Hot Shot Batsona na sandacze

/ 5 odpowiedzi
Witam panowie i zwracam sie z prośbą do użytkowników blanku batsona hs 1023 f 7-28cw. o podzielenie się informacjami na temat przydatności tego sprzętu do połowu sandaczy na wiśle ,głównie guma o gramaturze od 8g do max 30 +gumiak max 10cm. jak wg.was spisuje się ten blank, jak wygląda czucie przynęty i szybkość kijka,a może macie jakieś inne propozycje nie  rujnujace budżetu.Za wszelkie odpowiedzi z góry dzieki
piotrcarp


Kolega portalowy ZanderHunter ma Hs 1021f i sobie bardzo chwali ten kijek nawet sa fotki http://forum.wedkuje.pl/f,wedkarski-rodbuilding-czyli-zabijanie-nudy,591365,300.html (2013/11/29 21:29)

ZanderHunter


Kolega portalowy ZanderHunter ma Hs 1021f i sobie bardzo chwali ten kijek nawet sa fotki http://forum.wedkuje.pl/f,wedkarski-rodbuilding-czyli-zabijanie-nudy,591365,300.html






Ktoś mnie przywołał do tablicy? a więc jestem...:) tak jak napisał Piotr użytkuję od roku Batsona HS1021F RX7 6-15LB mój jest ręcznie opisany jako cw.3-14g dużo za mało chyba ktoś się pomylił i to mocno...:) akcja X-Fast... do łowienia sandaczy jak na razie jest to najlepsza "szpada" pod gumy jaką miałem do tej pory...a kijków trochę już przerobiłem...
szczytówka bardzo dobrze pokazuje opad a dolnik jest bardzo mocny czyli tak jak powinno być...

....przynęt jakich używam to gumy 3,5" do 4" i gramatura główek od 10 do 25g na razie ciężej nie łowiłem bo nie było takiej potrzeby...Blank opisany jak kupowałem tak do 14g ale ma spory zapas mocy także przynęta powiedzmy Fatty w rozmiarze 4" która waży dokładnie nie pamiętam ale coś około 15g bodajże + główka 25g = odpowiednia waga...:) i Batson daje radę idzie komfortowo łowić...ale najlepiej współpracuje z główkami 12g do 20g + przynęta 3,5' 4' wiadomo gramatura gumy w tej samej wielkości może się znacznie różnić...i wielkość w tym przypadku robi znaczenie...:) po za tym kijek jest bardzo szybki i cięty...czucie przynęty jest mega - zadowalające...akurat mam zamontowany uchwyt kołowrotka Fuji SKSS gdzie palec cały czas podczas łowienia spoczywa na blanku...przez co praca przynęty jest bardzo dobrze wyczuwalna...a magiczne "pstryki" śnią się pózniej po nocach...:) nie każdemu może pasować ten uchwyt ale ja już innego nie chcę...

...co do Wisły jest to duuuuuża rzeka i ciężko mi jest doradzić ale ja użytkuje Batsona na jeziorach i rzece Warcie która też nie należy do łatwych przez swój wartki nurt...spokojnie polecam ten blank a czy nie zrujnuje budżetu tu by można polemizować...zależy co się chce samemu zbudować na pewno będzie taniej ja niestety musiałem zdać się na pracownię...:)


Pozdrawiam. (2013/11/30 00:10)

spitek1979


dzieki kolego zander za odpowiedz, dosc rzeczowa zreszta ,a jesli to nie tajemnica to ile kosztował cie twój kijek i gdzie robiłes i może jeszcze kilka takich suchych faktów mnie interesuje  jak np.srednica blanku i szczytowki oraz jaka jest tzw.dlugosć robocza kija i waga wedki.do tej pory posługuje sie team dragonem nie wiem czy miałeś do czynienia ale jesli nie to jak wypada czułosc tej szpady w stosumku do seryjnych kiji sorki ze dlugo sie nie odzywalem ale brak czasu za jakikolwiek info serdeczne dzieki z gory (2014/01/04 21:04)

ZanderHunter


dzieki kolego zander za odpowiedz, dosc rzeczowa zreszta ,a jesli to nie tajemnica to ile kosztował cie twój kijek i gdzie robiłes i może jeszcze kilka takich suchych faktów mnie interesuje  jak np.srednica blanku i szczytowki oraz jaka jest tzw.dlugosć robocza kija i waga wedki.do tej pory posługuje sie team dragonem nie wiem czy miałeś do czynienia ale jesli nie to jak wypada czułosc tej szpady w stosumku do seryjnych kiji sorki ze dlugo sie nie odzywalem ale brak czasu za jakikolwiek info serdeczne dzieki z gory






Cześć kolego...wędka składana w FC :

 http://www.fishingcenter.com.pl/batson_enterprises_blanki_spinningowe.php

...dokładnej średnicy blanku i szczytówki nie podam bo akurat nie posiadam suwmiarki ale w dolniku jest "mięsisty"...długość robocza w moim wypadku będzie gdzieś w granicach 2.23 cm rękojeść od środka stopki kołowrotka do końca ma 37 cm taka długość mi najlepiej leży pod łokciem...podczas łowienia sandaczy...i taką też zleciłem do wykonania...co do wagi nie ważyłem ale myślę że ze 160g max...przed nim łowiłem HM69 Cannibal który waży 160g i Batson HS10121F na pewno nie jest cięższy...aczkolwiek mogę się mylić na mały +\-....co do ceny ech...1360 zł...

...a dokładne dane na pewno udostępnią Tobie na telefon lub emaila...w FC....:)

P:) (2014/01/04 21:28)

spitek1979


Wielkie dzięki za expresową odpowiedz bardzo, pomoże z pewnościa przy dalszych rozważaniach nad wyborem kija (2014/01/05 16:12)