Jak napowietrzać staw?

/ 12 odpowiedzi
Witam.
Jestem nowym uzytkownikiem i nie za bardzo wiem gdzie umiescic tego posta jesli to złe miejsce to przepraszam.Otóż mam problem w tamtym roku w lato poszło mi w stawie sporo karpi napusciłem na wiosne nowych(kroczek)ale chcialłlll bym se jakos zabezpieczyc przed ponowna taka sytuacja,a wiem ze chodzi tu o brak leny wiec mysle o kupnie jakiejs pompy napowietrzajacej,tylko zabardzo nie wiem jakiej ogladałem na allegro lecz nie mam pojecia co wybrac dodam ze staw jak juz mówiłem ma ok.8-10 arów i ok.2-3m głebokosci.
withanight88


Czyli ryby nie padły z braku tlenu przy takiej głębokości, coś innego musialo spowodować ich śnięcie. Rosliny jakieś masz?



Przy takim areale koszty napowietrzania będa niestety duże, pompa misi miec dużą wydajność, 

Najbardziej optymalna była by ta http://sklep.oczkowodne.net/p479,atman-hp-12000.html , lub z tej samej serii HP8000 mniejszy pobór prądu cena mniejszej wydajności.

Producentem jest jedna z lepszych firm.

Ma dużą ilośc wyjsć do podlaczenia kamieni napowietrzających.

(2011/06/04 07:03)

withanight88


Pompa do której podałem link ma porównywalne "osiągi" zrobisz jak uważasz ja jednak obstawiam tą Atmana

http://sklep.oczkowodne.net/p478,atman-hp-8000.html


Mniejszy pobór prądu

Wymienna membrana

pewniejszy producent(Made in Japan, nie China:)


Twoja swoja role powinna spełniać , ale jakiej jakości jest sprzęt to nie wiem.

(2011/06/05 10:31)

bykus1


zrób odpływ i pszyplyw na lepiej pszyplyw ze studni a odpływ do rowu  (2011/06/05 15:05)

pkamilp


Własnie nie ma mozliwosci zeby skadc pompowac wode do stawu. (2011/06/05 21:12)

withanight88


Jest jeszcze jadna możliowść , kupić pompe taka zwykłą głębinowa , na allegro od 80 zł umieścic w stawie na takiej głębokości zeby nie zasysała mułu z dna , dołozyc do niej kawał wężyka , wystawić lekko nad lustro wody pod lekkim skosem. Woda będzie pompowana pod dośc dobrym cisnieniem w górę , myśle ze z 1 m powinna podnosić , a spadajać (jednym strumieniem ) w wodę będzie ładne bąbelki robiła. Rozwiązanie nie koniecznie tańsze ale skuteczne. Gdy rybą bedzie brakowało tlenu będą sie zbierały przy spadajacym do wody strumieniu . Tyle powinny dać rade. 


Pierwsze rozwiąznie z pompa napowietrzającą jest o tyle praktyczniejsze ze mozna je wykorzystac podczas srogiej zimy.

(2011/06/06 08:44)

pkamilp


ok.dzieki (2011/06/06 11:42)

Adamo2016


Witam. 
Żeby nie śmiecić na forum podepnę się do tematu ze swoim pytankiem. Czy do stawiku o wymiarach ok 8x4x1m z rybą pstrągiem ok 200/300 sztuk,  pompa o wydajności 2100l/h wystarczy? Jest stały dopływ wody ze źródełka, jednak bardzo słaby i w okresach suszy i podczas upałów ilość tlenu jest niewystarczająca.  Może jest jakaś reguła na to ile powietrza należy dostarczać, aby nie musiał każdy zadawać podobnego pytania do swojego oczka/stawu. Wiem że pstrąg potrzebuje bardzo dużo tlenu, jednak nie udało mi się nigdzie znaleźć informacji jaką metodę zastosować do natleniania. (2011/06/25 23:31)

withanight88


Pierwsze podstawowe pytanie co w takiej sadzawce robi 300 sztuk pstrąga??

Połowa padnie podczas upałów, reszta padnie zimą a to co zostanie i tak będzie karłowacieć.


Szkoda pieniędzy na pompe i na prąd. 

(2011/06/26 09:18)

Adamo2016


Co robi? Czeka na przesiedlenie do zamrażarki tudzież talerza. Pstrąg rośnie bardzo szybko więc nie zamierza spędzać tam zimy. Pytanie jest nie czy przeżyją, bo to już zostało sprawdzone, jednak o wydajność tej pompy napowietrzającej. Ostatnio była stosowana pompa głębinowa wyrzucająca wodę w górę, jednak pobór mocy na poziomie 900W przy 12 godzinach działania tworzy spory rachunek. Dlatego rozważam zakup małego napowietrzacza jednak czy to nie jest bardziej zabawka? Jak to działa w praktyce? Ile tego tlenu pozostaje w wodzie? (2011/06/26 13:55)

withanight88


Co robi? Czeka na przesiedlenie do zamrażarki tudzież talerza. Pstrąg rośnie bardzo szybko więc nie zamierza spędzać tam zimy. Pytanie jest nie czy przeżyją, bo to już zostało sprawdzone, jednak o wydajność tej pompy napowietrzającej. Ostatnio była stosowana pompa głębinowa wyrzucająca wodę w górę, jednak pobór mocy na poziomie 900W przy 12 godzinach działania tworzy spory rachunek. Dlatego rozważam zakup małego napowietrzacza jednak czy to nie jest bardziej zabawka? Jak to działa w praktyce? Ile tego tlenu pozostaje w wodzie?



Działa jak powinno , jednak nie wiem czy 2100 nie bedzie za mała. Daj link do pompy albo powiedz ile ma wyjść?

(2011/06/26 16:31)