Jak zrobić z małego kajaka katamaran

/ 63 odpowiedzi / 6 zdjęć
SCHWIMMWANNEN


http://www.youtube.com/watch?v=7B2JpCp90Nc&sns=em (2015/05/23 08:23)

Walenty G


Czyli dużo za dużo, chyba przesadzasz za kawałek rury ze śrubą 1400 zł + silnik 500 zł.

 To ja taniej kupię mały przyczepny.

Przecież to jest bardzo proste można to łatwo zrobić.

 No wiadomo jesteś pośrednikiem musisz zarobić 100%. 

(2015/05/23 15:31)

Walenty G


Pytasz się, jaką to ma długość?

Mniej jak 2 m, mieści się w kombiaku.

Sorki za 100%, ale piszesz, że cała Azja na tym pływa i pół świata to dlaczego ciągniesz to ze Stanów i tak na pewno robią to dla nich Chińczycy.

Szukaj producentów na wschodzie wtedy nie będzie to 1400 tylko 400. 

(2015/05/23 16:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SCHWIMMWANNEN


Gadki tego typu że kupię sobie za te pieniądze zwykły zaburtowy są tak płytkie jak rzeka w jakiej te napędy się sprawdzają :)

Równie dobrze można kogoś wyśmiać że kupuje rower górski za 5 tysięcy skoro można sobie kupić za te pieniądze całkiem przyzwoity używany samochód albo nowy skuter :)

Tylko pojeździj sobie tym skuterem po lasach i górkach :)

Mogę się sprawdzić z tobą i twoim zaburtowcu na Wiśle w okolicy Góry Kalwarii :) zobaczymy jak dajesz radę przy takim stanie wody :) i zobaczymy jak będziesz głównego nurtu szukał :)

Co do porad skąd mam ściągać i z jakiego kraju to wystarczy wpisać w gogle Long Tail Polska a wszystko będzie jasne :) Nie ściągam tych napędów ze stanów tylko od producenta :) z Tailandii

http://www.longtailboatsps.com/ tu jest strona producenta :)

Nie mam marży 100% na napędach i nie mam nawet połowy tego co napisałeś :(

Nie jest to tylko rura ze śrubą i jest tych elementów dużo więcej :)

W Chinach robią Long Taile ale jest to badziew z rur z jakich robi się hipermarketowe sanki.

Nie jestem nastawiony na biznes tak jak to sugerujesz bo każdego chętnie goszczę u siebie w domu i pozwalam pomierzyć sobie taki napęd, porobić zdjęcia i służę poradą jak i z czego to zrobić samemu :)

Nie opłaca się robić samemu wału z pochwą i tulejami ślizgowymi i konwerterem  bo wyjdzie to cenowo podobnie (oczywiście uwzględniając swój czas i włożoną pracę) jeżeli ktoś jest tokarzem , który nie pracuje w zawodzie tylko stoi za 6.5zł na bramce w hipermarkecie to faktycznie lepiej wziąć wolne w robocie i zrobić sobie samemu taki napęd :)

Sprzedaje dla majsterkowiczów same wały i konwertery i czasami zdarza się że resztę dorabiają sobie ludzie sami :) https://www.youtube.com/watch?v=kIWzzWdZX_0

https://www.youtube.com/watch?v=LRg0hawcqFE

A jeżeli uważasz że zarabiam 100% i że to takie proste to proponuję otworzyć biznes i zacząć produkować :) lub samemu zająć się importem z Chin :)

Skoro uważasz że wiesz tak dużo na temat importu i budowy napędów Long Tail to możesz ściągnąć sobie taką partię z Chin samemu :) jak chcesz to nawet namiary ci mogę podać :) Skoro ja zarabiam 100% a ściągam je z USA to ty jak je ściągniesz z Chin to będziesz zarabiał na nich 500% :))))

Nie żyję z tych napędów ale zarabiam sobie na nich na swoje hobby :) A że jestem zakochanu w ich mobilności i prostocie :) to już inna sprawa :)

