Jaka to wędka?

/ 5 odpowiedzi
Bratanek dostał wędkę Catana Shimano. Ciekawi mnie jaki jest jej ciężar wyrzutu. Nie ma opisu.
Jedynie nr katalogowe; Na dolniku pisze BX 270 MH, a na szczytowej SCATB270MH1.
Oczywiście są to 2 różne części( z 2 rożnych wędek Catana, o rożnym cw)
Ale cóż on jako początkujący cieszy się i z tego kija. Troszkę pracy i będzie do wędkowania się nadawała...


marci107


Bratanek dostał wędkę Catana Shimano. Ciekawi mnie jaki jest jej ciężar wyrzutu. Nie ma opisu.
Jedynie nr katalogowe; Na dolniku pisze BX 270 MH, a na szczytowej SCATB270MH1.
Oczywiście są to 2 różne części( z 2 rożnych wędek Catana, o rożnym cw)
Ale cóż on jako początkujący cieszy się i z tego kija. Troszkę pracy i będzie do wędkowania się nadawała...



od 15-40 g-a te litery i cyfry  na szczytówce to model znalazłem w necie opis. (2014/04/25 03:39)

Artur z Ketrzyna


Tak myślałem że szczytówa  ma do 40 g.
Dolnik raczej od tej 10-30 g.

Muszę chłopakowi ją zrobić by miał na co powędkować.... Będzie 2,4m by spasować szczytówkę do dolinka no i rękojeść też skrócić bo przydługa. Tak więc te 15-30 cm ubędzie. Kłopot najgorszy że brak w kilu przetokach spieku. Najgorzej że ta największa też nie ma spieku. A szkoda dawać inną bo już nie będzie wyglądać jak orginał...

Chyba że ktoś ma takie orginalne przelotki i chce jemu sprezentować???

Ktoś powie szkoda przerabiać. Ale też szkoda b y nie zrobić z tego fajnego kijka na ciężki spin, lub lekki grunt...
Chłopak nie ma kasy by se nowe kupować, a ma dryg do wędkowania... (2014/04/25 18:38)

rafal-idler


A według mnie zarówno dolnik jak i szczytówka są od tego samego modelu. Rozszyfrowywując skrót oznaczenia:

BX - druga generacja wędzisk Catana (teraz jest w sprzedaży kolejna generacja: CX)

270 - długość wędziska 270cm

MH - moc wędziska, w tym przypadku "medium heavy' czyli średnio ciężka, odpowiada to 14-40g ciężaru wyrzutowego w obecnej generacji Catany CX

To samo, wg. mnie masz na szczytówce, tj. SCATB - Shimano Catana B, 270 - 270cm, MH - medium heavy, czyli 14-40g.

(2014/05/02 18:07)

marci107


Też tak myśle ,poszperałem troche w necie i wynika z tego co poczytałem że wszystko jest od jednej wędki .Wpisz te oznaczenia razem a wyskakuje jeden rodzaj wędki . (2014/05/05 11:33)

lawdzoj82


Catane cx 14 -40 posiadam  i dokładnie tak  jest jak kolega pisze. (2014/05/21 08:33)