Jaki feeder na wody stojące

/ 21 odpowiedzi
Witam wszystkich wędkujących.
Jestem nowy na forum i chciałbym was się poradzić w sprawie wyboru feedra.
Feeder miałby być użyty na wodach stojących (jeziora,stawy).
Budżet mam niewielki bo tylko do 140zł i kupowałbym sprzęt na allegro.
Najlepiej żeby jeszcze jakiś kołowrotek do tego się znalazł. 
Z góry dziękuje.

Tu są moje propozycje:
http://allegro.pl/zestaw-feeder-mikado-3-6-kol-karpiowy-xxxl-i2412636640.html
http://allegro.pl/zestaw-arrow-200-corral-feeder-3-60-gratisy-i2417568610.html

Przepraszam że drugi raz pytam o to samo.
cocaine


Cześć jestem sceptycznie nastawiony do kongera raczej stawiałbym na mikado choć osobiście od kilku lat wędkuje tylko i wyłącznie cormoranem  kiedyś łapałem na mikado hi-kevkar feeder  do100g/w o dł.3.30 i mam go do tej pory z którego jestem b.zadowolony choć jest kijkiem zapasowym. (2012/06/28 07:22)

oskar1316


Feeder York Eagle ja tez mam problem z doborem kija ale nikt mi nie może pomóc czy feeder york eagle bedzie dobrym wyborem na staw pływa tam dużo karpi od 1 do 15kg ale te większe rzadziej sie trafiają  (2012/06/28 09:08)

ryukon1975


Feeder York Eagle ja tez mam problem z doborem kija ale nikt mi nie może pomóc czy feeder york eagle bedzie dobrym wyborem na staw pływa tam dużo karpi od 1 do 15kg ale te większe rzadziej sie trafiają 



Staw to nie jest wymagające łowisko kij będzie dobry tylko napisz coś bliżej  o długości i cw.bo sama marka to za mało by ocenić kij/łowisko. (2012/06/28 09:17)

Lucasix


A ja dodam coś od siebie. Sam jestem posiadaczem tego modelu feedera (Konger Corral) i jestem z niego bardzo zadowolony. Wędzisko jest wytrzymałe, dobrze sygnalizuje brania a i wyrzuty można konkretne wykonać. Osobiście polecam ten model dla początkującego feederowca.
Pozdrawiam (2012/06/28 09:20)

ryukon1975


A ja dodam coś od siebie. Sam jestem posiadaczem tego modelu feedera (Konger Corral) i jestem z niego bardzo zadowolony. Wędzisko jest wytrzymałe, dobrze sygnalizuje brania a i wyrzuty można konkretne wykonać. Osobiście polecam ten model dla początkującego feederowca.
Pozdrawiam



Za pewno masz rację co do kija ale przecież kołowrotek w tym zestawie wielkość 200 i waga 285 g absolutnie nie pasuje do takiej średniej (80g)gruntówki. (2012/06/28 09:37)

Lucasix


O kołowrotku się nie wypowiadam, bo nie mam pojęcia, ale fakt faktem do tego wędziska się nie nadaje. Moja opinia dotyczyła tylko wędki a nie kołowrotka. Lepiej oglądać się za innym młynkiem, choć jako dodatek do aukcji kołowrotek ten może się kiedyś przydać do odległościówki albo spławika. (2012/06/28 11:38)

bednar14


 kiedyś łapałem na mikado hi-kevkar feeder  do100g/w o dł.3.30 i mam go do tej pory z którego jestem b.zadowolony choć jest kijkiem zapasowym.

O to pewnie feederek już około 8 sezonów ma? Też mam takiego ale teraz tata na niego łowi. (2012/06/28 13:26)

lysywedkowicz


Ilu wędkarzy tyle opinii.Jak dziś przeczytałem i stosuję osobiście - każdy zakup kija poprzedzam rekonesansem w zaprzyjaźnionych sklepach. Wiadomo, że każdy właściciel sklepu poleci co innego (takie życie) dlatego staram się wypośrodkować opinie, dotknąć każdego kija, który mnie interesuje, zobaczyć jak leży w dłoni (czy ciężar odpowiada, czy długość OK, ciężar wyrzutu OK) i wtedy zakup.Ale jedno jest pewne - nawet jak się będzie pół roku za kijem chodziło, to po zakupie i tak się stwierdzi, że można by było dołożyć parę pln-ów i kupić coś lepszego.Pozdrowienia. (2012/07/01 18:47)

SVT


Mam okazję otrzymać za butelkę wódki : mitchell elite feeder dł 360 cw. 60-120 gr.Jeżeli ktoś miał styczność z tym kijem proszę o zdecydowaną opinię. Wędka wyłącznie na rzeki o średnim uciągu jak Nogat i silniejszym Wisła. (2015/01/24 08:50)

mlody891


Za przysłowiową flaszkę bym brał w ciemno :) sprzet kosztuje około 150 zł nowy, a jak założysz delikatną szczytówke to i na jeziorze morzesz łowić. (2015/01/24 10:56)

szymon-koselke


witam .
Chcę kupić nowego feedera i kołowrotek ale moje fundusze są ograniczone.
Co myślicie na zestaw:
-wędzisko-mikado trython feeder 300 c.w 100g
-kołowrotek- Team Konger Pro Carp
-żyłka- Mikado Sensei Feeder 0.22
Mam zamiar łowić leszcze,płocie i może trafi się mały karpik ;)
(2015/02/03 13:47)

u?ytkownik165777


witam .
Chcę kupić nowego feedera i kołowrotek ale moje fundusze są ograniczone.
Co myślicie na zestaw:
-wędzisko-mikado trython feeder 300 c.w 100g
-kołowrotek- Team Konger Pro Carp
-żyłka- Mikado Sensei Feeder 0.22
Mam zamiar łowić leszcze,płocie i może trafi się mały karpik ;)