Sprzedaje Long Taile ciut drożej niż są w USA i to te same napędy od tego samego producenta ale u mnie można kupić je wykonane z nierdzewki na tulejach ślizgowych z teflonu:) a przedewszystkim to ściągając je ze USA wyjdzie ci drożej niż u mnie :) I raczej nie dokupisz później części eksploatacyjnych bo nie będzie się to opłacało :)

Łódka którą pokazujesz to przecież trochę tkaniny szklanej i trochę żywicy i też można ją zrobić samemu :)

Gdybym ściągał ilości kontenerowe to cena była by niższa, ale nie co do zakupu tylko co do transportu, który jest droższy od produktu :( 

Jak dojdę do ilości kontenerowych co jest mało prawdopodobne to zauważysz to bo ceny spadną :)

Chyba nie jestem zainteresowany żeby Ci sprzedać napęd Long Tail bo ludzie niezadowoleni potrafią być niezadowloleni tylko bardziej :( a jak ktoś naprawdę ma problemy bo pływa po płytkich wodach i kupi u mnie Long Taila lub zrobi sobie go samemu to jest to ZAWODOLONY KLIENT :) I do takich są skierowane moje działania marketingowe i handlowe :)

Jak zrobisz sobie go samemu to daj znać jak pływa :)  

Pozdrawiam Mariusz Cholewski

(2015/05/23 22:38)

SCHWIMMWANNEN


Przepraszam za może zbyt mocny ton wypowiedzi ale jestem uczulony na porady jakie dostaje się u fryzjera lub u taksówkarza :) z całym szacunkiem dla tych dwóch zawodów ale są jak dla mnie to takie dwie grupy zawodowe , które uwypuklają pewną naszą narodową wadę :( każdy jest specjalistą od wszystkiego :( (2015/05/23 22:44)

Walenty G


To mnie zszokowałeś kolego, bo ja myślałem, że to jest tania alternatywa, (silnik dla biedaków) zamiast silnika zaburtowego.

 To, że można pływać tym po bagnach nie robi na mnie wrażenia, tam niema ryb.

(2015/05/24 08:29)

SCHWIMMWANNEN


Tania altenatywa dla biedaków ? Ile trzeba w Polsce zapłacić za tradycyjny silnik zaburtowy o mocy 13hp ? Za najtańszy silnik od sprzętu budowlanego o takiej mocy trzeba dać 1200zl plus napęd Long Tail około 550$ . Co się stanie jak zepsuje ci się zaburtowy silnik ? Jakie będą koszty części zamiennych ? Dostępności ich za 10-15 lat ? Koszty serwisu ? A w Long Tail naled (2015/05/24 15:41)

SCHWIMMWANNEN


A Long Tail jest praktycznie nie awaryjny i wymieniamy tylko silnik który jest tani :) Wynieniamy silnik tylko wtedy kiedy jego naprawa jest nieopłacalna a cena części jest na tak niskim poziomie że silnik złożony od podstaw z oddzielnie kupionych gratów wyjdzie nam 2-2.5 razy drożej niż nowy. Sprawdź ile wyniesie cię w taki sposób tradycyjny zaburtowy ? Czy kupisz do niego części w każdym większym lub średnim mieście na świecie od ręki ? Long Tail nie służy do pływania po bagnach chociaż daje sobie radę. Na bagna jest napęd Mud Motor a na rzece jak chcesz dopłynąć w miejsce gdzie są ryby to też czesto trzeba przedzierać się przez plycizny. Że o trzcinach, szuwarach , wplatanych żyłkach i zielsku w śrubie już nie wspomnę ;) śruba w long Tail mieli wszystko na sałatkę :) (2015/05/24 15:53)

