Haczyk do metody feeder

/ 34 odpowiedzi / 2 zdjęć
pstrag222


Tak jak pisałem , nikogo nie namawiam do stosowania takich haków,

Ja łowie tak jak mi wygodnie, autor wątku pisał na jakie haki łowimy to odpisałem...

po drugie jakos nie widzi mi sie zestaw z hakiem 10 i 3 ziarnami cieciorki czy grochu na włosie:P

Ja łowie na duże przynęty ta metodą  i jak pisałem w trudnych miejsch gdzie nie popuszczam rybie do końca. (2015/06/22 11:07)

kucus22


Ja nie odniosłem wrażenia, że mamy tu przekonywać kogokolwiek do tego który sposób jest lepszy :) Po za tym piszemy o tym samym- wielkość haka zależy od rozmiaru stosowanej przynęty. (2015/06/22 14:06)

pstrag222


zgadza sie

proste , ze na
kuleczke 10mm czy pelecik 8mm wystarczy 10 hak

ale na pelet 16mm czy 3,4  ziarna grochu już nie (2015/06/22 15:12)

DonMajorro


Widzę, że wątek się rozwija. I o to chodziło :)
Sam zazwyczaj na grunt zakładałem haczyki 4-8, tak jak napisałem wcześniej, zacząłem łowić na Metodę, i kupiłem haczyki '14 (Drennan). Zakładam na nie pellet 6mm.
Na razie bez spektakularnych efektów, dlaczego pytałem na jakie wy łowicie.Ale cóż, może jakiś słaby pellet kupiłem, bo brań mało (kupiłem na wagę, w Krokodylu we Wrocławiu, niby polecany przez sprzedawcę).Ale to nie wątek o pellecie, więc nie będę się o tym rozpisywał.
Cóż, zachęcam innych do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniem - jaki haczyk do Metody. Jaki polecacie, co na niego łapiecie (ewentualnie, na co "polujecie" ;) ) (2015/06/22 17:08)

lynx


haczyk przeważnie 6,8,10 nigdy mniejsze



Na Krynicach, ostatnio, łowiłem na 12 bo na większe nic nie brało. Koledzy też tak łowili. Innym razem, też na Krynicach to na 8 płotki sie zahaczały. (2015/06/22 19:37)

lynx


A co łapiecie na haczyki w rozmiarze 10-14?




Sumy. (2015/06/22 19:38)

lynx


Do niedawna też szukałem tego jedynego i właściwego haka do metody. Myślę, że mi się to udało. W tym roku zacząłem testy polecanych na innym forum haczyków Guru QM1.Rozmiary jakie posiadam to 10 i 12, chociaż Koledzy polecali 14 do mini kulki, kukurydzy czy niedużych pelletów. Powiem tak, na pierwszy rzut oka budziły wątpliwości, az do pierwszego łowienia ;) Haki pewne, mocne i niezwykle czepliwie, idealnie skomponowały się w zestawach włosowych. Dodam tylko, że są to haczyki bez zadziorowe co moim skromnym zdaniem tylko ułatwia samo zacięcie i nie ma wpływu na pewny hol. Najczęściej stosuję 12 nastki nawet w zestawieniu z dwoma ziarenkami kukurydzy. Co najlepsze wpadają ryby wszelkich rozmiarów, za równo małe wzdręgi, karasie, leszcze jak ryby słusznych rozmiarów karpie i lechony. Mój rekord to karp 8 kg. złowiony na małą kuleczkę proteinową :)

http://www.tackleguru.com/matchfishingtackle/hooks/qm1-hooks/

Na haczyk 12? (2015/06/22 19:39)

Pierre87


Wcale mnie to nie dziwi że na 12 taki karp padł. Już wcześniej pisałem pomimo tego samego rozmiaru haki różnią się wielkością i tak 12 guru może być wielkości 10 innej marki np ja stosuje obecnie drennan Wild gape specjalist i 10 ma szerokość kolanka taka jak 8 Owner Chinta, których używałem wcześniej więc nie sugerujcie się że ktoś pisze ze używa 10-12-14 może to być wbrew pozorom hak większy od waszego (2015/06/22 22:28)

kucus22


Do niedawna też szukałem tego jedynego i właściwego haka do metody. Myślę, że mi się to udało. W tym roku zacząłem testy polecanych na innym forum haczyków Guru QM1.Rozmiary jakie posiadam to 10 i 12, chociaż Koledzy polecali 14 do mini kulki, kukurydzy czy niedużych pelletów. Powiem tak, na pierwszy rzut oka budziły wątpliwości, az do pierwszego łowienia ;) Haki pewne, mocne i niezwykle czepliwie, idealnie skomponowały się w zestawach włosowych. Dodam tylko, że są to haczyki bez zadziorowe co moim skromnym zdaniem tylko ułatwia samo zacięcie i nie ma wpływu na pewny hol. Najczęściej stosuję 12 nastki nawet w zestawieniu z dwoma ziarenkami kukurydzy. Co najlepsze wpadają ryby wszelkich rozmiarów, za równo małe wzdręgi, karasie, leszcze jak ryby słusznych rozmiarów karpie i lechony. Mój rekord to karp 8 kg. złowiony na małą kuleczkę proteinową :)

http://www.tackleguru.com/matchfishingtackle/hooks/qm1-hooks/

Na haczyk 12?

Tak większość ryb w tym sezonie dostałem na 12 nastkę właśnie. Karpia z foty powyżej również. (2015/06/23 03:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.