Jaka kukurydza lepsza ? - forum przynęta na ryby opinie wedkuje.pl

wedkuje

» » » » ➠ Subskrybuj✔ Subskrybujesz✕ Anuluj subskrybcję

Lepsza jest kukurydza konserwowa z puszki, czy zwykła gotowana?? Bo może nie warto wydawać mi pieniądze jak mogę sobie ugotować. Tylko że załóżmy, że na jesieni zbiorę worek kolb kukurydzy prosto z uprawy i schowam je na zimę to na wiosnę i na lato będą się nadawać do gotowania? Podejrzewam że tek ale wolę zapytać. A i oczywiście będę łowił nią karpie w stawie o powierzchni około 1ha.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/13 20:40
to lepsza gotowana. Tylko na zime ją musisz wysuszyć żeby się nie zepsuła.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/13 22:30
Oczywiście gotowana, tylko najlepiej ją oskubać i w słoiki zaprawić lub zamrozić ugotowaną.Tylko nie wiem, czy chcesz ją jako przynętę na haczyk, czy jako zanętę. Bo jak przynętę to polecam z puszki.

Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 22:49:12
zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/14 09:30

Kolego, do nęcenia jak najbardziej kukurydza gotowana, możesz jeszcze jej użyć zakładając ją na włosa, na haczyk tylko kuku konserwowa. Jeśli chodzi o przechowanie kukurydzy do wiosny, to najlepiej jak ziarna wyskubiesz z kolb i wysuszone mogą czekać do wiosny, napewno nic im się nie stanie :)))))

Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/14 11:50
Tak jak poprzednicy radza napewno jest dobra gotowana na wlos do  zanety tez.
Moj sposób przyrzadzania Obrane zkolby kuku gotuje i goraca zasupuje  do sloikow do góry dnem
stawiajac bez zbednej (pasteryzacji) dodatkowej czynnosci  przechowuje na czesc sezonu bo najwiecej idzie na wiosne na jesien jest swierza!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/14 19:42
a czemu na haczyk się nie nadaje ???

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/08/14 19:43
korzystając z wątku chciałbym się zapytać o sposób gotowania. normalnie wrzucamy do wody i gotujemy aż będzie miękka czy jakoś inaczej?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/14 20:10
korzystając z wątku chciałbym się zapytać o sposób gotowania. normalnie wrzucamy do wody i gotujemy aż będzie miękka czy jakoś inaczej?

Najpierw namocz ją. Zostaw w wodzie na 12 godzin. 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/15 20:41
gdzieś przeczytałem że surowej kukurydzy karpie nie trawią. prawda to jest?
załóżmy że chcę ugotować kukurydzy tylko jako zanętę. nie musi wiec być miękka. w takim razie jak kukurydza będzie gotowana przez parę minut ale nie będzie miękka to już nie będzie surowa i karpie ją przetrawią?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/16 02:17

gdzieś przeczytałem że surowej kukurydzy karpie nie trawią. prawda to jest?
załóżmy że chcę ugotować kukurydzy tylko jako zanętę. nie musi wiec być miękka. w takim razie jak kukurydza będzie gotowana przez parę minut ale nie będzie miękka to już nie będzie surowa i karpie ją przetrawią?

bedzie surowa ,ja mocze kuku przynajmniej 12h a potem gotuje 45 min., nie mozna necic surowa kuku gdyż jest ciężkostrawna,pecznieje w zołądkach ryb ,jest to szkodliwe  a nawet podobno od takiej kuku ryby zdychaja

zgłoś naruszenie

Reklama

strona główna forum

Google