Jak samodzielnie odlewać główki do kogutów ?

Kto sam odlewa główki? jak można samemu wykonać forme?

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2012/05/17 20:28) 0

Kto sam odlewa główki? jak można samemu wykonać forme?

Najtańszy jest gips budowlany z którego wykonasz formę,czsem odlewam "blachy" na suma,główki do gum lub pilkery na dorsza,dziś nie chcę mi się pisac ale daj znac na priva.

Marcin Estkowski
n-glass (2012/05/17 20:59) 0

Witam. Formę do główek nie tak łatwo dobrze zrobić ale zajrzyj tutaj ceny są całkiem ok jak na taką jakość produktu.
http://www.formywedkarskie.pl

robert nosidrzewo
sarnina (2012/05/20 17:51) 0

Kolega wyzej ma racje lepiej kupic forme, jednorazowy wydatek i masz forme na lata albo jak wolisz na tysiace odlewow, ja kupilem forme do pilkerow, fotki ponizej z mojej "produkcji"  :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

robert nosidrzewo
sarnina (2012/05/20 18:05) 0

Forme kupilem na ebay-u.tutaj pilkery pomalowane podkladem

załóż konto zaloguj się

Robert Adamczyk
Robert1911 (2012/05/20 18:52) 0

forma to jednak jest troszke kasy a mi nie chodzi o tysiące odlewów, potrzebuje główek na własne potrzeby

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2012/05/20 19:01) 0

forma to jednak jest troszke kasy a mi nie chodzi o tysiące odlewów, potrzebuje główek na własne potrzeby

Formę można zrobic z gipsu,na kilkadziesiąt główek wystarczy,poczytaj trochę o odlewnictwie i będziesz wiedział dużo.Napisałem Tobie na priv czego masz szukac,więc nie wiem czy jesteś ograniczony czy walisz w ch.......

Adam Ziomalowski
theman11 (2012/05/20 19:01) 0

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=262&postdays=0&postorder=asc&start=45

ładnie napisane krok po kroku jak zrobić :) kwestia dobrania odpowiednich śrutów i zważenia ich co by było wiadomo jaka gramatura jest :)

Robert Adamczyk
Robert1911 (2012/05/20 19:18) 0

Formę można zrobic z gipsu,na kilkadziesiąt główek wystarczy,poczytaj trochę o odlewnictwie i będziesz wiedział dużo.Napisałem Tobie na priv czego masz szukac,więc nie wiem czy jesteś ograniczony czy walisz w ch.......

tak się składa, że nie mam wiadomości na priv. Wyluzuj człowieku troszke chyba mocno zestresowany jesteś. A tak dokładnie jestem "ograniczony". Ogranicza mnie brak zbędnej kasy kturą mogę wydać na hobby. Pozdrawiam.

Robert Adamczyk
Robert1911 (2012/05/20 19:27) 0

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=262&postdays=0&postorder=asc&start=45

ładnie napisane krok po kroku jak zrobić :) kwestia dobrania odpowiednich śrutów i zważenia ich co by było wiadomo jaka gramatura jest :)

Wypas. Dzięki.

Przemysław Kramek
szpenio666 (2012/05/26 14:40) 0

Potrzebne będą dwa kawałki aluminiowego płaskownika grubość według uznania stalowa kulka z łożyska dobre imadło wiertarka dwie śrubki. Na początek wciskamy kulkę miedzy dwa płaskowniki za pomocą imadła później nie wyciągając kulki wiercimy otwory na bolce ustalające w jedną płytkę wkręcamy śrubki a w drugiej powiekszamy otwory. Wyciągamy kulke i wiercimy otwór do wlewania ołowiu najpierw małym wiertłem a później dużym ułatwi nam to wlewanie ołowiu oraz nie poparzymy rąk.

załóż konto zaloguj się

Przemysław Kramek
Przemysław Kramek
Przemysław Kramek
Przemysław Kramek
WALDEMAR PÓŁBRATEK
waldi05 (2013/02/26 08:33) 0

Bardzo proste i pomysłowe.Gratuluję inwencji.

Kamil
Spawciu (2013/02/26 10:50) 0

jak sie robi miejsce na glowki w takim aluminiowym plaskowniku , jakos sie zgrzewa aby nabralo forme glowki czy jak ?

Napisz odpowiedź