Witam , nie najgorsze zestawienie ja jednak na stojącą wodę zmniejszył bym cw wędki do 40-max 60 gramów , natomiast na rzekę zwiększył bym długość wędki do 330 a nawet 360 cm - taki feeder z niższej półki 300 cm i 100 gr cw jak dla mnie jest trochę pałowaty . Zmieniając na lżejszą wersję [ picker] możesz dobrać mniejszy kołowrotek bez wolnego biegu , lżejszy zestaw będzie tańszy i za tę samą kwotę możesz mieć lepszą jakość i dużo przyjemności z łowienia. (2015/02/03 14:46)

szymon-koselke


Mam jednego pickera Mistrall X-treme c.w do 30g i łowi się całkiem przyjemnie tylko zawsze się boję,że może się złamać przy takim małym ciężarze wyrzutu dlatego chciałem coś mocniejszego. (2015/02/03 14:58)

Pietrzak


jak dla mnie na wodę stojącą tylko picker do 3m i cw do 40 max. za 150 powinno się coś wyrwać. (2015/02/03 15:06)

u?ytkownik165777


Mam jednego pickera Mistrall X-treme c.w do 30g i łowi się całkiem przyjemnie tylko zawsze się boję,że może się złamać przy takim małym ciężarze wyrzutu dlatego chciałem coś mocniejszego.

Znam to uczucie , ale porównaj pickera do wędki spinningowej - też taka delikatna , a rybki łowione spinem to czasem niezłe okazy. (2015/02/03 15:12)

szymon-koselke


Co powiecie na Konger Arcus Picker 300 40g?Miał ktoś doświadczenie z tym kijem?
może ktoś poleci jakiś model o takich parametrach? (2015/02/04 22:59)

SlawekNikt


Witaj,

w tym budżecie to poszukaj wędki cormoran.

(2015/02/06 02:57)

czarna84


Witam, ja długo trzymałam się z daleka od łowienia na feedera, bo wędki jakie posiadał mój mąż były dla mnie za ciężkie i moim zdaniem niezbyt poręczne. 
Pewnego dnia postanowiłam, że zainwestuję w porządny sprzęt... 
Mój wybór padł na MIKADO ULTRAVIOLET LIGHT FEEDER 360/90 g. 
Wędka posiada 5 wymiennych szczytówek, które dostosujemy na każde łowisko. 
Jak dla mnie wędka idealna. 
Szczerze polecam. 
Cena nie jest wygórowana a sprzęt moim zdaniem bardzo dobry. 
Pozdrawiam (2016/02/09 22:57)

kafarszczak


Na jeziora zupełnie wystarczy Ci picker 2,70cm-300cm, wszystko zależy jak daleko musisz rzucać, a jeśli feeder to tak jak pisał kolega wyżej - Mikado ultraviolet będzie odpowiedni w tej cenie. (2016/02/18 17:34)

notaki


I znow to samo... po raz setny chyba...
c.w. wędziska nie dobieramy pod rodzaj łowiska ( choć posrednio za chwilę okaże się że w jakims sense tak ) , a pod wielkośc ryb jakie planujemy lowić i pod cięzar zestawu jakim zamierzamy rzucać, a więc i grubośc zylki jakiej musimy uzyć .
Tu pojawia się owo "posrednio" z poprzedniego zdania, bo jesli lowimy w rzece z solidnym nurtem ow cięzar zestawu może być stugramowy i większy ) .
Wiec na jeziorze , czy nawet stawie o średnicy 70 m , jesli nastawiamy się na karpia, czy amura nie używamy pickera o cw 30 g i skorelowanej z nim zylki 0,22 oraz przyponu 0,18.

Feeder dał nam, wedkarzom zupelnie nowe mozliwosci... duża "moc" wedki i rownoczesnie nieslychana czulość pozwalająca widzieć na wedzisku o c.w. 150 g brania uklejek, czy kielbi. Pozwala także na szalone skąldanie zestawu pt. żylka glówna 0,28, przypon 0,14, ale to inna para kaloszy ;-)

Pojawiła się wiec mozliwośc posiadania wedki prawie idealnej i prawie absolutnie uniwersalnej. Czymś takim jest feeder o c.w. rzędu 120 g , ktorym lowic się da i na dość bystrych rzekach, rzucac i pod 100 m na jeziorze nie tracac jednoczesnie praktycznie  nic z czulości pickera. Do tego da się na nim wyjąc i karpia 6-7 kg i ploteczkę 100 g .
Oczywiscie ciut upraszczam, ale dla osob posiadających ograniczone zasoby finansowe taka wędka pozwala na bardzo skuteczne  lowienie praktycznie w każdych warunkach .

(2016/02/19 21:15)