Jak zaciąć jesiotra?

/ 10 odpowiedzi

Pisze do Was z zapytaniem o jesiotry. Ostatnio odwiedzam komercyjne łowiska. Komercyjne, ponieważ mało czasu jest na wędkowanie i nie ma czasu na kilka dniowe zasiadki i nęcenie. Ale do rzeczy. Ostatnio wróciłem z ryb strasznie zdenerwowany, ponieważ nie mogłem zaciąć właśnie tych podłych jesiotrów. Z 15 razy zacinałem i pusto. Odjazd przy każdym braniu  był spory, czyli tak jak przystało na karpie od 6 kg wzwyż. Nie była to moja wina, nie była to wina sprzętu ani zestawu. Pisze, że nie była, bo trzy dni później na innym łowisku zaciąłem każde branie na tych samych zestawach. Próbowałem długi włos, krótki włos, różne kulki i inne przynęty, lecz efekt zawsze był taki sam. Czy to pech czy co????

andzuri


Zapewne zdziwi cię że na twój post odpisuje kobieta ale w zeszłym roku byłam rekordzistką w połowie jesiotrów, zawsze brały na rosówe na spławik i grunt ale w tym roku dzieje się coś dziwnego z tymi rybami na tym łowisku na którym łowię nikomu nie udało się złapać jesiotra :( co dziwniejsze zawsze rzucały się nad wodę a teraz zupełnie ich nie widać, sama zastanawiam się co się dzieje z tymi rybami? (2012/06/20 19:46)

JKarp


Pisze do Was z zapytaniem o jesiotry. Ostatnio odwiedzam komercyjne łowiska. Komercyjne, ponieważ mało czasu jest na wędkowanie i nie ma czasu na kilka dniowe zasiadki i nęcenie. Ale do rzeczy. Ostatnio wróciłem z ryb strasznie zdenerwowany, ponieważ nie mogłem zaciąć właśnie tych podłych jesiotrów. Z 15 razy zacinałem i pusto. Odjazd przy każdym braniu  był spory, czyli tak jak przystało na karpie od 6 kg wzwyż. Nie była to moja wina, nie była to wina sprzętu ani zestawu. Pisze, że nie była, bo trzy dni później na innym łowisku zaciąłem każde branie na tych samych zestawach. Próbowałem długi włos, krótki włos, różne kulki i inne przynęty, lecz efekt zawsze był taki sam. Czy to pech czy co????


CześćA jesteś pewny, że były to brania jesiotrów?JK (2012/06/20 20:06)

bnoga


Szanowni wędkarze! Jeśli chodzi o jesiotry w lipcu na nocnej zasiadce z synem wycholowaliśmy 4 szt. w przedziale od 12 do 16 kg Mamy zdjęcia na okoniu. Zestaw włosowy kulki omega fish 20mm. Podstawą jest ostry hak i umiejętny hol po zacięciu. Jesiotr młynkuje i przy brzegu dostaje amoku - hamulec wyregulowany to podstawa.

Pozdrawiam Bogumił N. 

(2012/08/17 12:57)

andrzejos


hej
jak ryba jedzie a hak zostaje pusty to wychodziloby na to, ze masz zbyt maly albo zbyt tepy hak.
poza tym. z tego z mojego doswiadczenia wychodzi, ze Jesiotr bierze jak mala ploc (na grunt). odjazd to raczej wiekszego okazu, albo na wielkim glodzie.
sprobuj na splawik, ale zaloz kute haki z przyneta na haku (nie lince jak na karpia) i bedziesz widzial co sie dzieje.

tak na marginesie, to gdzie w polsce sa takie sztuki ponad 10kg ? chetnie sie wybiore :) (2012/08/20 10:25)

joannaM


hej
jak ryba jedzie a hak zostaje pusty to wychodziloby na to, ze masz zbyt maly albo zbyt tepy hak.
poza tym. z tego z mojego doswiadczenia wychodzi, ze Jesiotr bierze jak mala ploc (na grunt). odjazd to raczej wiekszego okazu, albo na wielkim glodzie.
sprobuj na splawik, ale zaloz kute haki z przyneta na haku (nie lince jak na karpia) i bedziesz widzial co sie dzieje.

tak na marginesie, to gdzie w polsce sa takie sztuki ponad 10kg ? chetnie sie wybiore :)


W okolicy ozorkowa na łowisku PACYFIK przeciętnie łapią się 5kg-10kg  ale sztuki do 15kg nie są jakąś rzadkością

17.04.2013 okaz mający grubo ponad 20kg ;)
http://www.wedkuje.pl/foto_galeria/9043595088472958423831536299794o.jpg  (2013/04/22 22:12)

Robson86


Nie przejmuj się, to norma, ciężko go zaciąć. ale jak się w końcu uda to jazda jest konkretna..;D  (2013/05/23 22:24)

mik1212


W okolicach grójca koło błędowa jest takie łowisko Oleśnikowa dolina.Choć mam dopiero 12 lat to wyciągałem tam takie sztuki po 6-7 kilo, ale mój tata złowił dwa razy 15,45 kg. http://olesnik.pl/83,okazy_olesnika.html popatrz tam na zdjęciach jest kilka takich powyzej 10kg (2013/07/05 20:18)

jasonelo


Ja w tym roku złapałem 2 po 2,5 - 3kg, jeden na włos 2 ziarna kuku, drugi 3 ziarna kuku na haku i nie miałem pustych brań jesiotrów, może brały Ci amury, facet mi ostatnio mówił że nie złapał na włos mniejszego niż 4 kg, bo taki mają system pobierania pokarmu. (2013/07/06 09:47)

mik1212


Lowisz na hak czy na kotwicę? Mi kiedyś też nie udawało się zaciąć bo łowiłem na hak ale od tamtego czasu łowię na kotwicę. (2013/07/06 12:15)

SuperGrover


https://www.youtube.com/watch?v=0dkDkm7II-4

Udało nam się nagrać swego czasu jesiotra kamerą podwodną. Myślę, że warto obejrzeć bo kilka wniosków można z niego wyciągnąć.  (2017/03/06 10:10)