Jak zrobić zestaw na szczupaka

/ 13 odpowiedzi
Witam to już druga odsłona z serii odcinków z cyklu ''JAK ZROBIĆ'' w tym odcinku zobaczycie jak zrobić podstawowy zestaw spiningowo-szczupakowy od A do Z. Pozdrawiam

jacoozy


Witaj.Wydaje mi się że troszkę namieszałeś. 1:37-1:57 moim zdaniem jest odwrotnie.Łowiąc z brzegu wybieramy dłuższego kija,natomiast z łódki-krótszego(logicznie myśląc). (2013/09/19 12:13)

MFISHING


Logicznie myśląc to wiadomo że długim kijem w krzakach i przy opuszczonych drzewach nie porzucasz.Chyba ze łowisz na innych miejscówkach niż ja. Bo ja chodząc za szczupakiem wchodzę w ekstremalne miejsca i nawet krótkim kijem jest ciężko zarzucić i wtedy rzucam od dołu. Ale ci co łowią na zbiornikach gdzie wokół jest  tylko piach i puste pole to pewnie że mogą korzystać i z 4m kijów.Dzięki za komentarz i pozdrawiam (2013/09/20 11:44)

u?ytkownik123415


Logicznie myśląc to wiadomo że długim kijem w krzakach i przy opuszczonych drzewach nie porzucasz.Chyba ze łowisz na innych miejscówkach niż ja. Bo ja chodząc za szczupakiem wchodzę w ekstremalne miejsca i nawet krótkim kijem jest ciężko zarzucić i wtedy rzucam od dołu. Ale ci co łowią na zbiornikach gdzie wokół jest  tylko piach i puste pole to pewnie że mogą korzystać i z 4m kijów.Dzięki za komentarz i pozdrawiam





Zupelnie sie nie zgadzam na lodce krotki kij a rzecze raczej dlugi bo przy krotkim kiju nie podamy i nie bedziemy mogli prowadzic przynety tak jak chcemy. Pozdrawia posiadacz 3m spinningu. (2013/09/21 11:49)

u?ytkownik123415


A ten sezon mnie nauczyl ze szczupakowi pod pysk sie nie rzuca a rzuca sie dalej albo wykorzystuje nurt do wypuszczenia przynety i poprowadzenia jej w miejsce zerowania (2013/09/21 12:22)

MFISHING


Witam wszystkich komentujących ciesze się ze napisaliście.Rozumiem że kolegę R2-D2 wkurza głównie to że wszyscy nie pokazują na YT tego ze łowią tak samo jak on i każdy kto łowi w inny sposób robi to źle a mowa o pseudo znawcach.Gdyby człowiek oglądał odcinki ze zrozumieniem to by wiedział że jak nie nakazuje łowić tak jak ja mówię tylko w odcinkach pokazuje jak ja łowie jakimi technikami a to wy oglądający wybieracie czy korzystać z tego czy nie.Dlatego powiedziałem ze ja w krzakach używam krótkich kijów bo to moja technika.
P.s po tym co ty napisałeś to nie neguje cie tylko biorę to jako informacje która może w przyszłości wykorzystam i będę korzystał z twoich technik.

z resztą wy jako wielcy znawcy i mistrzowie wędkarstwa na świecie powinniście wiedzieć że na ryby nie ma reguły i nie ma idealnych przynęt i sprzętu.(ale przecież wy to wiecie  nie.....)


Z góry dziękuje za komentarze tym bardzie za negatywne ponieważ bardziej motywują mnie i z góry mówię że na nikogo nie jestem zły i nic z tych rzeczy.