SCHWIMMWANNEN


Podałem przykład silnika 13 konnego nie dla tego że taki jest odpowiedni do twojej łódki ale po to żeby przedstawić różnice cenowe na przykładzie bardziej adekwatnym, Long Taile i mocy 3hp są robione głównie na rynek amerykański i europejski, w Azji się na nich nie plpływa. Mało kto pływa na plyciznach na tak małym silniku a moc 10 lub nie 13hp umożliwia pływanie bez patentu. Nie chce mi się ciebie przekonywać bo uważam że nie potrzebujesz napędu na plycizny i dysputa jest akademicka a ja nie mam na to ani chęci ani czasu. Służę radom ludziom mającym problem z pływaniem po płytkich wodach i nie proponuję long tail na jeziora. Kup sobie tego Madoxa ;) namawiam wręcz :) lepsza twoja ocena w praktyce niż moje gadanie :) zrób sobie dobrze i kup sobie ten silnik ;) :) :) :) (2015/05/24 22:21)

SCHWIMMWANNEN


Tylko dokup sobie zatyczki do uszu i zapasowy reduktor obrotów :) jestem ciekaw przy jakich obrotach śruby napędowej załącza się sprzęgło ? I po jakim czasie pracy trzeba będzie wyłączyć silnik żeby odpocząl ? (2015/05/24 23:10)

Walenty G


Rozszyfrowałeś mnie, oczywiście, że nie mam zamiaru kupować (przynajmniej na razie) żadnego silnika, na większości akwenów, na których pływam jest zakaz używania silników spalinowych. 

(2015/05/25 07:00)

Walenty G


Namawiałeś do poszperania w internecie, więc to zrobiłem, te Twoje maszyny robią amatorzy z różnych silników od silników o pomp, agregatów, skuterów po stare silniki samochodowe diesla.

Znalazłem masę przykładów i rad, a koszty niektórych małych napędów są wyceniane nawet tylko na niecałe 100$.  

(2015/05/25 17:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SCHWIMMWANNEN


Dostałeś ode mnie na patelni adres strony producenta którego napędy sprzedaje w Polsce.  Jest trzech dużych głównych producentów napędów Long Tail na świecie,  wszyscy mają swoje zakłady w Tajlandii.  Reszta producentów to małe zakłady mieszczące się w garażu.  Sprzedaż tych trzech producentów oscyluje w setkach tysięcy Long Tail rocznie.  Można kupić w Tajlandii najtańszy zestaw Long Tail za 100$ ;) proponuję żebyś sobie od nich sprowadził taki napęd a potem pochwal się w tym temacie, ile cię on wyniósł ze sprowadzeniem i opłatami celno skarbowymi :)Ostatnio za paczkę o wartości deklarowanej wartości 75dolarow zapłaciłem w Polsce cła, vatu itd. 454zl ;)  a gdzie jeszcze koszty transportu, orzewalutowania złotówek na dolary i transferu ich do Azji ?  Naprawdę odkryles Amerykę i teraz pozostaje ci już tylko sprowadzić sobie taki napęd za te 100 dolarów i zarobić na nim majątek ;) Gratuluję ;) jesteś już gotowy żeby zająć się tym biznesem ;) (2015/05/26 07:29)

SCHWIMMWANNEN


Za te 100 dolarów możesz kupić jedynie najmniejszy napęd Long Tail bez silnika . Teraz pozostaje Ci dowiedzieć się ile kosztuje przesłanie 1kilograma z Tajlandii i możesz zająć się tym lukratywnym interesem :) jak będziesz ustalal te koszty transportu to nie zapomnij podać firmie spedycyjnej informacji że twoje paczki będą dość długie - od 170cm do 300cm :( A jak będziesz chciał sobie wyrwać zęba to zrób to sam kombinerkami :) zaoszczędzisz 150zl, przecież to jest takie proste :) i możesz po wyrwaniu pierwszego swojego zęba zająć się tym hurtowo i zawodowo pomagać innym :) przy cenie uslugi 99zl to pewnie ustawia się do ciebie kolejki ;) (2015/05/26 07:55)

