Jak zająć dobre miejsce w zawodach ?

/ 8 odpowiedzi
Dnia 02.05 2015r. ma zawody naszego koła na stawach hodowlanych. Pogoda ma być nieciekawa. W wodzie przewaga karpia, amura. Proszę kolegów o poradę : jaką mam zastosować przynętę i zanętę (czy pogoda ma wpływ na zanętę), czy zestaw może być delikatny . Będzie można łowić na spławik i z gruntu. Tak pragnę zająć dobre miejsce w zawodach.Z góry dziękuję za podpowiedź
Dos equis xx


Jak zająć dobre miejsce? Złowić wiecej ryb niż rywale (2015/04/23 23:02)

misiu86


dobrze by było napisać dość istotne  szczegóły typu głębokość , wielkość tych karpi przede wszystkim może samemu pojechać i spróbować połowić przed zawodami... (2015/04/24 05:17)

Artur z Ketrzyna


Dnia 02.05 2015r. ma zawody naszego koła na stawach hodowlanych. Pogoda ma być nieciekawa. W wodzie przewaga karpia, amura. Proszę kolegów o poradę : jaką mam zastosować przynętę i zanętę (czy pogoda ma wpływ na zanętę), czy zestaw może być delikatny . Będzie można łowić na spławik i z gruntu. Tak pragnę zająć dobre miejsce w zawodach.Z góry dziękuję za podpowiedź

Dobrze poznać gusta i zwyczaje ryb w tym łowisku. Przygotować odpowiedni sprzęt przynęty i zanęty. I wylosować najlepsza miejscówkę.
Potem wykazać się umiejętnościami i przygotowaniem się.
I jak kolega wyżej napisał złowić jak najwięcej ryb i nie być zdyskwalifikowanym. (2015/04/24 08:14)

89krzysztof


Dnia 02.05 2015r. ma zawody naszego koła na stawach hodowlanych. Pogoda ma być nieciekawa. W wodzie przewaga karpia, amura. Proszę kolegów o poradę : jaką mam zastosować przynętę i zanętę (czy pogoda ma wpływ na zanętę), czy zestaw może być delikatny . Będzie można łowić na spławik i z gruntu. Tak pragnę zająć dobre miejsce w zawodach.Z góry dziękuję za podpowiedź

Dobrze poznać gusta i zwyczaje ryb w tym łowisku. Przygotować odpowiedni sprzęt przynęty i zanęty. I wylosować najlepsza miejscówkę.
Potem wykazać się umiejętnościami i przygotowaniem się.
I jak kolega wyżej napisał złowić jak najwięcej ryb i nie być zdyskwalifikowanym.


Nie trzeba złowić najwięcej ryb żeby wygrać zawody.  (2015/04/24 08:18)

zbynio5o


Kol. blutu musisz troszke poczekać na konkretną odpowiedż, bo jak widzisz na tym portalu mamy jednozdaniowych miszczów.Myśle że ktoś jeszcze coś ciekawego dorzuci :)) (2015/04/24 13:27)

Romuald55


Żeby zajmować dobre miejsca na zawodach trzeba umieć łowić ryby.A swoja drogą,dobre miejsce to które? (2015/04/24 20:29)

toki81


jeżeli jesteś wędkarzem który poławia na tym łowisku powinieneś wiedzieć czym ryba sie interesuje -chodzi o smak i zapach podanej przynęty jak i zanęty.czy stosować przynętę mieszaną-kanapki czy jednolitą w przypadku spławika np.mady,pinki czy też czerwonego czy kuku.lub z gruntu podane wyżej + np ryż preparowany lub kelox by dźwignąć delikatnie przynętę nad dno.jeśli w łowisku jest ochotka przy dipować przynętę ochotką w postaci dipa[moczenie pinki lub mady].w przypadku gdzie nie wędkujesz na tym zbiorniku proponuje podjechać ze dwa razy na rekonesans popytać kolegów po fachu przy trzecim razie podjechać ze sprzętem i popróbować.jedna wędka spławik druga z gruntu.a na zawodach przygotuj oby dwa zestawy.każdy dzień jest inny.może być sytuacja gdzie w jeden dzień bierze karp a w inny lepiej nastawić się na drobnice.nie nastawiaj się na amura-moja sugestia.na zawodach liczy się waga złowionych.do tego trza mieć szczęście jeśli chodzi o losowanie stanowiska.mój przypadek gdzie w lato wylosowałem miejscówkę na prawie 7m gdzie praktycznie nic się nie działo zaledwie kilka płoci  a z drugiej strony łowiska na ok 1,5-2m poławiali karpie.były to czasy co prawda ok 5 lat w stecz wtedy byłem zafascynowany metodą gruntową jak i spławikową ale wiele sie nie zmieniło.do tego odrobinę szczęścia.mam nadzieję że troszkę przybliżyłem ci ten temat. (2015/04/25 00:32)

Bernard51


Na zawodach dobrem miejsce zdobyć to nie wiem, ale po zawodach to trzymaj się zdobywcy I miejsca to na fotkach cię uwidocznią . (2015/04/25 12:19)