Hak do stiff rig

/ 8 odpowiedzi
Witam.  Panowie jakie stosujecie haki przy wiązaniu stiff rigów?  long shank się nada czy z krótszym trzonkiem?jak long shank to na d rigu? chodzi mi o zestaw ze sztywnego fluorocarbonu..Zastanawiam się jeszcze czy włos z plecionki czy fluorocarbonu.. 
Pozdrawiam.
kedzio


Tandem Baits SR2. 

Ogólnie takie, że jak podzielić haczyk na pół według końiuszka grota, to trzonek stanowi połowę lub prawie połowę długości całego haka.

(2015/04/04 18:36)

kedzio


Włos raczej z plećki. Łatwiej jest wiązać. (2015/04/04 18:37)

Robson86


Kolego nie pytam jaki hak tzn. firme itd ale o rodzaj.. ale dziękuje.Pozdrawiam. (2015/04/04 21:26)

Robson86


Co do łatwości to łatwiej włos z węzła bez węzła jest zrobić, na czym się wiąże( nie trzeba kombinować).. zostawiasz na długość i jest włos... lub D riga... ale... ehh Pozdrawiam.:-) chodzi o samo, samo zacięcie... nie jestem amatorem. No cóż zostaje mi samemu metodą prób i błedów. (2015/04/04 21:29)

kedzio


W takim razie po co pytasz. Myślałem raczej o wiązniu włosa do pętelki, albo do pętelki z kółkiem. Ale amatorem nie jesteś, więc dobrze wiesz o co biega.

Tylko po co pytać w takim razie.

(2015/04/04 21:32)

kedzio


PS: Też mi nie chodziło o firmę, tylko o kształt i długość haczyka. A ten o którym pisałem, jest akurat w sam raz. To był przykład . Wystarczy pomyśleć. (2015/04/04 21:34)

Robson86


Wystarczy pomyśleć że jesli pytam o d riga to wiem ocb, bo na kółku g riga nie problem plecionkę dowiązać...chodzi mi o skuteczność samozacięcia jak osiągnąć lepszą..  Pozdrawiam. (2015/04/05 11:58)

kedzio


Jeśli sie stosuje wężyk, to nie ma najmniejszego problemu z dowiązaniem plećki na włos.

No i myślę, że przy popupach lepszy efekt da plećka, bo przynęta lepiej pracuje.

(2015/04/05 12:48)