Jak łowić sandacze i okonie?

użytkownik13163
  • użytkownik13163
Witam. Ostatnio zachciało mi się spróbować połowić sandacza. Wiem, że teraz jest najlepszy na niego okres więc pojechałem na zbiornik w miedznej. Niestety nic mi nie bierze nawet żadnego okonia. Próbowałem wszytkich przynęt jakich mam ( blachy, woblerki i kopytka) i nic. Przynety starałem sie prowadzić wzdłóż roślinności ale niestety nawet nie miałem brania. Narazie polować na sandacza byłem 3 razy na zbiorniku w miedznej gdzie podobno ta ryba nie jest żadkością.
Co robie źle? może źle prowadzę przynęte czy może o złej porze jestem na zalewem? Zawsze trafiał się jakis okoń a teraz nie moge złapać nic oprócz glonów.
użytkownik2569
użytkownik2569 (2009/06/13 12:51)

Kolego przede wszystkim musisz znaleźć odpowiednie miejsce bytowania tej ryby, z twojego krótkiego opisu wnioskuje że jeżeli złowisz sandacza w tych miejscach to będzie to raczej przypadek. Sandacza musisz szukać w miejscach o twardym dnie, ryba ta nie przepada za światłem więc musisz jej szukać w głębszych partiach wody i miejscach z licznymi kryjówkami. Nie jest to regułą ale dobre brania możesz mieć o świcie i zmierzchu kiedy sandacz poluje na płyciznach, musisz po prostu namierzyć takie miejsca. Dobór przynęt i ich prowadzenie to temat rzeka, na portalu znajdziesz ciekawe artykuły na temat połowu mętno-okiego, zachęcam Cię do lektury i powodzenia.

Mirosław Gajewski
Mir_230 (2009/06/13 13:25)

może poczytaj http://wedkuje.pl/wedkarstwo,sandacz-wspaniala-przygoda,9547 wg mnie bardzo ciekawa lektura

Dodaj wątek na forum