Hodowla dżdżownic.

/ 10 odpowiedzi

Wiem ze temat byl juz dodawany ale zadalem pytanie I nikt nieodpowiada.

Kupilem Pojemnik 80L nawiercilem dziur w dole do odplywu nadmiaru wody I po bokach I w pokrywie.

Na spod dalem troszke lajna potem compost ogrodniczy potenm ziemia z ogrodu i compost i znow ziemia.

Dawalem tez trawe nadgnita i na gore obierki resztki jablek itp.

Czy to dobrze ze ziemi dalem? W koncu one to lubia.

Znalazlem juz jedna zdechla i sie martwie troche.

Bardzo prosze o odpowiedzi.

Murel


Ja w swojej hodowli dałem samą ziemię, a na spód wytłoczki z jajek tylko te z 30 sztuk -ziemia-pojemnik-ziemia -wszystko na mokro, potem dżdżownice i trochę ściółki leśnej i jak na razie wszystkie żyją. Jeżdżąc rowerem mam zawsze pojemnik i jak jestem gdzieś koło wilgotnej ściółki czy leżącej deski to szybki przegląd co jest pod spodem i na pusto jeszcze nie wróciłem. Acha ostatnio dołożyłem na góre fusy z kilku kaw i już ich nie ma (fusów) więc im smakuje. Myślę, że źle nie mają...

(2015/05/12 20:50)

wasyl 007


https://www.youtube.com/watch?v=yD73KqDPtjY

Dobrze, że dałeś ziemie. One te wszystkie warstwy pięknie przerobią. Nie przesadzaj tylko z  trawą. Trawa jak gnije może robić się gorąca, a tego nie lubią.
Na youtube można znaleźć dużo różnych hodowli. Podstawa to żeby ziemia była wilgotna a resztki jedzenie nie gniły. Możesz włożyć karton w kawałkach. Dżdżownice lubią celulozę. Możesz wrzucić liście, odpadki od obiadu. Nie wiem jak duże są te dziury w dnie i na bokach, ale uważaj czy nie uciekają ;) (2015/05/12 22:50)

lord232


lubia tez wcinac papier toaletowy (2015/05/13 12:00)

Murel


O tak lubią i to nawet bardzo. Mi pożarły całą rolkę szarego najzwyklejszego (ze względu na zapach innego nie podawałem) przez 3 tygodnie. Karmione co kilka dni po x płatków. (2015/05/13 18:08)

dragonsoul1977


Dzis dodalem trawy troche ,skorupek od jajek i karton.

Czy ta ziemie mam mnieniac i po jakim czasie?

Chcialbym to sporzytkowac na dzialke.

(2015/05/13 21:33)

dragonsoul1977


Dzisiaj kupilem dwie paczki duzych dzdzownic.

Gostek ze sklepu mowil ze te zyja w ziemi a nie w komposcie wiec niewiem gdzie tu roznica?

Rosowki czy hybrydy kalifornijskie to to samo?

(2015/05/19 16:42)

kamil11269


Różnią się lekko wyglądem i pochodzeniem - tak słyszałem. I cena się chyba trochę różni, chociaż jeśli o to chodzi to na 100% nie wiem, bo sam sobie załatwiam robaki, a nie kupuję w sklepie ;) (2015/05/27 19:41)

dragonsoul1977


Juz wiem.Rosowki sa znacznie wieksze I maja jedna koncowke splaszczona no i  zyje tylko w ziemi. Dzdzownice kalifornijskie lepiej sie czuja w komposcie.

Moje cos zdychaja i niewiem czemu,moze zaduzo jedzenia i za bardzo zakwaszony compost.

(2015/05/29 00:06)

dragonsoul1977


Witam ponownie.

Moje robale czuja sie znakomicie ale to zasluga konskiego lajna.

W konskich odchodach ze zloma czuja sie znakomicie. Tylko mieszam z ziemia kompostowa I jest ok.

(2015/06/12 08:18)