Jak długo moczyć kulki w dipie ?

/ 21 odpowiedzi
Cześć. Nie znalazłem takiego wątku na forum więc zakładam. Jak długo moczycie kulki w dipie? mam kulki Truskawkowe i chce je moczyć w halibucie. 12 godzin wystarczy? Kulki 12mm starbaits.
JKarp


Jak już moczę to góra 2-3 godziny. A moim zdaniem dobrym patentem jest zamoczyć w dipie, obsuszyć, zamoczyć w dipie płynnym potem  proszkowym i obsuszyć. 
Ja swoje kulki zalewam liquidami.JK (2014/05/16 12:03)

Sitownik


Sam robisz liquidy czy kupujesz ? (2014/05/16 12:13)

JKarp


Czasem tylko sam robię kulki o ile można tak nazwać kręcenie kulek z gotowego miksu, czasem sam mieszam miks.Poza tym wszystko kupuję.JK (2014/05/16 12:18)

Sitownik


Truskawka & Halibut to dobry pomysł ? Podobno śmierdzące owoce sie sprawdzają, zobaczymy za tydzień, mam nadzieje, że pogoda pozwoli..  (2014/05/16 12:24)

zibi6663


dobrym sposobem jest moczyc kulke w dipie dwie trzy godziny tak jak pisal Janusz a nastepnie w jakims zamknietym pojemniku włozyc do lodówki na kilka godzin gdyz taka temperatura powoduje ze dip wnika w głąb kulki czyli tak jakby zasysa. (2014/05/16 22:55)

Sitownik


Jeżeli nie pewne, że będę jechał to moge zrobić tak i te kulki trzymać dalej ? Chodzi mi o takie właśnie z lodówki :] (2014/05/16 23:02)

zibi6663


Jeżeli nie pewne, że będę jechał to moge zrobić tak i te kulki trzymać dalej ? Chodzi mi o takie właśnie z lodówki :]

kolego tego nie wiem.robie tak na kilka godzin przed zasiadkąale sądze ze kulce w lodówce nic nie powinno sie stac jesli jest szczelnie zamknieta.bo inaczej przejdzie ci zapachami typu wędlina itp.wiec podstawa szczelne zamkniecie (2014/05/16 23:11)

Sitownik


Tutaj mam + bo posiadam własną lodówke na własnie tego typu rzeczy, będzie bardzo szczelnie zamknięte, zrobie to w piątek następny :] A co do dipu to jakie proporcje z wodą ? czy bez ? (2014/05/16 23:25)

zibi6663


Tutaj mam + bo posiadam własną lodówke na własnie tego typu rzeczy, będzie bardzo szczelnie zamknięte, zrobie to w piątek następny :] A co do dipu to jakie proporcje z wodą ? czy bez ?

ja daje bez w sumie to nie slyszalem by ktos mieszal z wodą wręcz mysle ze to zły pomysł (2014/05/16 23:38)

Sitownik


Ten halibutowy jest dosyć gęsty, dam bez zobaczymy jak pójdzie. Zapewne znowu bez rezultatów ale 1/3 sukcesu osiągnięta. (2014/05/16 23:40)

zibi6663


wiekszosc jest gestych,ja na razie nie dipuje moze latem.w sumie od dluzszego czasu zakladam na wlos te kulki ktorymi nece czyli znetówki ewentualnie latem dipuje jedną zanetówke która ma byc na włosie (2014/05/16 23:45)

Sitownik


Mieszanie kuku i kulek jest wskazane czy raczej przynosi marne efekty ? (2014/05/16 23:47)

zibi6663


Mieszanie kuku i kulek jest wskazane czy raczej przynosi marne efekty ?

ostatnio mi sie sprawdziło chociaz wole pellet.według mnie w kuku wchodzi zbyt wiele drobnicy no ale z drugiej strony patrzac za drobnica idzie zawsze duza ryba prawda? (2014/05/16 23:51)

Sitownik


Oczywiście. U mnie nie ma wody, gdzie ryba zna kulki :( Pellet zostawie na suma w czerwcu, do tego na hak rosówka a na włosie smierdziuszek, mam nadzieje, że w tym roku to chociaż wymiar będzie. Dziękuje serdecznie za opinie i pomoc. Ostatnie pytanie, kulki Grab&Go sprawdzają się u was koledzy ? (2014/05/16 23:59)

zibi6663


u mnie nie.jedynie karl nikl kill krill no i teraz zakupilem quality baits squid orange (2014/05/17 00:06)

Sitownik


No dobra, ten sezon mam nadzieje że będzie ciekawym przeżyciem. Dziękuje za spostrzeżenia! Połamania. (2014/05/17 00:17)

JKarp


"Oczywiście. U mnie nie ma wody, gdzie ryba zna kulki :("
Do kulek karpi nie trzeba przyzwyczajać. Jest to mit szerzony przez tych co na kulki nie potrafią złowić karpia. Oczywiście należy zauważyć, że karpie nie zawsze biorą ;-) Jeszcze jedno - raczej należy stosować kulki marek znanych i sprawdzonych producentów, którzy przykładają się do ich produkcji. Nie muszą to być firmy potężne. 
JK (2014/05/17 08:54)

Bernard51


Nie muszą to być firmy potężne.

I tu się w 100% zgodzę!!
Nie trzeba się sugerować dużymi Firmami którymi rynek jest zarzucony ich produktami od lat.
A ceny oscylują na wysokim "C" w stosunku do efektów.
(2014/05/17 10:21)

Sitownik


Właśnie czytałem, że kulka to jedynie twardsze ciasto i to wszystko. Co do marki kulek itd. to raczej staram się sugerować smakiem i wielkością niż producentem. Poczytałem troche, nie stać mnie obecnie na Tandem Baits czy inne takie ale a to na starbaits jak najbardziej a podobno ta firma poprawiła się co do jakości. A że w Radomiu jest taki powiedzmy przedstawiciel tej firmy to mam troszkę łatwiej bo znajde wszystkie smaki. Znowu dziękuje za odpowiedzi i mam nadzieje ze kiedyś spotkamy się nad wodą :) 
Pozdrawiam i połamania. (2014/05/17 12:00)