pozdrawiam i połamania kija, i pamiętajcie jedna zasadę jaka panuje u nas co fachowiec to lepszy jeden od drugiego.szanujmy sie (2013/09/22 21:35)

u?ytkownik123415


Sprzet nie lowi to po 1 i o tym nie wspomnialem ze wedka za 1000 zl bedzie sama wyciagac. Sprzet pomaga juz i czasem przeszkadza grunt to podpasowac go do siebie. Ja napisalem Ci jak ja to widze. Co do ryby a reguly. Troche sie nie zgodze bo wiem ze sa osoby takie ktore na zawodach potrafia z wody wyczytac wszystko i znam przyklady. Co do przynet to tez jest zasadnicza roznica. Najlepsi wedkarze nie pokaza Ci swoich woblerow i nie beda ich sprzedawac. Robia je tylko dla siebie cochwile je ulepszajac i poprawiaja wynikajacych z ich doswiadczenia. A co do filmikow na YT jakbys ogladal dzieciaka 12 letniego co gada Ci ze jest na rybach 3 razy w tyg na odrze 2 na wisle i raz na dorszach to bys uwierzyl w to co on mowi? A niestety taka tendencja jest ze znajduja sie wielcy lowcy na tym forum a zdjecia ich ryb sa wielkokrtonie widywane u wujka google i na innych forach. Chcesz pomoc to rob to bezinteresownie i wiarygodnie jak pojechales i nic nie lowiles to to powiedz a nie udawaj jakim to jestes specjalista itp. W internecie kazdy kozak i kazdy jest specem a pokory i dystansu do tego co sie robi ma malo osob. (2013/09/24 10:49)

u?ytkownik123415


Wracajac do "specow" zauwaz ze czesto filmik robiony jest nad jakims stawem 20 na 30 m gdzie nie jest specjalnie trudno zlowic cos. Zauwaz ile jest poradnikow na temat lowienia na rzece. Prawie wcale bo rzeka to rzeka to nie staw gdzie dno jest jednakowe a ryby sa wszedzie i reaguja na wszystko. (2013/09/24 10:53)

u?ytkownik123415


Albo tendencja jeden powie ze to i to dobre to drugi nie spr tej przynety to podtwierdzi. Na tym forum obecnie wszystko to wyscig szczorow licza sie nie rzeczowe i konkretnie napisane informacje a punkty. (2013/09/24 10:55)

u?ytkownik123415


I na koniec odnosnik do poczytania
http://forum.wedkuje.pl/f,maly-przekret-kolegi-portalowego,684790,25.html (2013/09/24 10:57)

u?ytkownik123415


Złoty przykład na to co sie stalo z tym forum. (2013/09/24 11:00)

MFISHING


To chyba kolego mnie z kimś pomyliłeś albo nie oglądałeś moich filmików po pierwsze nie wiem co masz na myśli że jeśli chce pomóc to mam to robić bezinteresownie?i wiarygodnie?Bo jak pojechałem nad morze i nic nie złowiłem to powiedziałem o tym w filmie a na innych to co złowiłem od razu pokazałem bez żadnej ściemy.Jeśli chodzi o miejscówki to na żadnym stawie jeszcze nie łowiłem tylko rzeki i jeziora.Nie mam parcia na medale i inne takie głupoty.Nie uważam się wielkim specem i znawcą łowię od 24 lat i nadal się czegoś uczę od ludzi i natury przy każdym wyjeździe.I wkurza mnie strasznie mądrowanie się większości ludzi czy nad wodą czy w internecie uważających ze ich metody są najlepsze i koniec.Ja nie wmawiam ludziom w moich filmach i nie tylko że moje techniki połowu są najlepsze i trzeba je stosować ja pokazuje jak ja to robię a tylko inteligentna osoba wyciągnie wnioski z tego i może kiedyś nad wodą wykorzysta albo nie. Ja nikogo nie neguje kto łowi nie po mojemu tylko wysłuchuje go wyciągam wnioski bo szanuje innych ludzi i ich zasady i to co maja do powiedzenia.I jak mi powiesz że używasz np plecionki 0,25 do kija cw. 18 to nie powiem ci że to ''Absurd" tylko pomyśle nad tym dla czego i że coś w tym może być.Polecam wszystkim słuchanie innych i analizowanie tego co mają do powiedzenia a nie negowanie bo nie robią tego jak my.Pozdrawiam  (2013/09/24 18:02)

u?ytkownik123415


Nie mowilem o Tobie w mojej wypowiedzi tylko o ogolnej tendencji jaka jest teraz jesli robisz jak mowisz to chwala Ci za to i oby tak dalej ale to jest internet wiec nigdy tego nie spr pozostaje wierzyc. (2013/09/24 20:33)