Jak złowić suma w stawie 20x30 m?

/ 6 odpowiedzi
Nie daleko mnie jest staw nie za duży z 20x30 może mniejszy, jest tam sum około 120cm.Jest tam tylko jeden sum. Chcę go złowić.Która wędka będzie lepsza Robinson Santana Spin Champion 20-80gr wyrzut i karpiówkę Konger Carbomxx Carp wyrzut 50-100g , która wędka będzie lepsza kołowrotek mam z wolnym biegiem okuma travertine 45. Mam zamiar użyć żyłkę 0,40 mm. Która wędka będzie lepsza i jaki zestaw przygotować ( z gruntu czy na spławik) jaka konstrukcja zestawu hak 1/0 czy duża kotwiczka   jaka przynęta itd.
u?ytkownik16117


Proponuje CI karpiówke i jeśli staw jest czysty to możesz spokojnie założyc cieńszą żyłeczke.Możesz go łowić na pęk rosów,drobiową wątróbkę,martwą rybk lub śmierdzące kulki proteinowe Jeśli będziesz łowił na kulki to dorze jak byś kilka dni nęcił nimi by go przyzwyczajć

(2012/05/29 20:42)

Romuald55


Takie małe sumy łowić można na każdą trochę mocniejszą gruntówkę.Na przynętę najlepiej żywiec lub pęk rosówek na haku 2/0. (2012/05/29 21:47)

Lutii


Witaj ja na teoim miejscu bym zastosowal metode na zywca z pojedynczym hakiem tylko pamietaj o dobrym przyponie i bez problemu powinienes go wycholowac. Pozdro wielkie i powodzenia (2012/05/29 22:22)

wirus7


Witam.!go maja miałem suma jako przyłów.Złowiłem go spinem Daiwa 7-28g, na plecionkę 0,16,wobler karas jaxon holo select.sum mial 122 cm,czyli taki sam jaki pływa w twoim stawiku.zapraszam Wyprawa 1-go Maja - moja wielka przygoda .pozdrawiam. walka była piękna (2012/05/29 23:28)

sapeta


Taki maly stawek pod warunkiem że niema zaczepów to nie trzeba jakiegoś mięsistego kija,jeżeli dominuje w tym stawie tylko ten sum to proponuje tylko żywca albo podnęcić lilka dni wątróbką drobiową a po kilku dniach powinny być efekty,pamiętaj sum taki potrafi duzo zjeść takze cokolwiek żucisz to powinien wziąć (2012/05/30 02:44)