SCHWIMMWANNEN


Wydaje mi się że chyba całe swoje życie pracowałeś u kogoś na etacie i nie prowadziłes nigdy firmy bo liczenie kosztów masz jak typowy człowiek pracujacy na etacie u wyzyskiwacza prywaciarza, który wykorzystuje ludzi i ciebie :( a tobie wydaje się że wszystko jest proste i łatwe ?  Kup w Azji dwa takie napędy po 100 dolarów a jeden z twoją marżą 100% chętnie odkupie ;)  a nawet z marżą 150% ;) (2015/05/26 08:06)

Walenty G


Znowu kolego mnie źle zrozumiałeś, to były przykłady jak zrobić samemu i na dodatek z USA.

Koszt części kupionych na złomie + tam jakieś spawanie kosztowało niecałe 100$, czyli gdybyś sam chciał zrobić w Polsce to mogłoby to kosztować około 100 zł.

Ale poco to robić, kiedy w internecie można kupić produkowany kiedyś w NRD za około 300 zł.

Nie pisałem, a nawet nie myślałem o takim biznesie, więc nie musisz się martwić na zapas.

Gdyby to był taki złoty interes już dawno miałbyś liczną konkurencje.     

(2015/05/26 16:48)

SCHWIMMWANNEN


Za 300zl można kupić używanego 40 lub w 50 letniego Tummlera do którego części zamiennych nowych nie dostaniesz, jego moc to 3 hp i nie zmienisz silnika na większy,  chłodzenie jest wodne więc pływanie po płytkich wodach nie jest dla niego korzystne a przez długość wału zalecany montaż jest na burcie co nie jest możliwe w niektórych łodziach.  Powtarzam jeszcze raz : Jak ktoś ma dużo czasu, niema pieniędzy,  lubi majsterkowac to może zrobić sobie samemu taki napęd ! Mój znajomy którego film zamieściłem wcześniej,  zrobił sobie long taila ze śmieci które walaly się za garażem,  część gratów dokupil i wyszedł go bez śruby napędowej i bez odliczenia swojego czasu około 800 zł - bez silnika !  Jak ktoś ma szczęście i znajdzie wszystko na zlomie to może wyniesie go zrobienie Long Taila jeszcze taniej ;) tylko potrzeba trochę szczęścia i brak ciśnienia czasowego ;) (2015/05/27 09:37)

Walenty G


Widzę kolego, że robisz wszystko żeby zniechęcić do własnej próby zbudowania takiego napędu, jak mu tam „długi ogon”.

Piszesz, że do ddr’a, że bardzo stare, że nie da się zamocować na rufie itd., a ja widzę w internecie dziesiątki ogłoszeń z tymi silnikami, sprawne, kompletne i niekompletne no i niesprawne, kompletne na części i niekompletne a ceny różne od 50 do 800 zł.

Straszysz też, że zrobienie też może drogo kosztować i na pewno masz wiele racji, bo w dzisiejszych czasach często taniej można kupić nowe, jak kombinować, że starym, ale często jak to na wsi bywa jest masa żelastwa i przy odrobinie szczęścia i zmysłu technicznego może się okazać, że da się to tanio zrobić.

A czy warto się bawić w robienie takiego napędu, raczej nie, bo wbrew pozorom może to kosztować więcej jak nowy. 

(2015/05/27 21:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SCHWIMMWANNEN


Nikogo nie zniechęcam tylko próbuje wpuścić trochę realizmu.

Poznałem kilka osób, którym pomogłem zbudować samemu taki napęd i wiem że różnice w cenie wyszły dość duże.  Ot po prostu jeden miał szczęście i znalazł wszystko za grosze na złomie lub za domem, jeden ma brata ślusarza u którego przez lata nazbierało się sporo "przydasi" 

Wszyscy chcieli zrobić jeden błąd, którego dzięki mojej podpowiedzi nie zrobili a mianowicie chcieli umieścić wał w pochwie na kilku zmieringowanych łożyskach co jest niepraktyczne i ciężkie.

