Jak przyrządzic Konopie - forum przynęta na ryby opinie wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2011/04/22 16:08

Jak przyrządzic Konopie

Witam koledzy , mam prośbę napiszcie mi proszę jak mogę przygotować konopie  do słoika nie wiem kiedy pojadę nad wodę i dlatego chciałbym zrobić dużo wcześniej konopie do słoika czy jest wogle taka możliwoc bo czytam i czytam na necie że takie w słoiku mogą mi sie zepsuc jest taka możliwosc wogóle ? ? chce je zakładac na haczyk nad woda dzisiaj kupiłem kg konopii za 6.50 ;) pozdrawiam.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/04/22 16:19
Witam koledzy , mam prośbę napiszcie mi proszę jak mogę przygotować konopie  do słoika nie wiem kiedy pojadę nad wodę i dlatego chciałbym zrobić dużo wcześniej konopie do słoika czy jest wogle taka możliwoc bo czytam i czytam na necie że takie w słoiku mogą mi sie zepsuc jest taka możliwosc wogóle ? ? chce je zakładac na haczyk nad woda dzisiaj kupiłem kg konopii za 6.50 ;) pozdrawiam.

Cześć Paweł. Ja w zeszłym roku gotowałem konopie w słoikach ( pół słoika konopi zalane wodą do 3/4 słoika + 1 łyżeczka sody) Gotowały się dość długo, potem słoik dokręcałem i stawiałem do góry nogami . Tak przechowało mi się kilka słoików do dziś. Wszystko robiłem na wyczucie, więc szczegółów nie pamiętam, ale może ktoś podrzuci coś lepszego.
pozdrawiam Jarek

zgłoś naruszenie

wysłano: 2011/04/22 16:23

dzięki bardzo Jarku

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/04/22 16:24
AAAAAA sorka,jeszcze jedno - moczyły się 24godziny przed gotowaniem już z sodką

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/04/22 20:32
Siemka Pablo! Konopie mieszam razem z pszenicą płukam zalewam wrzątkiem i zamykam szczelnie w pojemniku na jakieś 12h.Następnie odcedzam konopie mają kiełki na wierzchu i są miękkie,pszenica też jest miękka.Kolejny krok to dzielę ziarna na porcje,wsypuję do woreczków i wkładam do zamrażarki.Kiedy mam zamiar jechać na ryby, to odmrażam ile potrzeba a reszta leży na następny raz.I tak przechowuję sobie ziarno dłuższy czas.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/07/02 14:35
witam  a czy nie bd przeszkadzało jeśli dodam konopie + kuku do zanęty o aromacie truskawkowym ? nie stracom swojej wartości , a drugie pytanie to czy można dodawać do zanęty ziemi z no kretowiska taką normalną  czy musi być glina łowie w stawach czasami na zalewie bardzo mały uciąg niemal niewidoczny

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google