszukaj według własnego modelu może coś znajdziesz pod tym linkiem (2015/01/27 08:34)

koles


Mariusz być może jutro będę u mechanika na Zimowym więc jeśli nie zapomnę to się podpytam o Mercurasy. Choć może się okazać że są różne mieszanki w zależności od rocznika/modelu?, tu jednak tylko zgaduję bo się po prostu nie znam na tym. Jednak co mi powiedział Darek, w różnych silnikach stosuje się różne miksy.

Będę Ci wdzięczny. Nie myślałem ,że to będzie kłopot z tą mieszanką i ,że różne marki stosują różne proporcje. Ktoś mi tam wspominał ,ze 1 do 50 ,ale tak bez przekonania ,a tu może być i 1 , do 75 więc "zagwostka" jest. Silnik to 5 KM model z roku 2005. Pozdro (2015/01/27 08:42)

koles


nie lej go za duzo bo zatrzesz silnik morzesz nawet nalać jak kolega wyzej napisał w proporcji 1:75 a czemu zatrzesz silnik

Mylisz się kolego im bogatsza mieszanka tym, mniejsza możliwość zatarcia silnika co najwyżej nie odpali lub będzie słabszy i na obroty nie będzie wchodził.
Stary model mercurego jak dobrze pamiętam ,ale głowy bym nie dał, było 1;30

http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=1540
Poszukaj według własnego modelu może coś znajdziesz pod tym linkiem

Dziękuje Kolego za link , zaraz odwiedzę stronę. (2015/01/27 08:48)

koles


Jest "kociokwik" straszny bowiem facet co to niby prowadzi serwis mówi 1:100 1:80 na kilku forach jest :1:27 , 1:30 , 1:33 , 1:50.

Może któryś z Kolegów pływa na takim silniku Mercury 5KM 2suw i może podpowiedzieć jaką mieszankę zrobić.


  (2015/01/27 13:42)

tomalocb


Kolego Mariusz zadzwoń do tej firmy w linku i podaj jaki z którego roku masz silnik a użyskasz 

informacje .http://www.motoserwis.episz.pl/

(2015/01/27 15:38)

koles


Kolego Mariusz zadzwoń do tej firmy w linku i podaj jaki z którego roku masz silnik a użyskasz 

informacje .http://www.motoserwis.episz.pl/


Dziękuje Kolego za pomoc, zadzwoniłem , 1:50 musi być. Pozdrawiam serdecznie (2015/01/28 07:31)

u?ytkownik32263


Mariuszu byłem dopiero wczoraj i oczywiście pamiętałem o Tobie:-)

Sprawa wygląda tak że każdy model ma inną mieszankę, nawet z jednej firmy. Nie ma jednej mieszanki do wszystkich modeli jednej stajni. Więc musisz albo pogdać z dobrym mechanikiem albo poszukać w wujku google (2015/01/30 00:12)

u?ytkownik32263


Kolego Mariusz zadzwoń do tej firmy w linku i podaj jaki z którego roku masz silnik a użyskasz 

informacje .http://www.motoserwis.episz.pl/


Dziękuje Kolego za pomoc, zadzwoniłem , 1:50 musi być. Pozdrawiam serdecznie

Cholera, tego nie zauważyłem... Jak otworzyłem ten przed chwilą było tylko 7 czy 8 postów a teraz 12 :-/ Nie kumam o co chodzi, pewnie znów jakiś problem techniczny. Ech...

Ale grunt że już wiesz ile lać:-) (2015/01/30 00:15)

destruktor


witam cie kolego Bermardzie poczytaj dlaczego można zatrzeć silnik dwusuwowy lejąc za dużo oleju do mieszanki w skrucie robi sie zbyt dużo nagaru a reszte sobie doczytaj pozdrawiam i połamania kija życzę wiosną :) (2015/01/30 01:28)

Bernard51


witam cie kolego Bernardzie poczytaj dlaczego można zatrzeć silnik dwusuwowy lejąc za dużo oleju do mieszanki w skrócie robi sie zbyt dużo nagaru a reszte sobie doczytaj pozdrawiam i połamania kija życzę wiosną :)
Skoro tak twierdzisz to nie próbuję nawet Cię odwieść od tego, w czterosuwach nie podaje się mieszanki a nagar też powstaje, więc spróbuj dać do dwósuwa ubogą mieszankę i go pokatuj przez godz. a wtedy zrozumiesz co to jest zatarcie silnika.
Ale to nie ważne byle ryba z wiosny się szczęściła. (2015/01/30 05:05)

Piotr Dziektarz


Jeśli chodzi o silnik 2 suwowy do tej łodzie polecam tylko najlepsze oleje jakie są na rynku.
Jendym z najlepszych olejów jakie w ogóle można zakupić jest to Amsoil Outboard, tutaj akurat producent pokazuje w proporcji 1:100 ale można to zawsze wymieszać wedle np. 1:75 itp.
https://www.amsoil.com/shop/by-product/motor-oil/2-stroke/outboard-100-1-pre-mix-synthetic-2-stroke-oil/?code=ATOBC-EA
nie ma sobie ten olej równego zarówno pod kątem czystości całego silnika jak i utrzymania jego w czystości p[rzez cały czas trwania interwiału.

Opcja druga to zastosowanie oleju Angielskiej marki Millers Oils i tutaj mamy olej estrowy w pełni syntetyczny Millers ZFS 2T albo jego wersja półsyntetyczna Millers ZSS 2T.

Pozdrawiam
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl
(2015/09/13 18:52)

HornBoats


Amsoil jest bardzo dobrym olejem ale nie do silników do łodzi wędkarskich... to nie są wyścigi F1H2ONajlepiej iść w oleje quicksilver oraz uwaga w tej gamie castrol do 2T robi bardzo dobre oleje.
Natomiast co do wspomnianego millersa nie polecam, drogi najgorszy chłam jaki znam i znałem z mocno rozwiniętym kłamliwym marketingiem internetowym- NIE POLECAM


Natomiast jak już ktoś szczególnie dba o silnik i o środowisko to polecam evinrude XD100

(2015/09/15 17:50)

piotr-dziektarz


Witam, Ale dlaczego Amsoil nie jest produktem dobrym do łodzi ? Amsoil ma wiele ciekawych produktów których mizernie szukać w naszej krajowej sieci sprzedaży. Zobacz proszę normalny bardzo wysokiej jakości olej do silników 2T: http://zmienolej.pl/pl/inne-oleje/3737-olej-2t-amsoil-hp-marine-synthetic-2-stroke-oil-hpm0946l (2017/10/29 16:57)

z@mela


Jakiej firmy wlejesz olej do mieszanki nie ma większego znaczenia ale ważne jest aby to był olej klasy TC-W3  zapewniam że  badziewia  w tej klasie nie kupisz dlatego każdy będzie podobny , są to oleje droższe od klasycznego miksolu lanego do wsk czy diesla jeżdzącego na oranżadzie.

U siebie leję  Valvoline Oytboard - zielony olej w proporcji 1:100  czyli na baniak 5 litrów beny leję 50ml oleju .  Nie wiem jaka mieszanka będzie w Twoim silniku a najlepiej to sprawdzić w  tzw serwisówce  którą  ściągniesz z neta ale na bank cos  z zakresu 1:30  -  1:100   więc lejąc  standard jak to ma miejsce w większosci 2 suwów  1:50 silnik będzie działał :) (2017/10/30 07:10)