Co do DDr-owskich silników to pisząc o dostępności części zammienych a w zasadzie ich braku to miałem na myśli o nowych a nie używanych bo co to za dostępność jak w sezonie nam padnie silnik i będziemy musieli czekać i przeglądać ciągle internet, czy trafi się dla nas część czy będziemy zmuszeni kupić następny używany niewiadomego stanu.

Z tymi dziesiątkami ogłoszeń o sprzedaży Tummlera w internecie to nie przesadzaj :)

Sporo z nich to te same ogłoszenia zamieszczone na różnych portalach :)  jak je obdzwonisz to wyjdzie że może jest ich aktualnych z 10 :)

Czy warto bawić się w budowę napędu Long tail ?  warto jak chcemy zrobić coś samemu lub zaoszczędzenie 300-500zł jest dla nas warte tego zachodu.

Dużo droższe są napędy Mud Motor z powodu faktu że nie robią go Azjaci.  Budowa jest też dość prosta i w tym przypadku można zaoszczędzić dużo więcej tylko że u nas nie specjalnie są odpowiednie akweny do pływania na Mud Motor.

(2015/05/28 10:52)

SCHWIMMWANNEN


Pokazując zdjęcie udowodniłeś że się da Tummlera lub inny podobny zamontować na rufie :)

Tylko nadal mocy nie oszukasz ! Jak komuś wystarczy 3-3.5 konia to super ale jak łódź jest większa to mocy będzie mało i wał będzie za krótki :(

Że już o zasysaniu i zapychaniu piachem i mułem systemu chłodzenia silnika chyba nie muszę przypominać ;)

Co do zniechęcania ludzi do budowy napędów Long tail to chyba masz błędny osąd a tu masz na to dowód.

(2015/05/28 11:03)

Walenty G


Sorry, ale nie mam ani potrzeby ani zamiaru kupować czy też robić napędu Long Tail.

Do łódka, którą mam; http://forum.wedkuje.pl/f,moja-lodka,819184,0.html  i po akwenach na jakich pływam nie zachodzi taka potrzeba.

 Bardziej myślę o przyczepie, podłodziowej, bo bazuję na pożyczanej, (wygląda to tak; kolega ma przyczepkę a ja łódkę, więc jeździmy razem na ryby).

Jeśli chodzi o silnik to właśnie dostałem propozycję kupna 4 konnego Johnson,a , ( idealny do mojej łódki) oczywiście używany, bo na razie na nowy mnie nie stać.

W sobotę zbieram go na próbę, jak się zdecyduję to pójdzie do przeglądu i zostanie, umnie.

(2015/05/28 19:17)

SCHWIMMWANNEN


Sorry, ale nie mam ani potrzeby ani zamiaru kupować czy też robić napędu Long Tail.

A ja udaję że zajmuję się napędami Long Tail :) w zasadzie to nic o nich nie wiem i nie pływam na nich ale znam jednego gościa którego kolega był w stanach i obok mieszkał sąsiad, który widziałw telewizji naki napęd :)

A skoro masz wspólnika z przyczepką to może znaleźć jeszcze jednego z silnikiem ?

Przecież rok ma 365 dni więc jakoś się podzielicie ?

Prowadząc sklem sportowy w centrum Warszawy zawsze mnie denerwowali oczekujący na pociąg:(

W oczekiwaniu na swój pociąg często wchodzili do sklepu żeby się nie nudzić i pomimo to że nigdy żadnego sportu nie uprawiali i widać było że nie będą nic uprawiać to wchodzili i zadawali bardzo mądre pytania dla spędzania czasu - nazywałem tych klientów Indianie Apache :) Na pytanie czy można w czymś pomóc odpowiadali : Aaaaa... Pacze ! 

(2015/05/29 08:42)